Minunatele Scorpiute (56)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Nina 2...chiar ca ai tras sperietura,draga mea,cu Renata micuta...40,1?????Vai de capul meu!Of,of,of...Banuiesc ca gatuletul e de vina...Insanatosire grabnica micutei si la febra asa mare,pe langa novocalmin,poti sa-i pui si sosetute ude cu apa rece(le storci,evident) pe picioruse,pana se usuca si compresa cu o batista pe frunte.Daca nu scade si nu scade repejor,10 picaturi de algocalmin fiola fac minuni.Sanatate multa si pupici multi la bolnavioara!

Ninocika draga...pot eu sa mai comentez ceva?Luana e Luana...e copil in primul rand ca toti colegutii ei...vorbeste ce aude si imaginatia ei cred ca ar putea creea filme SF de mare succes...Cum spuneam:eu am recunoscut cu mana pe inima ca si Luana este impricinata in povestea sexy balamuc,dar de aici pana la a spune asa...cum s-a exprimat doamna,sa mor de nu m-am ofticat...adicatelea am venit deschisa la comunicare si tu fleosh cu bata in balta...gata,am zis...cand mi-oi vedea eu ceafa 'or sa vada si ele colaborare fructuoasa...la gara!Ata ete!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Nina, nu are nimic la gat, tuseste si ii curge putin nasucul.

revin mai tarziu daca pot. tocmai s-a trezit


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

Nina si Ana, multumim de urari, acum are 39.1. ma duc sa ud sosetute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Vanina, o fi o pacatoasa de viroza, atunci !
Nu stiu cum e cu febrele astea, ca noi n-am avut parte de ele, dar stiu ca poti alterna paracetamolul cu novocalminul(sau alogalmin sau nurofen) la 3 sau 4 ore, parca. Iar sosetutzele sau impachetarile in cearsaf umed, trebuie sa fie in apa la temp. camerei.
Tin pumnii sa-si revina, micutza ta, sa poti sta linistita !
Ana, uite o [floare], ca iarasi a iesit soarele !
O zi cat mai faina in continuare, fetelor !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna tuturor ,
abia acum am ajuns in fata "cupiterului"
Bodo a fost azi la gradi iar eu la "coifor",a "inflorit si capul meu".Sotul m-a intrebat cat m-a costat cand i-am spus m-a intrebat daca cumva m-au scalpat de atatia bani,reactia puiului:wow mama,osu,..desene".Dar eu ma simt ok cum nu mai m-am simtit de mult,azi a fost o zi dedicata mie.Daca o sa reusesc sa conving soata sa "ma pozeze"atunci o sa-mi vedeti noul look.Dar cum il stiu la anul si la multi ani!

intregul .


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Vanina, ce faceti, cum e Renata ? Sper ca mai bine !
Gabi, eu m-am aranjat acasa. Norocul meu cu asa prietena si cumatra. Pe mine si-a incercat talentul prima data si uite ca, a reusit. Iar cand vine sora mea mai mare acasa, ma mai vopseste, ea.
Bate-l la cap pe sot sa te pozeze, ca altfel vin scorpioancele pe capul lui. Ai vazut la Dori cum a tinut. Imediat au aparut pozele cu Ducu cel tuns si frezat.
Va doresc o noapte linistita, fara probleme dar cu vise faine !





Nina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=11" target="_blank">copilarind alaturi de Nina-Cristina, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=29" target="_blank">Mica Visatoare, la "Clipe de viata 2007"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna scorpiutelor,
nina2 si multa sanatate renatei
gabi, sa-ti fie de bine noua frezura
ana lasa nu te mai enerva
nina, multumim de galerie
azi a plans din nou cand am lasat-o in 2 min nu mai avea nimik si a fost vesela toata ziulica
eu am un somn de nici nu vad pe unde merg dar nu pot sa dorm...nu-sh ce-am
pe toate

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vbartan spune:

seara buna pentru scorpiutzele dragi...

i-a scazut febra dupa ora 16 si dupa o repriza de somn in bratele mele...dar pe la 21 avea din nou 38.3 in ascensiune. I-am pus un supozitor de paracetamol de data asta.... acum doarme...

Nina, da, stiu si eu ca se pot alterna antitermicele la nevoie. Asa am facut fata 3 zile la febra 39, candva prin ianuarie cand a mai fost bolnavioara.

Vezi Monica, draga, ca ai fetita mare deja... La fel facea si Renata in primele zile, plangea pana plecam eu....

ma duc si eu la somnic, va doresc noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti scorpiute,

Nina2,ma bucur ca Renata a scapat de febra mare...sa mearga bine cu tratamentul...sa se faca bine fetita!
Dodolica...may,sa-ti fie de bine pentru noul look!Hai ca poate se indupleca husbandul si te trage in poza sa te vedem si noi ce faina esti!
Of,Monica,cum sa nu te enervezi?!Cand vezi ca vrei sa faci ceva si altii ti-o trag in freza?!Ca sa nu mai spun de ieri,cand domnu' meu mustacios,nervos nevoie mare ca nu pricepe treaba cu Galatiul al lui Alex,in sensul ca ce avantaje are Alexandru de pe urma la toate aceste concursuri...a sunat-o pe doamna de mate si a purtat un dialog ceva cam accentuat cu ea si i-a pus aceasta intrebare:"Ce avantaje are Alex de pe urma acestor concursuri din partea sistemului de invatamant?"si nu se referea la partea materiala sau financiara,care lipsesc cu desavarsire...La care doamna de mate ii raspunde:"Cum va permiteti sa ganditi asa?Dar la sufletelul lui nu va ganditi?Cat va fi de dezamagit?Pai ce avantaje are?Cum?Pai e hrana spirituala!".Si l-am intrebat pe Alex de dezamagirea aia si de hrana spirituala si sufletelul lui...la care Alex,mucalit...a zambit in coltul gurii si s-a uitat la noi ca la extraterestrii,ceva de genul:"Ce-aveti,bay?Sunteti drogati?".I-am zis ca sa ne dea culegerile de mate sa le tocam,sa-i preparam o hrana spirituala...Oooof,povestea e tare lunga,asta ar fi rezumatul.Va pup si eu si succes in continuare Ruxitei la facultate!
Ninocika...azi e nourat la Temesvar...hmmmm...sper ca maine sa iasa soarele!La voi ,am vazut la stiri, ca e tare frig...
Ei,dragelor...va doresc un week end super,va tzuc si sa auzim numai de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

.....va scriu si eu in graba niste vorbe, pana nu ma apuc de treaba, azi sunt tarzie. Vineri dimineata avem intotdeauna sedinta care se termina cam de fiecare data in cafetarie la cafea
Nici noi nu stam mai bine........si Daria a fost ieri lata in pat toata ziua cu febra peste 39.5. A dormit la noi in pat mai toata noaptea, de dimineata s-a trezit cu durere de ureche, si mai si tuseste. Sper as-i fie mai bine azi.
Off Vanina peste 40?? fa-i baita cand are asa febra dar cu apa ceva mai rece. Sper ca-i e astazi mai bine.
Monica ce frumos, cred ca a fost fericita Ruxita.....la noi tot ce tine de bratari cercei,cordelute inseamna "printesin". Selin numai asa le spune.

.......fetelor sunt fericita. Azi vine bunica mea la mine. Nu sta decat cateva zile, pana se duce cumnatu-meu in franta dupa fete si parintii mei. Joi, vineri pleca inapoi. Dar tot e bine si asa. E prima ora cand pleca din tara si-a facut pasaport si vine....la 82 de ani.

..............mai revin. Va pup.

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)


Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput