Colectia de toamna-iarna 2005 (192)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Diana si intreaga familie, condoleante. Dumnezeu s-o odihneasca in pace. Tie iti doresc taria necesara de a trece peste momentele grele cu mult echilibrtu, de dragul puiului din burtica care mai are putin de stat.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Dordia, condoleante!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

dordia- dumnezeu sa o ierte!
ai grija de tine !
-dormit- fara suzeta,am scapat de ea in dec.
-adormit cu mami si la pranz si seara.
- spalat pe cap ,jaleeeeeee......incearca sa sara din cada.
pana acum cateva saptamani era ok sa o spal cu sampon ,facea fig doar la clatit ,acum plange ,tipa imi da mana la o .parte
lavi- claire poarta la pantofi-30 masura din Romania.
am socri in vizita,prin urmare timpul foarte limitat.
salut colectia!
meems- esti o dulce sa intrebi de mine.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza! Io-s happy ca e prima noapte dupa cel putin 2 luni in care Sarah nu s-a trezit deloc!!!Mama, ce bucurii am...[zambet amar]

Dordia- ce veste trista...sa se odihneasca in pace!

Spalat pe cap- la noi nu e chiar tragedie antica, adica plange putin cand ii dau cu apa pe cap si fata, dar trece repede.
Unghii- nu avem problema la tunsul lor.
Suzi- iubirea noastra...dar doar la nani. Nu am de gand sa i-o scot curand.
Nani- singure in camera, adormit singure.
Biberon- doar laptele, nu am de gand sa i-l scot curand.

Lavi, Catutza- unde e mai frumos in Bulgaria? Hotel cu AI caut...

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

dordia, sincere condoleante!

feli, multumesc mult ca ti-ai amintit de ziua mea, esti foaaarte draguta! dar de unde stiai?

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

astia mi-au luat motul!

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Dordia condoleante si multa putere. Iti inteleg durerea perfect si bunicul meu a murit cu o luna inainte sa il nasc pe Titi, singurul nepot de sex masculin. Stiu ca a dorit sa il vada insa cancerul, aceasta boala necrutatoare si extrem de dureroasa nu l-a iertat. Eu am apucat sa ii arat un filmulet 4d cu Titi inainte sa moara, cand inca era lucid si tare s-a bucurat. Inca o data condoleante.
Feli draga mea as fi facut schimb de copii dar de cand s-a declansat tragedia cu unghiile a reinceput si cea cu spalatul pe cap, asa ca nu cred ca mai doresti sa facem trocul. La noi e mai rapid cu capul ca e tuns scurt si operatiunea se desfasoara fulger. vecinii mei cred ca au inebunit aseara ca a jelit 1 ora intai din cauza de unghii si apoi din cauza de spalat pe cap. Cred totusi ca sunt oameni extrem de rabdatori si de calmi, vecinii desigur, ca nu au facut nici o reclamatie pana acum.
Suzeta nu mai avem de prin ianuarie, a renuntat singur in urma ungerii acesteia cu glicerina din cauza de afte, nu a fost o operatiune intentionata si meticulos organizata, doara soarta a fost buna cu noi.
Biberon seara si dimineata la lapte.
De dormit doarme de cand s-a nascut in camera si patul lui singurel; de adormit cand singur cand cu mine in camera pe canapea, insa nu stau niciodata cu el pana adoarme, plec dupa 10 min. si mai conversam dintr-o camera in alta cam inca 15 min. pana adoarme.
Fugb la munca.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Noki, ti-am scris pe mess.

Feli, mai tarziu iti raspund si eu cu eventuale idei, noi nu avme deloc pb cu spalatul pe cap, iar unghiile se taie relativ usor, doar s-o prind in dispozitie.

Ripley, mami de Ana Ecaterina (10.11.2005) si Iris Maria (10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gandacel spune:

Dordia, imi pare rau pentru bunica ta. Sincere condoleante. Cand o sa-ti tii puiul in brate, o sa-ti mai treaca din durere...

Roxi, sanatate si tie, mai ai extrem de putin! Te imbratisez cu drag.

Ina, ma gandesc mereu la tine. Ma bucur mult ca ai spus familiei, pana la urma. Eu cred, dupa cum ti-am mai zis, ca e cel mai bun lucru pe care il puteai face. Pupici.

Tuturor pupici multi si sanatate, am rasfoit scutecul anterior, insa nu am timp sa raspund detaliat, incerc doar doua vorbe. Va rog sa ma scuzati.

Peste mai putin de o saptaman, Stefania implineste un an... sunt nepregatita dar sper sa fie bine.

La intrebarile colective pe care le-am vazut pe aici, sa raspund repejor:
Suzeta nu avem, amandoi au in gura degetele din dotare, acelasi deget mare de la mana dreapta la amandoi. Cred ca e ceva cadou din burtica... nu ii pot dezvata pe nici unul.

Dormitul si adormitul la noi sunt, ca intotdeauna, o placere. Nu am nici o problema. Multa dragoste, rasete, nici unul nu cere altceva... Doar ar mai sta impreuna putin seara inainte de nani. Se pupa, isi zic noapte buna si se despart, totusi, fara nici un scancet.

Taiatul unghiilor este mai mult decat usor, este la cerere si dureaza max. 2 minute. CU Stefania voi avea probleme, dar sper sa-i treaca in curand si ei.

Spalatul pe cap... nu a fost o problema pana duminica trecuta, cand a plans nu stiu de ce. Sper sa fie doar o intamplare.

Cu vorbitul... vorbeste mult, logic, legat frumos, face cateodata unele alaturari de idei si cuvinte care nu sunt reale, dar sunt logice. Inca stalceste cuvitele, dar se straduieste sa le pronunte corect. Mai are de munca... In schimb, ma uimeste cu intrebari de genul "am voie?" sau cu rugaminti "te rog frumos", restul de politeturi sunt la ordinea zilei.

E cuminte, asculta de mine in majoritatea timpului, pe bunica o pune sa faca tot felul de prostii si ea le face!!! Apoi imi spune mie seara ce a facut bunica... Copilul stie ca nu e voie, stie ca nu e bine, dar incearca si reuseste! Partea proasta este ca a inceput sa-mi ceara voie sa faca cate ceva si daca ii zic "nu, pentru ca..." se duce la bunica si ii cere ei voie!!! Nu prea stiu cum sa gestionez asta, am avut discutii deja dar... iese prost. Adica mereu are raspuns si daca ii zic ca copilul trebuie sa invete sa fie disciplinat (si e foarte cooperant, de altfel) imi intoarce spatele si in ziua aia nu ne mai vorbim. Abia astept sa gasesc odata bona, ca m-am saturat! A inceput sa-mi si planteze flori in curte, de care vrea ea si unde vrea ea, de parca e casa ei! Da Doamne, o bona si in curtea mea!

Va pup ca am multa treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Hello Colectie !!!

Dordia ,condoleante!Dumnezeu s-o odihneasca-n pace pe bunica ta !Imi pare rau pentru pierderea ta ...!!

La noi e cam asa :
Suzeta nu mai folosim de la 1 an si 7 luni.
Unghiile,i le tai fara probleme ,inclusiv la picioare.
Adormitul ,cu mine langa ,altfel nu .
Vorbitul ,la noi fara exagerari se apropie de foarte bine ,nu pronunta ,,R''-ul ,in rest totul foarte clar
Spalatul pe cap ,n-a fost niciodata o problema ,adora baia ,apa ...

Azi am achitat biletele pentru vara ,la Nisipuri ,Helios Spa & Reesort ,as vrea sa stiu daca a mai fost cineva ,cum este ,imi puteti da ceva detalii ,ca la agentie nu stiau de capul lor ,prea multe amanunte nu mi-au putut da.

Orlando_Andreas
(9.12.2005)
si Mada



www.onetruemedia.com/shared?p=4735f6859c47291132f727&skin_id=6&utm_source=otm&utm_medium=image" target="_blank">Al II-lea an de viata (montaj )





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Noki , nu stiu niciun hotel pe placul tau ( verdeata multa, locuri multe de joaca pentru copii...) poate te ajuta Lavi






Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput