FIV 173

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DORIS_71 spune:

medamaya1, iana mari, kineta, claudia prea, Liana30, dream1971, catalina2307, cristal 1995, Blanche25,oanademunck va si va multumesc ptr. sustinere.

maria 215ro sa-ti creasca mari embrionii si sa se lipeasca de burtica lui mami.

Goggy bafta la ET.

gabita78 si eu am facut tot cu gonal f dar doza mai mare, 600, eu raspund mai greu la stimulare. Inhibarea am facut-o cu enantone protocol scurt. Doctorii sunt cam reci, trebuie sa-i tragi de limba ca sa-ti dea detalii. La inceput nu prea stiam in ale FIV-ului si nu intelegeam nimic, apoi datorita forumului si acestor fete minunate am invatat multe lucruri si acum cand merg la dr. le pun toate intrebarile care ma intereseaza. Nu inteleg de ce faci la privat cand aici poti face prin serviciul sanitar cu costuri minime. Cu legile italiane nu se merita sa platesti o groaza de bani, iti convine sa faci in Romania sau in alta tara.

oanademunck tu cand incepi iar? Nu stiu la ce clinica faci tu la Bruxelles dar eu aud vorbind foarte bine de clinica "AZ VUB" si de un dr. Plateau, ca sunt cei mai buni din lume la ICSI. Eu nu pot sa-mi permit caci daca nu, acolo mergeam.

toate FIV-oasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Dream 1971 , oana , rubia , liana 30,iana mari , claudia prea , kineta,catalina 2307,cristal 1995,Blanche 25,kora ,ioanatugs, doris 71



MULTUMESC din suflet fetelor , e deosebit de bine si cald si nu stiu cum sa va spun pentru ca sunt cu lacrimile in ochi....
Va doresc din suflet toate cele bune si se pare ca trebuie sa luptam mult si greu si sa speram cu tot sufletul ca vom reusi.
Inca o data multumesc si bafta tuturor fetelor in focuri !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Va pup fetelor! Nici eu nu vin cu vesti prea bune. Azi am fost la spital, ne-a facut dosar, dar, dupa cum banuiam, am de facut histero, trebuie sa sun cand vine CM (cand o fi asta, el stie)si, dupa cum mi-a spus si Kora, dr. Cocei mi-a dat de facut anticorpii antimullerieni. Mi-a spus ca nu mai trebuie si inhibina, ca sunt suficient anticorpii. Mi-e frica rau, mi-a zis dr. Cocei ca daca rezultatul iese prost, sansele sunt sub 5%, dar a zis ca discutam asta cand avem rezultatul. Doar Dumnezeu stie ce e acum in sufletul meu si cum o sa stau sapt astea. Mie se pare ca lucrurile se complica tot mai tare, de unde la inceput credeam ca voi fi eu problema, dar ca cu stimulare se rezolva, am aflat treptat ca si sotul are probl., apoi ca sunt grave, acum e posibil ca si eu sa fiu mult mai rau decat credeam. cateodata imi vine sa o iau razna....
Si azi am incercat sa il abordez pe Niculescu pe hol, ceea ce am inteles ca e o mare greseala si m-a obraznicit de nu m-am vazut. M-a busit plansu pe acolo, mai ca imi venea sa renunt la Giulesti si sa iau drumul Ungariei, cum am zis de la inceput. Daca oi mai ajunge sa fac FIV si primul nu va reusi, la al doilea cred ca Ungaria scrie pe mine, macar ca nu tarai holurile si nu iti vorbeste nimeni ca ultimului om...
Numai ca acum mi se pare ca nici macar la FIV nu mai ajungem...ma scuzati, dar am o dispozitie mai trista astazi.

Va pup si bafta tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Doris71 acum am vazut, i-mi pare rau ca nu a fost sa fie!
Lauravoinicu, Liana30 va multumesc pentru incurajari!

Mai am putin si scap si eu de injectat...pina joi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luck spune:

Doris 71
am inteles bine ai facut stimulare cu 600 ui gonal f. Te intreb pt ca eu am facut cu 350 ui so dr imi spunea ca este doza maxima pe care mi-o poate da.
Ai si tu o valoare mare de fsh de raspunzi asa greu la tratament ?
Lavinutza
aceleasi intrebari mi le puneam si eu acum un an cand fsh mi-a iesit 17.Nici eu nu aveam nici un fel de probleme in familie , mama m-a nascut pe mine la 38 ani natural , a intrat la menopauza tarziu etc.etc. dar se pare ca asta este rezerva ovariana e pe sfarsite.
Singurul mod in care o sa vezi este raspunsul la stimularile pe care le faci pt fiv , daca raspunsul este bun e ok daca nu inseamna ca te confrunti cu o rezerva ovariana redusa.
toate cele bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

DORISeu fac la privat pt ca pur si simplu am dat peste liste de asteptare lungi la public si fiind prima incercare am facut un efort financiar ca totul sa se intample cat mai repede. Oricum urmatorul ICSI daca va fi nevoie il voi face la public.
Tu cand incepi urmatoarea stimulare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Off fetelor dar ce se intampla cu vestile astea????
Pisik, Lavinuta, Luck, offff...nu stiu ce sa va spun...sigur se face tratament pentru fiecare, trebuie sa fie bine....ma rog sa fie bine.
Ioanatugs va fi sigur bine, endo e ok.
Va pup pe toate si noapte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

pisik cred ca te-am vazut azi la Giuli.
Ai ajuns la dep. FIV cu d-na dr. Hodovan ???(sper ca nu gresesc... nu stiu sigur cum o cheama..)
Nr. dosarelului se termina cu 29/30 ???
Eu apucasem sa fac dosarul si stateam "botoasa" pe hol ca asteptam sa vb. cu dr. Cocei. M-a programat ptr. Histero.
Ma intristeaza ca o sa fac FIV cu dr. Niculescu si nu vreaaaauuu ...
Cum sa procedez??? Ca am mai fost pacienta dumnealui si s-a purtat f. f. urat cu mine!!!
I-am spus d-nei dr. Cocei ca nu vreau la dr. Niculescu si mi-a zis ca ii pare rau dar prof. Marinescu este prea ocupat.. Ce ma fac??? Ce sa faaac??? Offf...!!!
Va rooog sfatuiti-ma!!!
Nusyc iti scriu si aici ... IMI PARE RAAAU!!! M-am gandit la tine azi cat asteptam pe holurile Giulestiului..

Nu inteleg de ce se mai da analiza FSH daca nu este concludenta ??
SI eu stau in dubiu.... Am 40 de ani. Chiar asa de mica sa fie valoarea??
In ziua 4 FSH este 4.26 (facuta la Bios)
Credeti ca nu este bine ca am facut-o in ziua 4???
Va pup!!
Noapte buna!!!


PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Fetelor, in ce zi a CM se face FSH-ul? Ma cam bate gandul sa o fac si eu dupa ce o sa imi vina CM si sa vad in ce sitiatie sunt acum,, mai ales ca la stimulare am avut un raspuns tare prost

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

betty78 mi-e mi-a zis dr. Cocei intre zilele 2-4 de CM.

PERLUTZA sufletzelul meu!


Copilutz'-> viitoare mamica de copilutzi

Mergi la inceput