Durerea unei pierderi de sarcina (71)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Ignatica, te rog sa stai linistita! Eu nu te judec si te inteleg, am trecut si eu prin asta! Ma bucur ca ai scris ceea ce ai simtit, ai facut foarte bine! In aceasta situatie, e bine sa poti sa te exprimi, sa-ti descarci amarul!
Initial, nu am scris nimic la aici (s-a si vazut ca s-au scris cateva pagini bune intre timp), pt ca am gandit ca daca eu le am pe ale mele si la ora asta nu sunt in stare sa sustin pe altcineva, am preferat sa nu ma bag.
Din pacate, am fost provocata/determinata sa te citez, pentru ca mi s-au rastalmacit cuvintele! Trebuia sa-mi justific mesajul respectiv, sa fie clar pt toata lumea!
Vreau sa ma bucur de sarcina mea (si am tot dreptul!), am destule probleme personale, de sanatate si la serviciu....
Imi pare sincer rau pt voi/noi toate, nimeni nu merita asemenea durere!
Si sa ma fereasca Dzeu sa mai trec inca odata prin asa ceva!
TOATE avem nevoie de LINISTE SUFLETEASCA!
Si din respect pt voi, cele care inca aveti ranile deschise, prefer sa nu-mi mai plimb burta pe aici....

Sper ca am fost corect inteleasa!



Mami de Sebi (04.02.2004)


www.youtube.com/watch?v=RYMC822iT4I" target="_blank">CITY OF ANGELS
"Iubirea ne face sa plonjam in necunoscut si apoi ne da curajul de a rezista!" (Pam Brown)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Diana nu trebuie niciodata sa-ti pierzi speranta ca va veni si bebele mult asteptat chiar daca acuma nu-ti arde sa te gandesti la asta.
Jasmine avea dreptate cand spunea ca unele care au pierdut sarcina si intre timp au devenit mamici, scriu aici pt ca le e greu sa se desparta de fostele colege, printre ele ma numar si eu, mai postam aici pt ca mi-era dor de voi, dar vad ca deranjez, asa ca ma retrag, o sa postez pe unde nu trezesc amintiri dureroase.
Va pup cu drag pe toate!

38+ cu Diana

AMR max 2 saptamani!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

quote:
Originally posted by mav

Ignatica, te rog sa stai linistita! Eu nu te judec si te inteleg, am trecut si eu prin asta! Ma bucur ca ai scris ceea ce ai simtit, ai facut foarte bine! In aceasta situatie, e bine sa poti sa te exprimi, sa-ti descarci amarul!
Initial, nu am scris nimic la aici (s-a si vazut ca s-au scris cateva pagini bune intre timp), pt ca am gandit ca daca eu le am pe ale mele si la ora asta nu sunt in stare sa sustin pe altcineva, am preferat sa nu ma bag.
Din pacate, am fost provocata/determinata sa te citez, pentru ca mi s-au rastalmacit cuvintele! Trebuia sa-mi justific mesajul respectiv, sa fie clar pt toata lumea!
Vreau sa ma bucur de sarcina mea (si am tot dreptul!), am destule probleme personale, de sanatate si la serviciu....
Imi pare sincer rau pt voi/noi toate, nimeni nu merita asemenea durere!
Si sa ma fereasca Dzeu sa mai trec inca odata prin asa ceva!
TOATE avem nevoie de LINISTE SUFLETEASCA!
Si din respect pt voi, cele care inca aveti ranile deschise, prefer sa nu-mi mai plimb burta pe aici....

Sper ca am fost corect inteleasa!




mav eu sincer ma bucur ca ti-ai exprimat parerea si punctul de vedere, asa ca subscriu. Si sa stii ca voi, cele care ati demonstrat ca SE POATE! sunteti cele care ma ajuta sa raman optimista, sa sper si sa am incredere ca totul va fii bine si pentru noi, cele care inca nu am "atins" minunea celor II. mamica, burtica si pe Sebi.





Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns consi_s spune:

Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar eu una nu agreez scindarea acestui subiect. Eu nu cred ca aici trebuie sa fie un doliu permanent, iar o nastere sau un test pozitiv nu inseamna decat ca SE POATE si da un pic de speranta celor care inca asteapta sa se intample minunea. Eu am scris aici si cand am fost trista, si cand am fost bucuroasa, si cand pur si simplu discutam una alta. Ma bucur de fiecare data cand Flavia, Dana, Laura Ioana, Teo si celelate proaspete mamici intra aici, ma bucur cand o noua fata ramane insarcinata, ma intristez cand o noua fata indurearata se alatura grupului nostru. Cand sunt trista, nu intru aici sau nu citesc postarile care m-ar intrista si mai tare. Mav, iti inteleg punctul de vedere, dar atunci cand tu erai trista, cred ca erau si fete gravide sau mamici care te incurajau.
Citeam zilele trecute la odisee cum fetele insarcinate in 5-6 saptamani se gandeau deja unde sa nasca, etc. Eu una, niciodata nu o sa ma gandesc asa, o sa ma gandesc la 5 sapt daca o sa mai ajung cu sarcina la 6 sapt, la 6 o sa ma gandesc la 7 sapt... E trist, e atat de trist cum ni s-a luat inocenta si bucuria unei sarcini!
Sunt o mamica de 2 ingerasi, dar cu siguranta, in curand, mamica unui bebelus sanatos! Si sunt sigura ca, una cate una, toate vom cunoaste ce inseamna bucuria de a ne tine bebele in brate!
Imi pare rau de fetele care s-au alaturat aici, va imbratisez si va doresc sa va gasiti linistea sufleteasca si puterea de a merge mai departe !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

Buna fetelor.
Diana, imi pare tare tare rau de ce ti s-a intimplat.

Fetele v-am rugat si io frumos sa ma treceti pe lista, vad ca inca nu am aparut


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

medamaya am intrat eu si am modificat, daca e nevoie sa mai trecem ceva, no problem.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

meda nu vezi mama cate avusaram pe cap??upsss te sariram???pai zii repede lu baba ca te trece ea imediat..
Aleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ma bucur ca venisi..."pasarica"ti'a soptit ca mi'a fost tareee dor di tini?te pupppppp
acu sa'mi spun si io parerea...io va iubesc pe toateeeeeeeeeee..si oriunde ati scrie io vin dupa voi..de mine nu scapati
voi stiti povestea mea..stiti prin cate am trecut..si totusi merg inaintee.io am apreciat toate gravidutele ca nu ne'au parasit si ca au intrat aici sa ne povesteasca pt asta tot respectul!!!!.dar vreau sa va spun ca daca io voi ramene gravi,,si voi ramanee.. io tot voi scrie aici...asta va insemna ca nu am respect fata de voi????uite io asta nu inteleg??sa nu datiii..dar asa ceve nu pot intelege..
eu va iubesc pe toate si va cunosc ..pe multe chiar personal..dar nu pot sa nu intru aici sa imi impartasesc bucuria cu voi...puteti sa ma dati afara da io tot voi intra..asta sunt io..
va puppp..e doar parerea mea..am spus..atat..nu vreau discutii da?
va pupp


Miauu sunt Ema sunt blanda si nu zgarii Miauuu

Putin cu putin se aduna marea...




"Stelele care cad, nu pier
Stelele care cad se duc pe un alt cer"!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

consi nu ai inteles. fetele vor intra ca si pana acum aici si vor scrie de teste pozitive si de nasteri. dar cand am chef sa vorbesc despre cum mor de foame din cauza sarcinii, sau cum mi-am cumparat cel mai dragutz sarafan de gravida, sau cum simt nu stiu ce bucurie enorma ca misca bebe, sau sau sau... nu voi intra aici. pentru ca fetele care abia au pierdut sarcina au nevoie de incurajari si de sprijin nu de postari de genul asta... cel mai aiurea m-am simtit de cate ori a trebuit la topicul asta sa zic unei fete ceva de incurajare pentru pierderea recenta, si in acelasi timp sa o felicit pe alta pentru bucuria ei... parca... parca ceva nu era ok.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
Bebe reloaded

12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Lianooo multi!



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
" Nu tuturor li-i dat sa zboare, dar cati nu stiu sa se tarasca!...Al.Vlahuta "

Concediul visat
www.onetruemedia.com/shared?p=435ebfa7d282ab934c08b2&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Poveste
Doi zapaciti!

Mergi la inceput