Mamici,gravide,aspirante dupa pierderi de ingeri 2

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina26 spune:

Va multumesc din suflet pentru urarile de La multi ani!
L5845, Danangie, mav, pepsi , liana30, IreneCam si vivela.
am citit capitolul trecut tot, nu stiu ce sa spun.
Eu cred ca ar fi o idee foarte buna sa fie deschise 2 capitole:
1) doar cu fete care nu vor sau nu au reusit sa mearga mai departe
2) cu cele care au reusit, iar in al doilea sa poata intra ori si cine din primul capitol, dar in primul sa fie doar cele carora le este foarte greu si nu pot sa fie sau sa vada gravidute inca, etc.
Asa cred eu ca ar fi bine, sa se evite conflictele.
Va pup pe toate dulceeee

Ingrid; filmuletul lui Ingrid

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=9c7152888cafc1187f281&skin_id=0%20br%20/" target="_blank"> copiii nostri; ingerasul meu Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sufletistele spune:

quote:
Originally posted by L5845
mcrisa am deschis capitol nou,asta e, doar ca e titlul lung si nu m-a lasat campul de la "titlul subiectului" sa pun si "(2)". Dar o sa fie link pe prima pagina, cu fiecare capitol din urma, sa nu se piarda.


am modificat eu la titlul subiectului.am scos cateva spatii si am pus 2

mcrissa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Foarte bine ai facut, uite ca mie nu mi-a dat in gand asta .



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

vreau si eu pe listuta!

mav...eu acum 1 saptamana ma jucam cu bebele doctoritei mele stomatoloage, care mi-a intrat la suflet....m-a facut sa lacrimez putin (in taina)....dar in acelasi timp mi-a dat putere sa lupt si mai mult pentru visul meu....si stiu ca va veni o zi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miruna22 spune:

pentru listuta: DN- 22.01.1981
in pauza de bebe pentru 3 luni

eu si iubirea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

lau a deschis capitolul, si a facut listuta, ptr ca eu, palita fiind am "supervizat" doar.

irina, nu e voie aspirina cind alaptezi, ptr ca se da doar la copii dupa 12 ani, cum merge prin lapte....da am luat paracetamol, si ibuprofen, si ceva homeopat ptr durerile de git, nu am mai fost asa rau de mult timp. lui david i-am dat si lui paracetamol, desi nu-mi face febra(eu am 38.9) ei, esti f aproape acolo de gravide sigur se ia

dana, merci mult de sfaturi, si eu ma simteam ca si tine, mai ales la prima sarcina, cind sotului ii era nu stiu cum frica, cumva sa facem dragoste, sa nu0i faca rau lui dominic.....la al doilea a fost mai usor, da atunci eram eu speriata si tot asa, acuma, cu doi copilasi, stai linistita ca nici la noi nu e prea deasa distractia, da avem alte tipuri de distractii in familie, asa e pina cresc astia mici mai mari

alinushca, ma bucur ca a fost bine la gratar, la noi vor ninge iar 20 cm zapada

idaira,

cristina26, stiam ca vei intelege de ce am deschis acest subiect, ma bucur ca esti aici

puteti adauga va rog pe prima pagina ca cine vrea sa fie trecut pe lista trebuie sa ceara, ca nu se face din oficiu, merci mult
si poate ar fi interesant daca vreti sa ziceti de cit timp incercati, sa fie orientativ ptr cele care incearca si ele

miha, bine ai venit si aici, ma bucur ca ai inteles de ce am deschis subiectul

ma bag la somn, sint rupta,

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

multumesc pt. listutza

dana stiu ca nu ai sa ma bagi in seama ..dar iti spun din experienta ca e f normal ceea ce simti tu... desi tu arati mult mai bine decat aratam eu la saptamanile tale
e normal sa ai starile pe care le ai si e de inteles ca sotul sa aiba atitudinea asta..imagineaza-ti ca eu aveam mult mai multe chile in plus si ma simteam mare tare.. si ma gandeam ca oare de asta nu ma vrea...? dar saracului ii era frica sa nu-i faca rau lui bb si n-avea nici o treaba cu partea cealalta..dupa ce am nascut ..trecute cele 6 sapt..asa ce apetit i-a revenit
asa ca te rog sa stai linistita.. te integ perfect daca crezi ca asta te ajuta cu ceva.. chiar daca nu-mi raspunzi eu stiu ca intr-un fel te-ar putea ajuta mesajul meu burtici

mav da-mi PM cu ce vrei si-ti spun ca sa nu provoc altceva pe aici..cred ca intelegiburtici

va pe toate! o duminica placuta si va pot lasa si o cafea...?



totusi eu's curioasa ce'o fi facand leana cu lustra...a rupt'o

Stefania X2 ... eu, broskutz :)
Nasterea unei stele...numita Stefania!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Mi-am bagat si io putin nasucul, inante de-a pleca cu Seb afara... ca desi e duminica si as fi dormit/lenevit si io mai mult in pat, m-a trezit omuletul ca de obicei, de la ora 7.... si e foooarte suparat... ca "de ce nu mai vine tati acasa?!"
Bre, cine a scris pt Liana "incercata indelung si intermitent de Grasu'"? E amuzant, dar sa nu se supere olteanca noastra draga...


Sa aveti o zi frumoasa!

11+

Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Pey io am crezut ca a scris chiar ea, ca ii cam recunosc stilul...

O duminica frumoasa va doresc!

"Daca pamantul pe care il cauti nu exista, Dumnezeu il va crea pentru a-ti rasplati indrazneala" - Isabela de Castilla catre Cristofor Columb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danangie spune:

Buna dimineata ,

SLIMATEI de ce zici ca stii ca nu am sa te bag in seama? Cumva era la mine referit faptul ca nu esti bagata in seama de unele fete? Daca e asa nu a fost cu intentie . Da, imi imaginez ca lui ii este frica...doar ca a-ti arata dragostea nu sta numai in actul sexual....al meu nu-mi arata deloc. II cam reprosez de ieri ca ma ignora.....dar se pare ca ne apucam sa ne certam. Si crede-ma ca nu a fost cu intentie sa nu te bag in seama. Chiar daca nu ma crezi, dar aseara ma bagasem in pat cu gandul la tine ca vroiam sa te intreb cum ai facut cu certificatul de nastere,etc. PE bune.


Eu am dormit binisor, numai ca in dimineata asta mi-am schimbat micul dejun al meu obisnuit ( biscuiti cu lapte) si am mancat paine uscata cu unt, miere de albine si nutelle.....si in timp ce mancam a inceput sa ma doara stomacul. Straniu.....






mult asteptat

Mergi la inceput