Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mishuc spune:

quote:
Originally posted by bujo

Camy si la tine e tensiune la birou? Si io crek imi iau cocediu exact cand ar trebui, nu mai aman ca ma dispera atmosfera asta. Dar sa vedem.
bujo 25+ cu Filip



Bujo si Camy si eu am pb la serviciu.... adik e cam tensionat pe aici. plus ca azi am avut surpriza sa gasesc pe cineva in birou care mi s-a recomandat ca fiind noul coleg angajat pe postul meu pe care il voi elibera de la 1 mai. va dati seama ce soc. eu vorbisem cu sefa mea ca intru in concediu de odihna la 1 mai nicidecum in prenatal, dar la contabilitate a ajuns "hotararea mea" de a intra in prenatal la 1 mai. acum astept sa vedem ce se va intampla. va dati seama ca nu o sa intru in prenatal cand vor ei. dar nervii care mi i-am facut...
dar cand ma gandesc la concediu parca nu mai am nici un chef de muncaaaa

v-am pupat pe toate



Mishuc 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Va salut si va pup pe toate fetele.
Sunt asa de fericita azi ,am 2 motive sa fiu ,primul este ziua sotului care face 35 de ani iar al doilea este vestea buna de la eco ca o sa avem o fetitaaaaa.Radiez de fericire.Astept sa vad cum reactioneaza Bogdan cand afla ca va avea o surioara.Totul este bine ,la 24 de sapt are 730 g ,era jucausa ,se juca cu manuta.Doamne ajuta sa fie totul bine pana la final.Asadar vreau si eu un carucior roz ,iar numele momentan este Andreea sau Bianca.Trebuie sa ajungem la un consens cu sotul:)
Va doresc tuturor o zi la fel de fericita ca a mea.
Ne mai auzim.
24+

mina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubuleana spune:

Buna dragele mele!

Mi-a fost dor de voi
N-am apucat sa citesc din urma insa am venit sa va dau vesti despre mine:

Dupa o perioada de stat in pat s-a ameliorat problemuta cu colul, a mai crescut nitel, 2mm, nu e mult dar inseamna ca suntem pe calea cea buna

Drept urmare am avut voie sa mergem in vacanta unde a fost foarte frumos, nu am facut efort, ne-am relaxat am mancat bine si sanatos si ne-am mai ingrasat ceva In total avem 14 kg in plus
Dar nu e bai pt ca ne revenim noi dupa nastere

Am fost si la doctor sa vedem care-i "paguba" dupa vacanta si se pare ca i-a prins bine lui bebe plimbare si mai ales baile in piscina pt ca era foarte vesel, zglobiu si grasunel, avea 814 gr, deci e in grafic + ca e perfect sanatos si el si placenta.
Sunt foarte linistita in privinta asta si de-abia astept sa-l cunosc personal. Pe zi ce trece sunt tot mai indragostita de si de-abia astept nasterea. Voi cum stati cu rabdarea??

Eu inca nu am cumparat absolut nimic lui bebe suntem inca in stadiul amenajarii camerei cu zugravit si tapet dar o facem frumoasa pt viitorul locatar.

va pup mult pe toate si sper ca sunteti bine si burticile si bebeii. Poate de-acum o sa fiu si eu mai activa desi inca ma ocup de job.

pupici multi inca o data tuturor

bubuleana
25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

La mine la servici problema e alta. Sefa mea, care de altfel e de treaba, nu prea mai are timp sa se ocupe 100% de firma si a lasat un coleg pe post de leader. Numa ca lu asta i s-a urcat leadershipu la cap si face pe nebunu. Plus ca e un necioplit, nu stie sa se comporte si sa lucreze cu oamenii si s-a creeat o tensiune groaznica. Face tot timpu remarci aiurea aproape de fiecare data cand deschide gura, iar in rest abia daca da buna ziua. De vreo 2 ori am sugerat cu colegele sa mai luam pt protocol niste tacamuri de unica folosinta ca n-ai cu ce manca ceva si ne-a zis sa ne aducem de acasa. Cik si asa ne da firma cafea, sta-ti-ar cafeaua in gat. Vezi doamne sa facem economie.Si am mai aflat intamplator ca sefa o sa-i schimbe masina ceea ce a creat si mai multe turbulente la birou. Din partea mea sa-i cumpere si casa numa sa nu ne ignore pe restu. Dar cum noi ne milogim de cateva luni pt niste scaune mai rasarite va dati seama ca ne simtim cam de umplutura. Intre timp sefa a facut ceva mariri de salariu si crek incearca sa atenueze conflictele. O colega mi-a zis ca atunci cand am fost in medical a vb cu sefa si i-a zis de asta ca face pe nebunu si sefa i-a zis ca a observat ca odata a intrecut masura cu mine si io nu i-am zis nimic si a fost surprinsa. Sincer nu imi amintesc dar am fost surprinsa ca ea a observat. Oricum cat de curand o sa-mi spun si io punctu de vedere ca-s dezamagita de atmosfera asta.

bujo 25+ cu Filip
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Ladymina felicitari pt fetita, sa-ti traiasca! Si La multi ani pt sotul tau! Distractie placuta azi !

Bubuleana sa-ti fie de bine concediul. Vrem si noi sa vedem poze!

Anna 25+ cu Maria
AMR 15
vinebarza
bebe
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tiberica spune:

Pup fetele!

Caprioara si eu am patit-o cu sangele si sunt constipata , acum e mai bine...deci, hemoroizii sunt vinovatii.

Ladymina sa-ti traiasca fetita si e ndestul de grasuta la 730 gr.

VA pup pe toate !!

tiberica mami de Alina 13.07.95 si mami de bebina 24+
Dai Vointa , Iei Putere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Buna ziua gagix,

Andreea la multi ani! Sa fii sanatoasa si fericita si implinita alaturi de Biencuta si..surioara ei, vad! Bravooo, ma bucur tare pt voi!

Am citit in mare viteza tot, pt ca am venit incinsa de caldura si mers pe jos....tare cald mi-a fost!

Dar sa zic si eu din ce-am retinut, ca nu mi-am facut conspect, so:

Monicule cica in 3 zile ar ajunge luminitza la Garga...sper sa fie totul intact, caci mi-a spus fata de acolo ca sunt cam ciobani aia de la transporta! Si vreau sa vad dungile alea!!!! Pozeeeeeee!

Irda ma bucur tare ca totul e bine. Da', e micutel colul dar inca e bine! Stai linistita acolo, hidrateaza-te si Antonia va veni exact la timp!

Mada supeeer! Felicitari pt cuvintele...draga mea draga!

Vio scuze, vazusem ca ai scris atunci cu durerile de cap si nu te-am considerat "evadata".:) Ma bucur ca bebe e bine...chiar si asa pudic! Sanatos sa fie, ca restul e ok. Rezisti tu si fara epidurala si totul va merge struna!

Cari ma bucur ca ai scris! Nu te mai stresa si tu atata cu kg...lasa-le! Tinem pumnii ca "ceva-ul" pe care nu l-a vazut la inimioara sa nici nu fie acolo!

Bebe bine ca e bebelushul bine. Ai grija, ia-ti tratamentul si stai linistita acasa!

Andreea suuuper! Bebeloi mare aveti si fortos! Va fi bine si cu Theo, o sa vezi! E un balsam sa te citesc asa...mai destinsa!

Cris suuuper! bebe Mihaitza are personalitate tu! Si voi ce pretentii absurde, sa-i vedeti fatzuca...Ahhh, ai stat foooarte aproape de mine, in spatele blocului, ca sa zic asha.:)

Mina la multi ani sotului! Si felicitari pt bebelina! Ma bucur pt bucuria ta!

Bubule ai aparut! Super tare ma bucur ca sunteti bine si voi si bebe! Te asteptam mai des, sa stii!

Siby tin pumnii sa primiti cheia de la casuta! Ne povestesti aia cu gafa? Sanatate lui Vladimir!

Anna ma bucur ca taticul tau se va externa si asa veti putea merge la un spital unde sa "nu fie ziua nush care" si sa i se faca toate testele! Sanatate multa ii doresc!

Camy, Bujo...au innebunit aia la Brasov acolo, zau! Nu puneti si voi la suflet si cand chiar nu se mai poate...concediu! Ca toti banii din lume nu concureaza cu linistea si sanatatea puilor nostri!

Mishuc si tie aceleasi sfaturi...ignora-i!

Mihamiha ai casutza in Delta? Suuuper. Eu sunt din Tulcea asa ca poate ne vom intalni la un bors de peste pe vreun canal plin de nuferi! Ma bucur ca sunteti bine acum!

Ella ca nu ti-am mai raspuns. Imi place Peg perego, m-am jucat cu el. Numai ca eu am o obsesie si asta e...mi-o satisfac, nah:). Nasol cu arsurile alea...insa de acuma inteleg ca e raiul lor.Galu are nume (2) dar tati de Galu are si el un pitic, unul singur...sa nu spunem nimanui pana la nastere! Si ii respect doleanta!

Capri inteleg ca s-a modificat din joi in miercuri, cursul de la Filantropia? As veni si io cu tati de Galu...da' nush, vedem. Ce modul e maine? Sar'na de aprecieri...si eu sper sa vii la intalnire!

Apropos...mama Anka unde esti? Hai, la apel, ca-mi lipsesti!

Ahhh si mai vroiam sa spun ceva...aseara cand ma uitam in listutza am vazut ca Mishuc nu are caruciorul roz...fetele pricepute il treceti voi? (sunt poarca, stiu). Multumim pt listuta frumoasa!

Ma duc sa mananc cereale cu lapte si apoi sa ma apuc de trebi, ca e razboi in casa!

EDIT: Stiam ca uit ceva, normal, neuronul era flamand:) Lori ma bucur ca bebe David e bine, sanatos! Noi duminica am vrea sa venim..adica iubi vine sigur, eu vin doar daca puteti voi sa va intalniti cu mine. Inca nu stiu ora.

Si apropos, mama asta sexoasa a lu' Maria ne-a fraierit ca pune poze de 29 sapt si ne-a lasat asa...Aloooo, duamna Ana-Mariaaaaa?

Mai vin...

SUN 28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mishuc spune:

quote:
Originally posted by SunSmile

Buna ziua gagix,

Ahhh si mai vroiam sa spun ceva...aseara cand ma uitam in listutza am vazut ca Mishuc nu are caruciorul roz...fetele pricepute il treceti voi? (sunt poarca, stiu). Multumim pt listuta frumoasa!
SUN 28+



Sun merci frumos! si lui Mada pentru actualizare.

va pup

Mishuc 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gini75 spune:

Mihamiha, la Sulina am stat la Casa Coral. Mai fusesem in Delta pe Bratul Sfantu Gheorghe, acum cativa ani si abia asteptam sa revin. La Sulina mi-a placut foarte mult, in special plaja. Aaaa, si bineinteles mancarea, adica peste in toate felurile posibile (la restaurant Marea Neagra am mancat in general). Am fost cu barca pe canale, pe lacurile Rosu, Rosulet, Puiu, etc. Al meu sot a fost un pic necajit, fiindca, pescar fiind, nu prea a prins peste. Īn rest, totul foarte frumos.

Gini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Mina, La multi ani! sotului tau si felicitari pentru fetita

Didi 26+

Mergi la inceput