**LMA Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007 (61)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

chris, m a emotionat ce ai scris tu.asa de frumos.......
pt micuta Alma Daphne
sa va bucurati intreaga familie unul de celalalt pt totdeauna

pepsi,imi pare rau ca s probleme de sanatate acolo; tu ce ai?sotul?si baietii ce fac?

zilele trecute eram la un pas de disperare;ma simteam f obosita si aproape ca nu mai aveam rabdare cu bianca; dar am intrat sa vad ce mai e pe plantatie si am vazut aceeasi stare la mai multe mamici; cu incurajarile voastre,mi ati ridicat si mie moralul.

referitor la intalnirea din 11mai eu voi veni si cu o fetita de 10 ani(deci ne trebuie un meniu in plus); o iau cu mine pt ca sunt multi km de facut si am nevoie sa ma ajute pe drum cu bianca.

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Am stat si m-am tot gandit si am intors pe toate partile... e vorba de discutia iscata. Am vrut initial sa intervin, apoi m-am gandit ca mai rau ar face o interventie... dar apoi m-am razgandit: DE UNDE ATATA DIPLOMATIE pe capul unui "berbec necopt"? Asadar vreau sa spun si eu cate ceva:

In primul rand, desi salariul unui rezident este de cacao, as prefera si de maine sa incep!!! De ce? SIMPLU: conteaza calitatea timpului petrecut cu un copil, nu CANTITATEA!!! Degeaba stau cu el non-stop daca zi de zi ma sleieste de puteri si de imaginatie (de-altfel foarte bogata- dar te pui cu micii Einsteini?) si nu fac altceva intr-un final decat sa-l pun la TV sau sa-i dau o jucarie si-l pun in scaunel... Nu-l mai stimulez deloc...
Asadar, NU va grabiti sa aruncati cu pietre! Oare noi cele care stam acasa cu copiii 24 din 24 suntem mai mame decat cele care muncesc si aduc bani in casa? De ce? Pentru ca il punem la TV cand nu are stare sau pt ca mai strigam din cand in cand la el "NU E VOIE!" ???
Haideti sa nu ne mai judecam pentru timpul petrecut cu copilul, pentru regimul alimentar, medicamentos, etc...

Ella, imi pare rau ca s-a iscat aceasta discutie... si sper din tot sufletul sa fie interpretarea mea gresita... de fapt eu asa chiar trag nadejde... Cu siguranta Doxinu nu a vrut sa se lege de calitatile tale de "mama".


Acum... LEGAT DE SCAUNUL DE MASINA... este vorba de MILLE MIGLIA de la INGLESINA (si eu si Mica am luat pe cel ROSU cu GRI)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Alma Daphne!
Sa cresti mare, sanatoasa si voioasa si sa ai parte numai de bucurii si impliniri!
Chris, sa va traiasca printesa!

Multe lunisoare sarbatoritilor de azi!

O saptamana frumoasa si mai senina va doresc!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Am fost si noi la Baby expo, la competitia bebelusilor care merg de-a busilea In mare, a fost ok, juniorul a tras o repriza scurta de plans pentru ca nu-i plac baloanele, iar acolo erau destul de multe.
In rest, eu cred ca i-a placut, cu toate ca era foarte obosit.
Am pus aici filmul de la competitie, cine vrea sa-l vada sa se inarmeze cu rabdare, pentru ca juniorul nu s-a grabit deloc cand ceilalti copii au terminat deja cursa, el de abia s-a prins cam ce ar trebui sa faca Si i-am luat o minge care lui ii place tare mult, sa mearga dupa ea, dar i-am facut prea mare vant la inceput si i-a distras atentia domnisoarei de langa noi, sper sa nu se fi suparat parintii ei pe noi.
Si cateva pozici facute inainte de competitie aici.



Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

O, Andrada si berbecul de mine a avut aceeasi senzatie! Ca eu sunt mama de weekend si de seara.

Cateodata imi zic ca as vrea sa stau toata ziua cu el si sunt un pic tristuta ca nu se poate. Uneori mi se pare ok ca e asa pentru ca acum razvan nu e dependent de mine sau de altcineva. Se bucura si cand sta numai cu bunica si cand sta numai cu tati sau numai cu mine, dupa caz si posibilitati. Nu cred ca exista o reteta perfecta si unica, fiecare face cum crede ca e mai bine si cum poate.

Salvati o inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Ella dupa cum am spus nu am vrut sa jignesc pe nimeni si nici sa pun la indoiala calitatile de mama ale vreunei mamici de capsunici.Imi pare rau ca ai inteles gresit, nu atacam fetele cu parintii din provincie caci ti-am spus si io sunt la fel,era pur si simplu o GLUMA. poate iti trece supararea!


Pepsica tare imi pare rau ca sunteti bolnaviori!Sper sa va faceti repede bine

Kid am vazut filmuletul este o amintire pe cinste!

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Fetelor,am uitat sa va intreb, de unde mai cumparati voi PAMPERS PENTRU APA?Noi nu am cumparat niciodata pana acum caci ne-a adus cineva de afara.Acum stocul s-a terminat si nu stiu de unde sa luam.Pe net nu am gasit sau nu le stiu denumirea sa-i cautFetele care merg la bazin cu puiutii aveti cumva vreun link?

Ioana mami de Stefan Bogdan 13.06.2007

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete cu ingerasul nostru STEFAN
minunea noastra Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

quote:
Originally posted by kid

Am pus aici filmul de la competitie, cine vrea sa-l vada sa se inarmeze cu rabdare, pentru ca juniorul nu s-a grabit deloc cand ceilalti copii au terminat deja cursa, el de abia s-a prins cam ce ar trebui sa faca

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia





Super fain filmuletul!!

Madi si Ana Teodora (27 aprilie 2007)

Asa creste Ana


Maturitatea omului este de a reusi sa gaseasca seriozitatea cu care se juca cand era copil.

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

Salut

La multi ani, capsunica Daphne!!! Sa ai o viata minunata!!!

Kid ce viteza avea vecinul de culoar, parca era motorizat... poate luase un red bul inainte... Si nu a fost corect ca pe voi v-a pus pe culoarul cu desen, normal ca s-a oprit copilu sa-l admire.

Graviduta ce spirit de observatie ai... atita am urmarit punctele sa scap de culoarea aia inchisa... ca imi venea sa pling cind am pus-o si am realizat ce urit arata

Despre noi: Patrick este la fel de cuminte ca pina acum, se mai trezeste noatea, desi o saptamina nu s-a trezit deloc, nu stiu de ce si-a reluat vechile obiceiuri. POate isi simte dintisorii si se trezeste si atunci profita si se alimenteaza... Adoarme singur in patutul lui, se joaca inainte de a adormi cite o ora, cind nu e frint sa adoarma instant. Renunta incet la 2 serii de somn pe zi. Este incintat sa fie multa lume in jurul lui, mai ales femei tinere, pe cele mai in virsta le accepta mai greu, dar la tinerele le ride din prima. Blondele sint in top. Are doar 2 dintisori. Merge tinut de ambele miini, se tiraste soldateste, se ridica singur in fundic. In picioare nu. Nu da jucarii altor copii, desi pe ale altora le primeste cu placere. Stie sa mestece mincarea, chiar ii face placere sa rontaie ceva. E tare pofticios, desi mincare nu mai maninca foarte multa, laptele insa il topeste. Are 11 kg si 80-82 cm. Nu vorbeste, zice ma cind e suparat. Nu repeta cuvinte, parca ar vrea, dar ii e frica... sau nu stiu ce are. Cam atit, mai revenim cind face ceva spectaculos, adica face in fiecare zi ceva spectaculos, dar pentru ochii mamei...

Ioana mama de
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Ramona, ce flacau mare ai! In ce parc ati fost? E cumva cel de la Turda, ca asa pare?
Kid, foarte haios puiutul tau, pe mine m-au distrat intotdeauna concursurile astea cu pitici. Am fost si noi cu Mara ieri si i-am luat vreo 3() perechi de ghetute de la Baby Fox si niste pantofiori. Oricum, mi s-a parut slabut aprovizionat. Dar era pe la spartul targului.
Ella sau cine stie, ce inseamna Ultra All Inclusive pt Turcia?

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Mergi la inceput