Timisoara, Impreuna! (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

'neata si de la mine
pt
Si eu in mare graba , abia am reusit sa va citesc ... cu pauze. Atat am de comentat:
Laurelu scump si drag , nu mai cere zi libera de la Dumnezeu sa nu iti dea mai multe
Si inca ceva. Toti capii scot hainele din dulap si imprastie jucariile.
In prima faza ascunde undeva jucariile si lasa doar cateva. In al doilea rand lasa sa scoata hainele si cand le bagi , baga-le cu piciorul ca peste 2h le scoate iar.
Eu la perioada asta m-am enervat tare ca Emma avea 3 lazi cu jucarii pe care le rasturna (si nu se juca cu ele si cand se culca eu le sortam inapoi in cele 3 cutii) de cate ori se trezea (de 3x/zi) si hainele scoase ... pana intr-o zi cand a stat bolnava de febra 4 zile si nu sa misca din pat din pat si maraieli ...
... si din ziua aia nu i-am mai zis sa nu restoarne sa nu mai scoata ... si pana la urma i-a trecut

la toate si sa aveti o zi buna.
Gata am


Aida
voteaza www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=0" target="_blank">10 gherute pictate ... multumim
POZE
Matza Emma in actiune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Neatza lume,multam de cafa Katik,mai nu m-a sechestrat nimeni dar aseara pana am adunat totul si am spalat,apoi am dat telefon,mamica lui Iulia (la care o sa fim noi nasi) nasa lui Andi a fost internata,are o piatra la rinichi pe care nu au reusit sa o sparga cu laserul,a facut blocaj la rinichi,biata fata numai de suferit are,mai ales acu dupa nastere, asa ca am stat la povesti ca ieri a venit acasa de la spital se pare ca dupa 2 sapt are loc a doua interventie la rinichi,apoi pana l-am culcat pe Andi,am cautat si noi un film sa ne uitam ca mi-a iesit fotbalul pe nas,apropo cat s-a terminat la Poli cu Dinamo? Stiti ce film am vazut Sange si Ciocolata,se petrece actiunea in Romania,cica in Bucuresti,SF-Horor ceva cu niste oameni ce se transforma in lupi...m-am uitat numai sa vad Casa Poporului .
Doris aia lasi deoparte si incerc sa scriu ceva la subiect,repet am incurcat borcanele,bey da la mine nu ati venit nici una sa mancati tarta cu pere si crema de MUCI .
Lore te apuci de praji,am auzit numai zbiera asa tare...iacata-ma ,imi pare rau ca nu am participat la chef ieri.
Laura mie d-alea numai imi povesti,uite ca s-a naruti si ultima noastra speranta de ajutor de la Tanti Supercali....trebuie sa ne descurcam singure,pune manuta pe joarda asa am fost sfatuite...
Dana poate ar trebui sa incerci ce a spus Deya despre mama ei parca.
Mariaa de unde atata dragoste
Anda e sechestrata la bucatatie dar noua nu ne povesteste nimic numai de sandwish-uri .
Mai oamenii astia sunt super,putin mai in varsta dar flower power,M Klasse,bani cam multi,viseaza numai Coasta de Aztu si Monacco,cand au chef se iau si pleaca unde vor muschii lor,merg numai sa iei pranzul pana in Strasbourg,no comment,ea e medic cardiolog si el ing. la caile ferate de aici.
Merg sa vad si eu ce gatesc azi ca de ieri s-a cam gata tot.
la toate.



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lore03 spune:

Doamne ajuta ,a aparut Claudia ,imi faceam griji ca ai disparut

Am tras o tura mica de curatenie ,asa mai de suprafata ,mi-am calcat pe inima cu toate ca este duminica.O pauza scurta apoi trec la prajitura .
Laura pai las-o un pic sa isi faca de cap ,apoi o sa vezi ca se plictiseste ea, acum exploreaza, creste.Vorba Aidei bucurate de ea .

Danitin asa face si Laura .Si atat de mult se prosteste ,cand este Barbie ,cand este frumoasa adormita .Spor la treburi ,dar mai incet ca este duminica.

Doris si eu merg azi la cimitir .Mai trag o tura cu masina sa ma obisnuiesc

Maria doar atat???

Aida -ici pentru tine si Emma.O zi frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

quote:
Originally posted by aidaciolac

Atat am de comentat:
Laurelu scump si drag , nu mai cere zi libera de la Dumnezeu sa nu iti dea mai multe




Aidutzuuu ce-mi spuseshi tu acilea mo facut sa acum si sa ma trezeasca la realitate asa-i cum spui tu si e tare adevarat.
Ce spusei io acolo era asa de aiurea ca as vrea macar o zi libera asa ceva stiu ca nu va mai fi nevar evar.........sa stii ca s-a mai potolit de cand s-o trezit si tasu' ca se mai joaca cu ea si se prostesc....acu' i-am dat o sticla de suc de mere si e cuminte in pat la tv.
Te te si te si multzam mult de ce-mi spuseshi

Clau pai daca tanti e si nenea ing au lovele garla....cum sa nu-si permita.
Te-ai hotarat la ce faci azi de haleala? Io la praji cu MUCI nu am vrut sa ma inghesui
Aaaaaa draga mea cica la meci a fost POLI-DINAMO 1-1

Danaaaa sunt deja pe baricadeeeee.....deja da semne de somn bubulina mea.....si noi la 12 vrem sa ne carabanim la zoo,da s-o facut c-am friguletz afara...

Varsta Maya Maria (19.09.2006)

Povestea zanei Maya Maria

Poze cu noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">Votati:PartyDC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Laura ,e tatza de matza praji,dar compozitia de sus nu a prea crescut ca de obicei cred ca am pus cam mult iaurt,vezi sa nu se faca iar vreo 5 pana plecati ca se culca gainile de pe acolo,m-am uitat pe site super .
Am scos niste ceafa acusi e gata fripturica si mai am sos de ciuperci de ieri,piuree si salata,asa ca m-am scos .
Unde fras sa dispar si noi am vrut sa mergem azi la Burger King dar e frig rau afara,de maine o sa cam disparez toata dupa masa la scarbici,sheat,asa ca numai la cafa stau cu voi .
Lore gata treaba,prajiturica cu visine?
Aida cand plecati?vezi ca e rece pe aici,ti-am mai spus si nici sanse de incalzire,ai rezolvat cu scaunul de masina cu carutul pliant?
Dana aia mi-a facut Andi ieri,saracutul a vazut ca nu il baga nimeni in seama ca stateam de zor la povesti si ei neavand copiii am observat ca nici un fel de instinct matern-patern nu exista nici nu l-au bagat in seama pe Andi , a inceput Andi sa curete vitrina cu un servetel din asta de curatat altceva asa ca e manjeala peste tot de-mi vine rau dar dreg eu maine vitrina si oglinzile.



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Liniste si pace la Cimisoara,noi am fost putin plecati intr-un parculet in alta localitate,am pranzit si acuma liniste,Helmut s-a culcat ca intra la noapte la lucru, eu caut ceva la tv poate ma lasa Andi,acusi merg sa o iau pe Deni de la o fata intr-un oras de langa noi.
Dupa-amiaza si seara placuta va doresc.



www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

quote:
Originally posted by lore03


Maria doar atat???
semnez cu suflet



doar atat! pur si simplu luv iu!

se apropie ziua! x-day! pregatiti-va!

despre ce sa scriem?

despre prietenie si amicitie si despre solidaritate si suport..
despre iubire si sacrificiu si despre tandrete si devotament..
despre incredere si loialitate si despre incercari si credinta..
despre neputinta si speranta sidespre adevar si curaj...
despre frumusete si mandrie si despre lupta si renuntare..
despre ziua de ieri si cea de maine sidespre trecut si viitor..

despre tine, cea care citesti acum randurile acestea si Timisoara
despre cum te-a schimbat Timisoara,Impreuna sau cum ai schimbat-o tu pe ea


despre bucurii si tristeti traite aici, alaturi de fete, Impreuna





pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ieri am plecat ofticata la lucru ca fetele si distreaza si eu trebe sa muncesc ... Doris ne-a chemat ca ea la chef si dupa aia o plecat de acasa
Maria, luv iu tu
Laura, traieste din plin fiecare perioada a Mayei, cresc asa repede si peste ani cand te vei uita la poze o sa-ti doresti sa mai fie asa mica. Pupici si nu te mai enerva.

Nasol e ca se apropie ziua X si eu sunt in pana totala de idei

Va pup, revin mai tarziu

Silvana si Paul

Poze cu noi


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

quote:
Originally posted by lore03

Hai ca m-am intors acasa.....am tras o tura cu masina ,am ajuns pana la aeroport ,apoi am ajuns la Mall am papat la KFC ,am tras o tura pe la targul de turism am luat un brat de pliante si ne-am intors acasa.

Bey nu va inghesuiti la prajitura ca nu am reusit sa o fac .....am gatit doar ciorba de porc si ficatei de pui ,prajitura ori in seara asta ,ori maine dupa slujba .
Daca o puneti de chef fug si eu sa imi iau o bere
Doris trece-ma pe lista pentru seara asta .
Hai va pup si ne vedem la chef

semnez cu suflet



da...luv iu!
pe matale, in special pentru mesajul asta plin de optimism si speranta



pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

quote:
Originally posted by silvana75


Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel.



da...luv iu!
pe matale in special pentru ca ai avut curajul si taria sa sapi un 'tunel' intr-un munte pe care majoritatea il ocolesc!



pentru Emma
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=2" target="_blank">Agonie si Extaz, @Lyme, www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=32" target="_blank">PartyDC , blog DC,Timisoara impreuna


"mai bine mori in picioare decat sa traiesti in genunchi" Che Guevara

Mergi la inceput