Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 2

Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 2 | Autor: sufletistele

Link direct la acest mesaj

Acest subiect este dedicat celor carora intr-o clipa viata li s-a schimbat ptr. totdeauna, momentul in care ati devenit MAME DE INGERI!

Va astept aici sa vorbim despre ce vreti voi: bebei in burtici, sa facem galerii de nasteri, sa vorbim despre teste,galerii de speriere a stiti voi cui, lupta contra infertilitatii,galerii la FIV, despre bebelusii nostrii,despre noi, mame de ingeri!

Cu drag, Pepsi.



Lume, luume, se supune la vot liber exprimat, cu DAsau NU, urmatoarea intrebare-intrebatoare :

DORITI CA PE LISTA, SA FIE TRECUTI SI INGERASII?


Cap. 1,



album foto
va invitam sa puneti poze cu minunile ca sint in burta sau nu!


GRAVIDUTE

kitzy - 39s de Diana - AMR 1 SAPTAMANA !!!
c.myry -DN 02-02-1975 - 34s de Sara Denisa, DPN 25.05.2008
danangie - D.N 08.02.1977 - 30s de Alessio Michele, DPN 21.06.2008
monysorescu-D.N.05-02-1981 - 26s de
musettepink - 18s de , DPN - 16.09.2008
alinushca - D.N 26.12.1982 - 12s de , DPN - 23.10.2008
mav - 11s de , DPN - 04.11.2008 si de Sebi (04.02.2004)
maryb - 11s de


ASPIRANTE

Liana30 - D.N 27.09.1973 - incercata indelung si intermitent de Grasu'

irinabobe - D.N 07.01.1978

IreneCAM - D.N 26.09.1978 - dosar de adoptie in lucru

mcrissa - D.N 30.03.1979 - incercari din noiembrie 2004

L5845 - D.N 11.03.1975 - incercari de aproape 8 ani

marynik - incercari de 10 luni
miha74 -D.N. 21/10/1974 - de Laura Ioana (30.09.1997) si dosar de adoptie in lucru
miruna22 - D.N 22.01.1981 - in pauza de pentru 3 luni


MAMICI


Pepsi - D.N 20.11.1974 de Dominic (17.05.2004) si David (22.06.2007)
Teo2rina - D.N 08.10.1981 de Mihnea Adrian (14.02.2008)
slimatei de Stefania (22.12.2007)
jojo_miha de Theodora Ioana (29.09.2007)
remaliss - D.N 01.07.1974 de Rebeca Iulia (01.04.2008)
cristina26 -D.N 11.04.1977 de Ingrid Ecaterina (02.04.2007)

Laura Ioana DN 08.01.1976de Thea Maria (03.01.2008)



CINE SE VREA PE LISTA,SA RIDICE FRUMUSEL MANUTA SUS SI SE REZOLVA !!!




Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

Flavia multumim mult pt noul capitol. sper sa fie cu noroc pt noi toate. eu vreau pe listuta. da sa ma pui aproape de gravidute ca sa se ia da?
Imi pare rau cu sunteti prieteni cu virusii si ca a racit si david. Saracul de el. Dar, pt tine iti recomand cu multa caldura remediul clasic din Romania si cel mai bun: aspirina saracului, mai rau cu saracutul David ca el trebuie sa se chinuie cu buline si ceaiuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Cat eu am fost pe la padurice ati avut o zi plina. Cred ca nu am sa citesc continuarea discutiilor Michelle-Igantica-Ioana. Sunt sigura ca nu s-a ajuns la vreun consens.
Eu tin doar sa spun inca o data ca desi nu credeam ca o sa fie chiar asa, ma bucur foarte mult ca s-a deschis subiectul asta. Seara buna si pupici tuturor!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:


Eu in general sint persoana care evita sa faca judecati de valoare asa ca daca va simtiti mai bine scriind aici,din punctul meu de vedere e ok. Fiecare trebuie sa-si gaseasca nisha de descarcare,sa se simta in elementul ei fara sa se cenzureze.
Pupici!!!

Cautind o bucatica de viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Irina, uite de la mine un pahar cu nectar ! Si eu am baut din el, dupa prietena mea Madaluta si a avut efect!!!!! Acum Mada mai are putin si naste, iar eu intru in trimestrul al doilea! Daca fac un mic calcul, in maxim doua luni ar trebui sa fii si tu graviduta! Ma bucur mult ca VREI sa fii "pozitiva", conteaza enorm!

Uite aici si pt Mcrissa, Lau , Irene, Miruna, Liana, Danny, Diana, Marynik, Ninia, Miha, ...si pt un pic mai incolo, pt... Teo, Jojo si DelfinaS

Kitzi, tu cu cine vorbesti sa ne anunte si pe noi cand vine bb Diana? ...Ca vad ca mai aveti putinel...

Jojo, tu zici ca in luna a 5-a si a 6-a a luat in total 800g Teo? Pai din cate stiu eu, ea a luat foarte bine in primele luni... Si daca in primele trei luni e normal sa ia cate 700-800-1000g... in urmatoarele luni scade proportia. Voi la care pediatru mergeti, ca nu mai stiu?

Miruna, ma bucur mult ca suntem doua care n-am simtit invidia fata de gravide si bebei dupa pierderea sarcinii!

Dana, au inmormantat-o pe bunica ta? Sa se odihneasca in pace!

Stefania, sa nu scoti pozele cu papa bun, mai degraba baga aci niste retete!

Alinush, cum fuse gratarul?

Cristi_2003, nu ti s-a raspuns la intrebare ("care sunt cele mai intalnite cauze de pierdere a sarcinii?")... Eu stiu ca am scris cel putin un articol, la un moment dat, la "durerea", stiu ca a mai scris ceva si Flavia si au mai scris si alte fete despre asta, din diverse surse. Problema este ca nu as putea sa-ti dau acum legatura catre capitolul cu pricina... si-s asa multe... ca nu am timp sa caut...

Flavia, din adancul adancului iti zic cu toata sinceritatea si seriozitatea ca nu am simtit invidie fata de gravidute si bebei dupa ce am pierdut sarcinile. Pai ce vina aveau ele/ei?! Asta a fost necazul meu... si da, atunci poate ca am dat vina pe niste doctori... si poate ca am avut o rafuiala cu Dzeu... dar sa gandesc sau sa simt lucruri negative pt alte gravidute si copii nevinovati, categoric NU!
...Si te rog, hai sa respectam rugamintea Ignaticai de a nu o mai aduce in discutie. Mie cel putin, mi-a trimis mesaj ca a inteles ce-am vrut sa-i zic si ii pare rau pt situatia care s-a ivit. Eu am explicat destul de amanuntit ce/ de ce/ cum am simtit, asa ca nu mai are rost discutia asta.

DelfinaS... am mai citit cateodata pe la odiseea pe care ai parasit-o... si oarecum "te stiam", chiar te admirasem miresica... Imi pare foarte rau pentru pierderea suferita atat de recent... si... sincer... ma cutremur...... Sa-ti ajute DD sa depasesti cat de repede posibil criza si... sa reiei incercarile, lupta pt bb!

11+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

irinabobe ai baut in loc de necatr, ca incurcasi paharele, Lau a deschis subiect nou.sau cel putin asa cred, ca vad ca ea ne invita la capitol nou.hai ca nu mai stiu nici eu
mav vin si eu repede sa beau, ling toate paharele, doar doar s-o lipi si de mine.ca de jumulit bereze am tot jumulit, am fost in delta o saptamana si nu am ratat niciuna, deja mi-am facut pilota din fulgi de barza.
vreau si eu pe lista.ce trebuie sa fac?
Flavia si la noi sunt virusii in floare.pup eu dintosii sa le treaca, sa ia cativa anticorpi de la mine ca eu d'abia incep sa ma refac dupa o viroza urata, cu stat acasa in medical
alinushca ce bine de tine ca ai scapat putin de Bucurestiul asta imbacsit.trimite mie carnea la gratar
remaliss felicitari pentru fetita, sa va bucurati de ea, sa fie sanatoasa si sa va aduca numai bucurii in viata!cat de mult ma bucur ca ne-ai scris si ne-ai dat asa o veste minunata







Cristina, sigur in curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

mcrissa, tu stii ca eu ti-am rezervat un loc la noi la nov-dec, inca de cand a deschis maryb odiseea! Haide, prestati cu incredere si sa aveti spor la treaba, ca eu inca te astept!
...Si cum a zis asa frumos alinushca, sa vorbesti cu tati sa-si instruiasca gigeii pt imbratisarea aceea poetica, da?

11+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

mav ce buuuun e, chiar ca demult nu mai bausem nectar, sigur a fost natural, nu?
mcrisa am deschis capitol nou,asta e, doar ca e titlul lung si nu m-a lasat campul de la "titlul subiectului" sa pun si "(2)". Dar o sa fie link pe prima pagina, cu fiecare capitol din urma, sa nu se piarda.
Idaira poate ca acum, o sa intri si tu mai des sa mai conversezi cu noi, ce zici?



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna seara,

FLAVIA nu stiu ce sa zic cu genunchiul.....dar de ieri ma doare incontinuu. Adica nu reusesc sa-l intind ca ma tine ceva inauntru si ma doare de mor. De dimineata mi l-am bandajat, in speranta sa ma ajute. Cat despre raceala ta......nu poti lua nimic nu? Ca daca tu zici ca te doare in gat cand inghiti, inseamna ca ai infectie. Te-ai uitat sa nu iti apara puroi? Leacuri babesti stiu de la mama ca ea mai punea cartofi cu otet la gat. Si avea efect. Cand eram copil, mama prefera sa ne trateze asa decat cu farmaci. Si mai stiu, ca zeama de la o lamaie, bauta in asa fel incat sa unga tot gatul.cica amelioreaza durerea. Asta nu-i probata. Eu iti doresc insanatosire grabnica. Mi s-a facut pielea ca de gaina citind cum zici ca se uita David la tine. Copiii saracii nu inteleg ce-i cu ei si se sperie. Sanatate multa.

MAV da, au inmormantat-o ieri. Pacat ca aia care au facut groapa....au stricat lalele si narcisele care mai aveau putin si infloreau.....multumesc de intrebare.

Eu am avut momente cand aveam invidie pe gravide....adica nu le suportam. Si stiti ca am mai scris despre asta. Dar m-am ajutat, invatand sa le privesc cu alti ochii. Asta m-a ajutat.

Eu sunt cam prost dispusa. Am o stare asa de proasta. Adica mi se pare ca al meu nu ma mai place....






mult asteptat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

dana nu mai fii trista, cum sa nu te mai placa? Chiar acum cand mai ai putin pana o sa-i daruiesti puiul care va implini familiutza voastra? Capul sus si uite de la mine un si o sa-ti treaca gandurile astea si tristetea.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

LAU nu stiu....am ceva zile de cand ma vad urata, grasa. Al meu nu mai vrea sa facem "huta huta". Adica ii este frica si de asta nu vrea. Adica e foarte retinut. Nici nu se apropie de mine. Si atunci eu imi creez niste scenarii in minte.....Adica la inceputul gravidantei nu o faceam pentru ca eu pana la 11 saptamani am avut dureri de burta incontinuu. Cand stateam numai in pat. Si de asta pe buna dreptate nu o faceam.....Pe urma, a fost ok intre noi. Cand am fost la eco de 17 s si doctorita mi-a zis ca am placenta jos , din nou pauza. Asta pana la 21 s......pe urma la 21 saptamani am aflat ca s-a ridicat. Dar cu toata rusinea va zic ca de atunci am facut-o de foarte putine ori. Si in ultimul timp deloc. Iaca ce problema am eu. Va rog sa nu va suparati pe mine. Dar eu acum sufar ca al meu nu ma iubeste. Adica lui ii este frica sa se apropie si de mine. E drept, ca orice miscare brusca fac, hop contractia......dar ...am eu asa o stare acum si ma gandesc numai la prostii.





mult asteptat

Mergi la inceput