Durerea unei pierderi de sarcina (71)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

kitzy acum am citit de la capitolul trecut, ca ieri ai avut vizita la medic, cum a fost, ce ti-a zis?



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Consi, in primul mesaj pe care l-am scris la noul subiect, mi-am exprimat regretul pt "scindarea" in doua grupuri, am simtit ca se va intampla asta. Ce sa mai zic?! Pe de alta parte, aici ma simteam de ceva vreme ca musca in lapte...
Pana la urma, fiecare trebuie sa inteleaga, sa accepte ca fiecare are viata ei, cu suisuri si coborasuri!
...Poate ca ar fi mai usor daca fiecare ar lua lucrurile asa cum sunt, asa cum vin... Trecutul oricum nu se poate schimba, orice ai face in prezent sau in viitor!


Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

quote:
Originally posted by consi_s

Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar eu una nu agreez scindarea acestui subiect. Eu nu cred ca aici trebuie sa fie un doliu permanent, iar o nastere sau un test pozitiv nu inseamna decat ca SE POATE si da un pic de speranta celor care inca asteapta sa se intample minunea. Eu am scris aici si cand am fost trista, si cand am fost bucuroasa, si cand pur si simplu discutam una alta. Ma bucur de fiecare data cand Flavia, Dana, Laura Ioana, Teo si celelate proaspete mamici intra aici, ma bucur cand o noua fata ramane insarcinata, ma intristez cand o noua fata indurearata se alatura grupului nostru. Cand sunt trista, nu intru aici sau nu citesc postarile care m-ar intrista si mai tare. Mav, iti inteleg punctul de vedere, dar atunci cand tu erai trista, cred ca erau si fete gravide sau mamici care te incurajau.
Citeam zilele trecute la odisee cum fetele insarcinate in 5-6 saptamani se gandeau deja unde sa nasca, etc. Eu una, niciodata nu o sa ma gandesc asa, o sa ma gandesc la 5 sapt daca o sa mai ajung cu sarcina la 6 sapt, la 6 o sa ma gandesc la 7 sapt... E trist, e atat de trist cum ni s-a luat inocenta si bucuria unei sarcini!
Sunt o mamica de 2 ingerasi, dar cu siguranta, in curand, mamica unui bebelus sanatos! Si sunt sigura ca, una cate una, toate vom cunoaste ce inseamna bucuria de a ne tine bebele in brate!
Imi pare rau de fetele care s-au alaturat aici, va imbratisez si va doresc sa va gasiti linistea sufleteasca si puterea de a merge mai departe !



mare dreptate ai

una e cand afli ca ai ramas

apoi confirmarea sarcinii

evolutia ei

dupa 9 luni de zile ATUNCI BUCURIA E INTREAGA

Doamne ajuta !

si intr-adevar invat sa ma bucur , cand voi mai fii gravida , doar pentru clipa prezenta si sa ma rog la Dumnezeu , si sa avem grija ce mancam ce facem si cum ne odihnim , ce sta in puterile noastre

va pup, diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabostan.evonet.ro/nunta.asp



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Lau, sar'mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

L58 ti-am raspuns dincolo

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unducthable spune:

o sa va soun ceva care nu am mai spus-o ...

cand am ramas gravida , cumnata mea , cu 2 chisturi mari pe ovare intra la laparoscopie in cateva zile

NU I-AM SPUS , FRATELE MEU STIA, dar am zis sa nu afle acuma sotia lui , pentru ca ea acuma sufera si are si griji si emotii si va afla mai incolo BUCURIA MEA CA SUNT GRAVIDA

dupa operatie era deprimata desi a decurs bine, fratele meu a ales sa ii souna si a recapatat un oarecare optimism
acuma se reface

eu acuma am pierdut sarcina si la fel, am hotarat sa nu afle aceste zile cand asteapta biopsia de la chisturi , si are o stare sufleteasca variabila , sa nu cada in depresie , ii vom spune curand , dar nu acuma
morala : nu putem sa ne comportam asa cum ne vine noua in fata oricui , indiferenet cata bucurie avem de impartasit sau cata durere ..., eu am intrat aici sa vad cum au pierdut sarcinile alte fete , sa gasesc raspunsuri la anumite intrebari , si impreauna sa ne vindecam , de ce nu , dar am gasit altceva ... am scris azi acuma, dar atat , nu mai scriu ca nu e vorba nici macar de tristetea la ingerii care sunt sus acolo ,
voi avea copil si eu chiar vreau sa am doi copii, dar nu voi uita pe cel pierdut , si nu voi pune in fata niciodata durerea si dorul dupa el , ca sa arat alteia ca si eu am dreptul la nu stiu ce ..., am intrat aici pentru ca mi-e dor de puiul meu pierdut si am crezut ca e vorba despre asa ceva

am intrat aici ca sa pastrez memoria puiului nostru , nu ca sa fiu deprimata cum zic unele , ca sa pastrez amintire vie la momentele de bucurie care le-am avut cu el, alaturi de sotul meu ; poate cineva intelege ...

asta este lumea si viata
la revedere
diana

A FI MARE NU-I MIRARE, A FI OM E LUCRU MARE .

poze cu noi
http://www.dianabostan.evonet.ro/nunta.asp



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Diana te puppppppppp
Lau mulatm frumos..saritoare ca de obicei..pup io.
kitzy te asteptttt si te pupppp..aaa acu vazui..ok fug acolo sa vad
meda esti multamita acu?


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monysorescu spune:

Salutare fetelor!
Lariana felicitari ptr cele II liniute! Sarcina usoara si un bebe sanatos!
Delphinas si Unducthable imi pare rau de pierderile voastre. Sper sa gasiti puterea sa mergeti mai departe.
Am vazut si io ca mai e un subiect si ca ati scris pe aici de scindari, etc insa nu am avut timp sa citesc acolo. Sper sa recuperez zilele astea.
Io acum sunt ceva mai bine insa am fost internata in spital pe perfuzii iar ptr ca am avut contractii. Acum ma lasa acasa insa ma duc zilnic ptr o perfuzie. Acum am flexura in mana si ma doare mana asa ca o sa ma opresc aici cu scrisul. Cand scap de perfuzii promit ca o sa scriu mai mult.
Va pup pe toate si va urez un weekend super!

bb strumf

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Monica&year=2008&month=7&day=18&babycount=1"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Monysorescu, imi pare rau ca ai fost in spital...odihneste-te cat mai mult si ai grija de bebe!

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Cristina26, LA MULTI ANI!!!!nE DAI SI NOUA O FELIUTA DE TORT si o sampanie?

http://dw.daisypath.com/sj4jp2.png
http://tt.lilypie.com/Blzop2.png
Lacrima...ea nu este decat o expresie a prea-plinului pe care il simti in acel moment. Lacrima nu este o necesitate, e o declaratie.

Mergi la inceput