Mamici norocoase de septembrie-octombrie 2008 (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns freshanana spune:

ilia si zambetmic eu am avut pofte care s-au oprit brusc dupa 3 luni. dar nu era de genul : "as manca x sau y", ci "imi TREBUIE x sau Y". eu sunt la a doua sarcina si la prima nu am avut nicio pofta

nu mananc paine, dar sunt innebunita dupa cartofi prajiti sau omleta cu branza sau cu sunca. nu am mancat un an prajeli ca am tinut regim si acum am scapat din frau si am pierdut controlul.

tot incerc sa elimin din alimentatie cate ceva
am renuntat la prajituri si la paine
acum o sa incerc sa elimin sucurile dulci
si o sa raman cu prajelile . alea e ff greu sa le scot. sincer.

asadar cred ca voi fi campioana in aceasta odisee la capitolul greutate

poate o sa pozez burta sa o vedeti si voi. cica ar fi burta de fata, desi la 2 eco pana acum mi s-a spus baiat. ar fi o surpriza ...

codrutza drum bun si week-end placut

toate

19+


puiutz
pui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Freshanana -- poate ar trebui sa iti faci niste analize hormonale, sa te asiguri ca acel "trebuie sa maninc" nu este de fapt altceva. Eu de cind am descoperit ca am probleme cu tiroida tot spun asta la toata lumea care se plinge de foame sau lipsa de pofta de mincare. Sa stii ca si hipertiroidismul si hipotiroidismul sint foarte des intilnite in sarcina, iar doctorii neglijeaza treaba asta in stil mare.

Joy -- ti-am vazut pozele; tu esti o dulce, si bebe la fel. Avem si noi o poza in care "ne face cu mina;" a fost, cred, cea mai super faza pe care am vazut-o la eco pina acum. Cind am fost la dr sa masoare translucenta nucala, bebelina a intins mina si a inceput sa deschida si sa inchida pumnul, arata exact ca si cum ne facea cu mina!

Va pe toate! Nu prea am timp sa scriu, dar va citesc.

17+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joy21 spune:

Andy, multumin pentru galerie!

Tati parca si-ar dori mai mult fetitza, eu parca nu as avea preferinte dar presimt un baiezel

17+

Bebe mic se face mare
Poze cu gagalicea mea
Burtica

"Nu-ti fie frica sa faci un pas mare. Nu poti trece o prapastie din doua sarituri mici."
David Lloyd George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

bau!
in sfirsit am reusit sa ma pun la zi cu noutatile.
eva, maria, tin pumnii sa fie bine, cu toate ca sunt sigura ca bblushii sunt ok
codruta, o sa ne fie dor de tine. pe cine aveti la craiova?
fetele cu vesti bune de la eco, ma bucur tare mult pt voi.
andy, felicitari pt fetitza
nusha, stai linistita in pat ai grija de bb si de tine
noi suntem bine, greturile parca incep sa se calmeze, burtica se vede deja f bine, cu toate ca e mica (ca virsta), chiar ma intreba ieri dr de fam de ce merg asa , de mindra

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

oanasm la tesco am mai fost,ma voi uita dupa hainutze daca zici ca acolo sunt.
codrutza drum bun sa te intorci cu bine.
Joy sa stii ca si eu am simtit si la prima si la adoua sarcina ce e.Si am avut dreptate.Asa ca tu stii cel mai bine
alexa si mami multumesc

18+

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Eva si Maria, eu acum am citit din urma si am vazut problemele voastre. Va imbratisez si ma rog sa fie totul bine.

Daca le intrebati pe fetele de iulie-august, o sa vedeti ca au fost citeva care au primit rezultate eronate la TT. Cred ca am citit cel putin de o fata care credea ca i-au dat intentionat rezultate eronate ca sa o faca sa faca amnio. Trebuie vazut ce lab era ala, zic eu.

Eva -- eu imi amintesc ca tie nu ti-au intrepretat dublul test. Nu poti sa le ceri sa faca asta acum? Sa vezi ce zicea acel test, pentru ca are marja de eroare mai mica decit TT.

17+
Si asteptam...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy.p, felicitari pentru fetita , sa creasca mare si sa fie sanatoasa si dolofana. Si eu sunt mamica de fetita si sunt tare fericita!

Joy21, esti tare dulcica in poze, uite pentru maine la eco:
Joy21
Joy21
Joy21

Eva, undeeeeeeeeeee eeeeeeeesti?

19+ Carla Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

quote:
Originally posted by MMimi
Daca le intrebati pe fetele de iulie-august, o sa vedeti ca au fost citeva care au primit rezultate eronate la TT. Cred ca am citit cel putin de o fata care credea ca i-au dat intentionat rezultate eronate ca sa o faca sa faca amnio. Trebuie vazut ce lab era ala, zic eu.

Mimi
17+
Si asteptam...



e posibil asa ceva???!!! la citi bani dam pe analize si consultatii! dar ce ma mira, traim in ro

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Andy p felicitarie pt fetita!!!!!!!!

asa creste minunea noastra,un baietel

Doamne ajuta in continuare!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MMimi spune:

Da, Alina, chiar e revoltator. Dar spuneti-mi si mie cum e in Ro: asigurarea pe care o platiti la serviciu nu acopera analizele astea? Dublul test, TT, amnio? Sau acopera un anumit procent din pret?

17+
Si asteptam...

Mergi la inceput