FIV 173

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

Buna fetelor! Eu am stat un timp in umbra insa v-am citit mereu si v-am fost alaturi.
Am intrat si eu in focuri de marti 1 aprilie si, desi am asteptat mult aceste zile acum sunt foarte confuza. In prima zi a cm am inceput injectiile cu decapeptyl si din a treia zi cu gonal f 200.Ieri am fost la eco si doctorul mi_a spus ca e totul in regula dar nimic mai mult. Nu stiu nici cati folicoli am, nici masura endometrului si nu mi-a luat nici sange pt a vedea valoarea estradiolului. Pur si simplu a inceput o discutie despre obiceiul la romani ca femeia sa preia numele barbatului, apoi a iesit din cabinet in timp ce eu ma imbracam si i-a dat o fisa secretarei. Oricum maine am iar programare si nu-mi mai scapa, trebuie sa ma lamureasca.
Ma asteptam sa ma simt rau in urma tratamentului dar ma simt bine si ma gandesc ca poate nici nu reactionez si doctorii imi iau daor banii. Aici un icsi costa 4000 de euro in afara de medicamente pe care le iei compensate.
intrebarea mea este:e posibil sa nu am nici un simptom ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabita78 spune:

DORIS am vazut ca tu ai facut fiv-ul tot la Milano doar ca la o alta clinica , eu sunt la Matris. Cu ce medicamente ai facut tu stimularea? Cum sunt doctorii la Humanitas? Poate data viitoare incerc in alta parte dar sa speram ca nu va mai fi nevoie. Cu ajutorul lui Dumnezeu va fi bine pentru toate, nu trebuie sa ne pierdem speranta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor multumesc pentru rapunsuri.Am uitat sa va zic ca dr. Cocei mi-a ajustat doza: de azi fac numai 100 UI puregon si 3 menogon.Pana azi am facut 200 UI puregon ( fara menogon).Am si eu speranta ca mai sunt pe acolo niste foliculi pe care proful ori nu i-a observat,ori nu i-a bagat in seama fiind probabil mai mici de 10 mm.Vom vedea joi la eco.

Kineta tie ce tratament ti-a dat dupa ce ai avut valoarea >800 estradiol?Au mai aparut foliculi dupa aceea?

gabi78 bun venit si multa bafta!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria215ro spune:

Moniland, fac ET-ul joi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanademunck spune:

Doris, nu mai zic ca mi-au dat lacrimile ca si asa de vro doua saptamani plang mai mereu, imi pare foarte foarte rau draga mea!!!!!!!!

Kineta, eu nu sunt chiar in situatia ta dar ce ma enerveaza pe mine de-mi iese par alb e cand aud 'vai da da ce povestetsi despre fiv, ca e intim si secret'...Daca n-am auzit placa asta in ultimele saptamani.......adica mai bine sa tac si sa-mi tin frustrarile-n mine pana deviu sau maniaca s&au depresiva decat sa vb despre situatia prin care trec....




whisk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

KORA,nu mi-a schimbat tratamentul deloc,am facut 3 menogon pe zi ,12 zile parca,foliculii care au fost numarati in ziua 9 de stimulare,au fost parca vre-o 7 in total unii mai mici ,altii mai maricei,la punctie scrie in foaie ca am avut 7 foliculi,si sau extras 4 ovocite.IN ziua 9 avem unul de 17,vre-o 3 de 14,si 3 parca de 13,5,dupa aceea ne-am intalnit exact in ziua punctiei.ORICUM nu iti face probleme,pt ca vei avea ovocite,pt ca estradiolul a fost bun,eu aveam rezerve privind dozarea estradiolului,dar mi-sa dovedit contrariul la punctie,adica este bine totusi ca il facem,iti formezi cat decat o idee.DACA mi-se recomanda si mie in toamna sa-l fac ,poate crestea doza de tratament si as fi dat un randament mai bun,dar asta este,niciodata nu e prea tarziu.

Karla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

Buna! Am refacut FSH-ul in ziua 3 - rezultat 14,6 mai bine ramaneam cu cel din ianuarie ......s-a mai confruntat cineva cu asta? eu nu imi explic - am CM regulat ceas - si pe net am citit ca asta e valoare de menopauza nici in familie nu am cazuri de menopauza precoce - mama a nascut f probleme 4 copii, bunica 6.....
Pana sapt viitoare cand merg la dr o sa imi iasa ceva par alb.....
Daca stiti ceva de asta pls
Ms,
Lavinia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyxe spune:

kora, eu la fiv 1 in z7 de stimulare aveam estradiolul 2060, iar in z9 3386, nu am gresit, 9 foliculi si nu am facut hiperstimulare. Bea lichide si pastreaza legatura cu dr-ii si totul o sa fie bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami30 spune:

Lavinutza si eu m-am procopsit cu un FSH 12,7 in conditiile in care mama a intrat la menopauza la 60 de ani, am CM regulat, nu am avut niciodata vreo problema hormonala, mi-a venit CM la 14 ani si nu mai devreme.. Eu inca mai sper sa fie o eroare de laborator asa ca astept sa il repet luna viitoare. Mie mi-a spus una din fete care a facut in ungaria ca ce-i iesea la laborator aici 12, in ungaria ii iesea 6. Dumnezeu mai stie cum se lucreaza aceste analize si cat de constiincios le fac

cami




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Maria215ro multa bafta joi, sa fie lipiciosi!
Kora-pop stai linistita ca e bine, felicitari pentru pentru foliculi!
Nusy ma gandesc la tine!
Luck i-mi pare rau!
AndradaP. felicitari iubita pentru gemenasi, abia astept sa te vad vineri, sa ma treci pe listuta!

Eu am mai fost la o eco azi z9 de stimulare la dr. Cocei la cabinet si aveam endometrul de 11.5 si 5 foliculi de 20.00 19,5 18,2 17.2 16.0 mm pe dreptul, iar ovarul stang care e operat cu 8 ani in urma si mai am doar jumatate din el, avea cativa foliculasi intre 4 si 7 mm, deci de neluat in seama. Mi-am facut si estradiolul azi si o sa am rezultatul maine. Deci mi-a zis Cocei ca voi avea sigur sambata punctia, asa ca pot sa vin sa va vad bebicii vineri: Madalina28, Aniast72, Sheri....si pe toate fetele care vor veni.

[b]Astept fiv-uletul meu norocos de martie aprilie 2008 [b]

Mergi la inceput