Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Cristina, uite un www.baby-shop.ro/start.htm?P_155_4.htm" target="_blank">suport de baie, sper sa ia linkul si sa nu fie reclama, se gaseste la selgros mai ieftin, vreo 28 de lei, dar eu am gasit o cadita cu suport cu 24. E bun daca sunteti mai fricosi sau nu il poti manipula pe bebe prea bine, in rest sunt mai practice caditele chele.

LE: a pus pagina de start dar le gasesti la articole de imbaiere, pe pagina 3 parca

Monica 26+ si gargaritza Nancy

bunurile gargaritzei

"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Mihamiha am adaugat numele.
Cristina ma bucur ca bebe e bine.
Aici uite asa suporturi sunt pt baie:www.toysrus.co.uk/Product.aspx/bruhome/brubathingchanging/brubathingchangingbathtime/brubathingchangingbathtimesafety/247456" target="_blank">suport. Da astea is de la 6 luni in sus de cand bebe poate sta in funduletz.
Didi la mine al meu nu a auzit, numai cand am mers la control am ascultat cu aparatul ala special.
Camy nasol ca e asa atmonsfera la servici.
Violeta lasa ca o sa vedeti si voi sexul lui bebe, nici noi nu suntem 100 la suta siguri. Legat de epidurala eu nu cred ca e o regula conteaza f mult cum e facuta din cate stiu eu.
La mine de ex a trebuit sa foloseasca ventuza aia mica de dimensiunea unei mingi de tenis pt ca travaliul a fost lung tare si la fata ii scadeau bataile inimii si se si intorsese cu fatza in sus, da nu cred ca e o regula ca trebuie neaparat folosit forcepsul daca se face epidurala.
Eu va las revin mai tarziu merg sa fac un nanitz cu fata ca de la 6 is treaza deci deja ma ia si pe mine cu somn si vremea de afara ma face si mai somnoroasa.
Pupici si revin.


----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Stiu Mada ca, conteaza cum este facuta epidurala, dar se pare ca in spitalul in care nasc eu nu se face asa cum trebuie, probabil doza este prea mare, nu stiu ce sa spun, medicul nu a spus ca este o regula sa folos forcepsul, dar de cele mai mult ori s-a ajuns la asta. nu stiu, o sa ma mai interesez la fetele din Timisoara, dar oricum prefer sa suport durerea decat sa pateasca ceva bebelusul meu.

25+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Buna fetelor!
Eu am avut pana acum o gramada de treaba la serviciu, abia acum m-am eliberat putin. Oricum am tras tare ca sa nu fiu nevoita sa stau mai mult de ora 3.
Tata a iesit azi din spital, de acum urmeaza sa mergem cu el la Iasi sa faca niste investigatii serioase, si speram ca nu se confirme teoria cu pancreatita ca ar fi groaznic. Oricum tin sa multumesc tuturor fetelor care mi-au trimis mesaje de incurajare si au fost alaturi de mine ieri cane eram tare suparata. Nu nominalizez ca sa nu cumva sa uit pe cineva dar va trimit tuturor cate un si o !!!

Anna 25+ cu Maria
AMR 15
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

A cicel iti urez si eu LA MULTI ANI, sa fii sanatoasa, fericita si implinita alaturi de bb al tau!!!

Anna 25+ cu Maria
AMR 15
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Salutare burtici,

Apar si eu dupa ce cu greu am recuperat tot ce ati scris (da mult ati mai scris!!!).

Acum, ca stau program de 6 ore am mai putin timp de net, ca treaba trebe s-o termin pana plec. Asa ca ieri nu am mai apucat sa va salut.

In primul rand, La multi ani! cu intarziere pentru Lori si la fix sper pentru Acicel.

Mada, minunata vestea cu casatoria ! Casa de piatra! Rochita e super.

Sun, bine ai revenit. Foarte frumoase hainutele pentru Galu.

Boti, am vazut si achizitiile tale. Super! Abia stept pozele cu camera lui Garga.

Sper ca Mona e mai bine.

Nu am cum sa va scriu la toate, nu va suparati, da? In schimb va pe fiecare si va spun ca abia astept sa ne vedem. Io sper sa pot veni si la urmatoarea intalneala.


La BabyExpo eu o sa incerc sa merg Joi. Daca mai vine cineva atunci, poate ne vedem.

Maine la 17:00 merg la cursurile de puericultura de la Filantropia. Mai vine cineva? Daca da, dati de veste, ok?

Eu de sambata am inceput sa am probleme cu hemoroizii (cred ca ei sunt de vina), pentru ca atunci cand am fost la WC pentru treaba aia mai importanta am umplut WC-ul de sange si am simtit ca m-a durut. La fel si in zilele urmatoare, doar azi a fost un pic mai bine. Stiu ca trebuie sa fac miscare pentru a ameliora aceste probleme, asa ca mi-am propus sa merg cat mai mult pe jos. Acum ca voi pleca la ora 15:00 de la birou voi merge pe jos acasa (30-40 minute) si voi face din asta o regula.

Acum fug sa pap si sa termin treaba ca sa pot pleca la ora 3.

pup you all,


Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca (26+sapt)

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe2008 spune:

Buna fetelor!
Am fost aseara la eco, bebe este bine iar eu inca ma mai chinui cu durerile. Parca nu mai sunt la fel de mari, dar sunt inca...
Pe langa No-spa mi-a spus sa iau si cate o jumatate de gynipral si sa mai continui o perioada si utrogestanul. Sper sa fie bine si in continuare.
Va multumesc din suflet pt sfaturi si va doresc sarcini usoare si copilasi sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

...am revenit.... Mi-am facut o cafelutza cu muuult lapte intre timp; cred ca de vreo 4 luni nu am mai baut cafea si acum, brusc, m-a apucat pofta!!!
A. cicel, LA MULTI ANI !!! Multe realizari, impliniri , sanatate!!! Sarcin ausoara mai departe si bebe sanatos!! Felicitari pentru apartament , sa il stapanitit sanatosi si bafta in sesiune!!!
Carisma, felicitari pt miscarile de trupe!!! Trebuie sa fi mai atenta cu mirosul de vopsea. Nu te mai stresa atata cu kg , dupa nastere le dam noi jos.
Mada, super arata listuta!! Ai o rabdare!!..
Dara, sa treaca starea de oboseala!!! Stiu cum e ca si eu am suferit vreo 3 saptamani din cauza unei oboseli idiopatice!!!
Irda, ai grija de bebelina si stai linistita ca totul sa fie ok.
Tecky, plimbare placuta!!!
Mada, felicitari pentru Ariana!!! Cred ca e tare emotionant sa o auzi cum isi da silinta sa vorbeasca!!
Miha, !!! e un scump Leon , ce mult o iubeste pe surioara lui!!! Bine ca a trecut sinuzita.
Violeta_m_tm, important e sa fie sanatos bebe!!! Ar trebui sa fiti mandri ca bebe e pudic; eu cred ca e fetita la cat de pudic e. Deja 25 de saptamani!!1 Ce mari sunteti!!!
Boti, multumesc; acum m-am prins si eu ce si cum e cu suportul de cadita!!!
Mada, multumesc !! Aha, deci pot fi folosite de la 6 luni in sus. Somnic usor!!
Fetelor, sunteto i adevarata comoara la odiseea asta...
Anna, sanatate multa tatalui tau si sper sa nu fie pancreatita.
bebe2008, si sarcina usoara mai departe!!








Cristina 21+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Salutare suratelor. Io nu prea mi-s in apele mele, ma cam doare capu si mi-e un somn de mor.
Bebe2008 eram aproape sigura ca o sa-ti dea Gynipral, asta am luat si io si inca cateva "contractate". Ai insa grija cu el, sa nu-l iei niciodata pe stomacul gol. Iti da niste stari super nasoale, iti zic ca sa nu te sperii cand vezi ca te simti ciudat. Poate sa scada tensiunea si sa creasca pulsul foarte mult.
Iliutza bine ai venit.
M-ati omorat cu Textilandia, si mie mi-era asa drag magazinu ala si s-a desfiintat si la noi
Intarziatelor, bine ca mai dati cate-un semn sa nu uitam de voi.
Camy si la tine e tensiune la birou? Si io crek imi iau cocediu exact cand ar trebui, nu mai aman ca ma dispera atmosfera asta. Dar sa vedem.

bujo 25+ cu Filip
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

Buna fetelor!
Am o stare tare aiurea,de cateva zile am greturi si arsuri!E normal?
De cate ori fac mancare si trebuie sa calesc ceapa mi se face rau exact ca la inceputul sarcinii
IRDA si eu am aceeasi problema ca si tine ,colul scurt dar si deschisE posibil sa se inchida sau ramane asa pana la nastere?
Joi merg la doctor si sper sa ma intorc cu vestii bune!Sa mi spuna ca s a lungit colul si s a inchisAsa nu mai stau ca o leguma in casa!
TECKY plimbare placuta!Si mie ieri mi au spus colegele de servici ca am burtica mica
A.CICEL La multi ani si implinirea tuturor dorintelor!
SUN foarte frumoase hainutele lui galu!Voi nu v ati hotarat la nume sau e secret?
E asa urata vremea aici,ploua ,poate din cauza asta nu am chef de nimic!
la toate fetele!





www.flickr.com/photos/22873079@n04/2215811271/" target="_blank">POZE
ELLA28+

Mergi la inceput