Minunatele Scorpiute (56)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
o zi frumoasa va doresc.

l-ati speriat pe sot,"pai daca vin doar jumate...mai bine fac pozici.
Prin urmare puteti vedea noul look in blogul puiului(e la semnatura)cu inca doau pozici de aseara a lui Bodo.

intregul al minunatelor.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

ziua buna, dragelor...

Ana, multumim,

Mira, sanatate multa puiutilor tai, mai ales Dariei, saracuta de ea...

Azi noapte Renata a fost ok. A mai facut febra, dar nu peste 38. Azi a facut doar 37.8. Se pare ca suntem pe drumul cel bun. Acum doarme....

pupam fetele. si va dorim o zi minunata




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna, fetelor.am intrat sa vad dau o veste: a luat sotul examenul , este subofiter.al doilea pe lista cu 9.48.acum pe 4 mai pana pe 4 iulie face curs la pitesti si sibiu.suntem fericiti tot ca am terminat cu examenele.
va pup pe toate , multa sanatate.

adriana&razvan 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

Minunatele!

Eu tot pe fuga din motive de inspectie de la minister pe capul meu, drept pentru care dau un copy-paste la mesajul pe care l-am "nascut" pe topicul inginerelor, dar pe care o sa-l mai personalizez cata!

Eu si cu rele si cu mai putin rele ...

Vestea rea ar fi ca maine merg la inmormantare la socrul sora-mi, care s-a prapadit ieri in spital dupa o luna de suferinta! ... Dumnezeu sa-l odihneasca!

Vestile mai putin rele sunt chiar minunate, in sensul ca:
1. suntem sanatosi si veseli si Duminica ni-s plini de flori, caci si sotul este Florin si Ducu la fel, deoarece al doilea nume-i la fel ca al tatanelui sau, ceea inseamna, in traducere libera ca ne chefuim.

2. Iepurasul mi-a facut deja vizita regulamentara pe anul asta si mi-a adus in traista o masinuta! Sa nu credeti ca dau pe dinafara de fericire, caci de cand am primit vestea-povestea nu mai dorm noaptea, deoarece am uitat si cum se deschide portiera din stanga fata, daramite sa mai si conduc .Asadar, morcovii-s la fundul meu cu tot cu iepurasi, drept pentru care, incepand de azi, iau iarasi ore de conducere !

Gabi,Nina,Nina 2,Mira, Moni, Esme, Ana, Adriana, va si promit ca saptamana viitoare, daca am mai multa vreme, va mai raspund si voua la problemele ridicate. !

WE minunat si LA MULTI ANI FERICITI SI SANATOSI TUTUROR FLORILOR!

Dori, mami de Vladut (17.10.2003) si Raducu (15.10.2005)!

"Invata-l pe copil calea pe care trebuie s-o urmeze si, cand va imbatrani, nu se va abate de la ea." (Pildele lui Solomon)

Daca va plac pozutele noastre, nu ne suparam de ne votati! Ne gasiti la pag.17 "Dragoste la malul marii" si la pag.27 "La Multi Ani"

http://community.webshots.com/user/Dorina_71

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

quote:
Originally posted by Pisicuta


Vestile mai putin rele sunt chiar minunate, in sensul ca:
1. suntem sanatosi si veseli si Duminica ni-s plini de flori, caci si sotul este Florin si Ducu la fel, deoarece al doilea nume-i la fel ca al tatanelui sau, ceea inseamna, in traducere libera ca ne chefuim.




.....pai atunic sa traiti , sa infloriti sa fiti cu toti sanatosi ......si sa chefuiti.
Si tie sa-ti fie de bine masinuta. Minunat cadou!
......la pisoii tai ce le aduce iepurasul pana la urma. ma gandeam zilele trecute cand isirasi lista aia lunga de doleante......eu i-am laut la David de un cRaciun pe la 3 ani un set de lemn cu sine, trenuri, masini, copaci si multe altele. Si acum ma felicit pentru investitie , chiar si dupa ataia ani tot e in top .............si se potriveste si Thomas (dar care nu era de la inceput in dotare)

.......eu sunt tare ametita si-mi e greata. Abia astept sa plec acasa. In sfarsit e ceva mai frumos afara, dar cica satamana viitoare iar vine ploaia.

V-am pupat si va doresc un weekend minunat.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Bune, fete minunate !
Ana, dimineata mi-au inghetat mainile ! Iar acum, avem soare !
De la - 1 grad C, dimineata, am ajuns la + 15 grade C, la ora 15.
Weekend-ul asta merge Alex la Galati ? Sau nu mai merge ?
Vanina, ma bucur ca nu mai face febra Renata, te-ai descurcat minunat !
Monica, se pare ca Ruxi plange numai cat ii esti in raza vizuala. Se obisnuieste mititica de ea, in curand !
Ai reusit sa dormi, pana la urma ?
Cate ore are Brazilia in urma Romaniei ?
Mira, -ici Dariei sa-i treaca raceala, repejor, sa fie in picioare cand vine strabunicutza, la voi. Pupam si restul copilasilor si pe mami a lor.
Ma bucur tare si eu, pentru tine si bunica ta, ca vad ca inseamna foarte mult pentru tine !
Gabi, te-am zarit in poze ! Te-ai aranjat tare frumos ! Ai parul ondulat sau asa ti l-au facut, ieri ?
Sa stii ca Bodo seamana cu tine !
Ma bucur ca am vazut poze cu el, in diferite ipostaze. Asa-l cunoastem si noi mai bine.
Tare faina e poza aceea cu "...sau bucuria de a fi copil". Si imi place si aceea cu mainile in solduri(cum povesteai la "Copilasi din 2002", ca face), unde incearca sa fie foarte convingator.
Spune-i sotului ca-i multumim pentru promptitudine !
Adriana, felicitari domnului subofiter(de Politie?) !
Vor fi 2 luni grele pentru voi, dar merita !
Dori, gata, am aflat, esti inginereasa !
Felicitari pentru cadoul de la ! Asta da, cadou ! Si te mirai de doleantele celor mici !
Sa o conduci sanatoasa si fara reparatii !
La multi ani celor doi Florin si petrecere frumoasa !
Am si eu o aniversata, dar nu de onomastica, ci, chiar de ziua ei, care anul asta cade de Florii. Este vorba despre fota mea colega de banca din liceu, prietena si cumatra mea, mama finului meu.
Duminica dupa-masa voi fi la ea, ca in fiecare an, de ziua ei.
Un weekend cat mai fain, tuturor !




Mira, ma speri cu ploile ! Ca de acolo, in cateva zile sunt si la noi.
Hm...de la ce ai greata si ameteli ? Sa-ti revi cat mai repede !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

quote:
Originally posted by Anina_n

Hm...de la ce ai greata si ameteli ? Sa-ti revi cat mai repede !


.......nu te gandi asa departe ca nu e cazul

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

quote:
Originally posted by Anina_n



Gabi, te-am zarit in poze ! Te-ai aranjat tare frumos ! Ai parul ondulat sau asa ti l-au facut, ieri ?
Sa stii ca Bodo seamana cu tine !
Ma bucur ca am vazut poze cu el, in diferite ipostaze. Asa-l cunoastem si noi mai bine.
Tare faina e poza aceea cu "...sau bucuria de a fi copil". Si imi place si aceea cu mainile in solduri(cum povesteai la "Copilasi din 2002", ca face), unde incearca sa fie foarte convingator.
Spune-i sotului ca-i multumim pentru promptitudine !



Draga mea ,
-parul meu e ondulat,ieri chiar mi l-a mai intins putin;
-azi a fost prima zi cand a incercat sa-si impuna punctul de vedere si pe strada ,crezand ca voi ceda sa mergem unde vrea el.Mi-a dat drumul de mana spunandu-mi "pa" mi-a intors spatele si a facut un pas in directia opusa mie(facusem eu asa alta data,cand el nu a insistat)si daca a vazut ca-mi continui drumul a venit dupa minestrigand"tai,tai"(stai,stai);
-eu ma bucur ca pot sa vi-l arat pe puiul meu(nu spun cum e caci ...doar e al meu) si acest lucru il pot face deoarece am intrat in posesia unui aparat fata digital ,iepurasul meu(secret de la cine)

Adriana felicitari pentru sot,
Mira puiutzii si pentru tine o ;
Ana merci,
Dori felicitari pentru cadoul de la iepuras,vezi daca ai fost cuminte,
Vanina sa dea DD sa-i treaca cat mai repede Renatei,
Monica gradinareasa smechera si pentru tine o ,

Si eu am sfinti in familie:
-nepotelul meu(baiatul fratelui meu)-Florian
-Florin -"fratele" meu-e baiatul doamnei cu care sta tatal meu-un tip deosebit;
-Viorica -cumnata mea,soara mijlocie a sotului.

intregul al minunatelor.





Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Nina, Gabi, multumim de urari...
Dorina, sa stapaniti sanatosi masinuta noua. Ma bucur pentru voi.
Renata este ok acum fata de ieri, a mai facut un 38.3 dar s-a rezolvat repede cu un paracetamol supozitor. E binedispusa si face tot felul de boacane fapt care imi spune ca e ok.
Nina, ne vedem diseara la "Dansez pentru tine" daca reusesc sa urmaresc si sa intru pe DC.

va pupam pe toate... si va dorim o zi minunata in continuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna seara, fetelor !
Sunt aici, la "Dansez pentru tine" ! Este un subiect deschis la "Zona artelor".
Vanina, sa speram ca treceti cu bine peste noaptea asta !
Gabi, inseamna ca esti foarte creatza !
Ce simpatic a fost Bodo, pe strada ! Normal ca o copiaza pe mami. E si asta ceva, nu ?
Ai ceva aniversati in familie ! La multi ani cu sanatate, sa iti traiasca Florile ! [flo2
Avem si noi, de fapt, pe fratele sotului si sotia acestuia si baiatul lor de 20 de ani, cu nume de floare.
Mai revin !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput