Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (54)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Sibylle ms. Ma tot uit pe net sa vad daca gasesc ceva model care sa imi placa dar oricum neaparat dupa ce iau rochia vreau sa probez ca sa vad cum se potrivesc la rochie efectiv. Si mie imi plac florile naturale in par am sa caut ceva sa mearga cu florile din buchet si ceva sa se potriveasca si mie ca eu nu am parul lung.
Gini am vazut pozele. F frumoase hainutzele lui bebe si Ari a avut un set din ala cum e cel cu iepurasul asa gen trening, f mult l-am folosit la ea.
Carisma ms. Si eu am deja 11 kg in plus deci am 73. Ma chinui sa beau apa cata pot incerc sa pap portii mai mici si cat mai sanatoase. Trei mese pe zi ca altfel mor de stomac si e mai mare tentatia sa bag porcarii dulciuri si chipsuri si alte asemenea, nasol cu vremea ca m-as plimba mai mult sa fac si ceva miscare, nu numai prin casa.
Andreea ma bucur sa aud ca v-ati mutat. Am trecut caruciorul felicitari si eu sper sa nu creacsa vreo nimic pana la final.
Ioana am adaugat in listutza.
Tecky plimbare placuta. Si bafta maine la control.
Boti pai asa stiu si eu ca pot pune ciocolata, eu ma gandeam ca glazura aia iese exact ca aia de pe amandinele din comert asa crocanta si dulce si bunaaaa.
Eu chiar azi dim am facut ceva dulce, bine nu copt de mine ca nu am praf de copt. Am luat un blat din ala gata facut taiat in jumate insiropat pus bucati de piersica din alea din conserva apoi facut separat budinca de vanilie si turnat peste pus a doua bucata de blat topit ciocolata si turnat desupra. Acu am lasat sa se racoreasca budinca si dupa ce e rece o bag la frigider. Asta e singurul tort care nu imi da gres. Am facut asta ca fiicamea iar a binevoit sa nu mai doarma de la 6 si ceva deci ne-am trezit de dim. Acu mai pe la pranz am sa fac niste pastai cu usturoi si niste piept de pui la gratar pt diseara, bine gratarul il fac chiar cand vine Flo da pregatesc carnea o pun la marinat pana atunci.
Ma enerveaza ca se trezeste asa devreme fata ca ea la 10 si ceva deja se miorlaie ca e obosita.
Aaa si am uitat sa ne luadam ieri fata mea a zis nice, ok si think, pink si sink. Aude la tv si ne mai aude pe noi si imediat repeta creca acusi o sa si vb cate ceva. Oricum amesteca limbile adik zice din ambele.



----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns the_andreea spune:

A.cicelLA MULTI ANI si bafta multa in continuare cu olita
Mada,Theo chiar si-a dorit fff mult o surioara,si cand am aflat ca de fapt va fi un fratior, am cam avut emotii si inca mai am,pt ca nu vreau sa sub nici o forma sa se simta neglijata si nu vreau sa fie geloasa.Si e o fire mai independenta,si mie mi-e ciuda,ca de ex daca se loveste sau daca a stricat ceva,sta in camera ei plange sau incearca sa rez singura,dar nu vine sa imi spuna ce a patit si nici nu accepta ajutor.Si as vrea sa fie mai mamoasa,dar probabil si eu sunt mai rece din fire si mai degraba se lipeste de Luci.
Anna,multa sanatate tatalui.
Revin,merg la masa

Andreea 29+ si Theona-Lucia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MissJJ spune:

Biri uite la ce modele m-am uitat eu de carucioare pt doi bebeii: www.graco.co.uk/en_GB/product/6K99/CIT/" target="_blank">tandem de la graco, www.jane.es/construye/index.php?fuseaction=fitxa&tipo=1&id_producte=126&categoria=&id_intro=" target="_blank">tandem de la jane si ala www.cosatto.com/products.asp?pid=31&catid=1&subcatid=102" target="_blank">dublu de la cosatto.
Acuma alea de la graco si ala de la jane le-am vazut pe strada parca mi se par tare lungi si mi-ar place sa vada amandoi bebeii bine in fatza. Asta de la cosatto mi-a placut ca are si pt fetita si baiat si pt doua fetite. Si asa vad amandoua in fatza si nu sunt extrem de late fatza de un carucior normal.
Da nu le-am testat in magazin sau ceva. Vreau sa merg sa le vad Flo zice ca ce imi trebuie dublu da daca tre sa ies neaparat cu ambele fete? Si sitit cum e exact cand trebuie sa mergi atunci ii e somn atunci se matzaie atunci nu sta locului etc. Asa macar protesteaza sau nu o tin in carutz pot sa ma grabesc linistita daca am treaba.
Andreea si a mea e mai indepedenta asa nu e tare lipicioasa adik vine si ea sa ne iubim da nu tare des creca si pt ca ma vede toata ziua si e cam satula sa stea numai cu mine, cum il vede pe tati cum e calare pe el si numai in brate si se alinta si se gadila si etc.

----------------------------------------------------
Mada si Arianna Raisa (21.08.2006)
Bebe 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Salutare burtici
Hop si eu pe forum. Aseara a pus Cristi urechea pe burtica mea si a zis ca se auzeau bine bataile inimii Aidei ; si sigur nu confunda cu bataile inimii mele, ca erau mult mai rapide. La voi se aude?


Didi 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamiha spune:

hello fetele!
prezent la catalog sunsmile!multumim de strigare!eu sint aici si urmaresc tot ce se scrie!am avut o perioada mai nasoala..am facut sinuzita si timp de 2 saptamani am avut ameteli mari,dureri de cap,de masele,de toate!acum sint mai bine!imi pare rau ca n am putut veni la intalneala!eram in delta la sulina!eu am o casa acolo si cum da putina caldura sint pe barca!chiar vroiam s o intreb pe GINIpe unde a fost in sulina!daca mai mergeti in delta o sa va dau niste ponturi de locuri superbe si mai neumblate!sper la urmatoarea intalnire sa fiu in bucuresti sa ne cunoastem!
in rest bebita mea e bine ,burtica creste,nu stiu cite kg am in plus ca nu ma cantaresc....sintem in grafic!LEON,baietelul meu de 3 ani mereu imi pupa burtica si vorbeste la telefon cu sora lui din burta!e ft dragut!
MADA casa de piatra si ti ai ales o rochie ft frumoasa si fina!imi place mult!te rog trece ma si pe mine la numele fetitei cu LEIA!
A.CICEL la multi ani si tot ce ti doresti tu sa se implineasca!
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:


Buna fetele,

am citit ce ati scris voi, dar ma simt atat de rau ca nu mai tin minte nimic....si mai am si niste zile agitate la servici......voiam sa intru in concediu numai in iunie, si atunci in concediu de odihna, dar la cat de tulburi sunt apele pe aici,...cred ca o sa-mi bag picioarele imediat!!!!...si plec in concediu...


Cami 25s+, cu Timeea Cristina

pustai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

..am venit de la morfofetala; bebe Mihaitza e bine, 400 de grame , jjucaus , dar diin pacate nu a vrut sa ne arate fata; tot timpul a tinut mana peste fata!! Ne cam tachineaza bebe Mihaita!!!
Tecky, offf!!!! Cam batuta in cap vanzatoarea , pai la 2 luni nici nu se cunoaste ca esti insarcinata!!! Si daca si burtica ta e mica, eu cum ar trebui sa ma simt?! Ma bucur pentru cadouasul primit de la prietena pt Raluca.
Sun, cum sa nu vin??!!! Super faza cu gugustiucii!!! aaa...am stat si noi in zona politehnicii, pana acum 2 ani , pe alea ariesului ; mie una mi-a placut la nebunie zona, dar aveam niste vecini batuti in cap, motiv pentru care ne-am si mutat de acolo.
Narcisa, superb patutul de rachita!!!! Si paturica!!..Deci, mai ai putin de asteptat pana joi.
Boti, ce harnicuta esti!!
Turturica, ai vazut ca si bebelina ta da suturi...
Andreea, felicitari pentru mormoloc. Ma bucur ca totul este bine !!
Ioana, felicitari pentru carutul roz!!!
Ilinutza, bine ai venit!!! Sarcina usoara ( ca mai ai putin pana in iulie ) si bebe sanatos!!!
Uffffff!!! Abia din capitolul trecut am reusit sa citesc.... Ma duc sa citesc si capitolul nou!!!



Cristina 21+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

ceau burticute
ma scuzati va rog pt absenta, v-am citit tot timpul dar am fost prea lenesa sa mai scriu, cand terminam de citit ma apuca un somn, si tot ziceam, lasa ca scriu mai tarziu.
Am fost saptamana trecuta la eco si nu am putut nici de data asta sa vedem sexul bebelusului, imi este asa ciuda, toata lumea ma intreaba ce o sa am, si cand le spun ca nu am vazut, ca nu vrea bebele sa ne arate, spun cum asa ca noi am aflat la 3 luni jumate, nu stiu cand o sa stiu si eu sigur ce am, mai este vre-o fata in situatia mea?
L-am intrebat pe medic care este parerea lui despre epidurala, si a spus ca nu este de acord cu ea, ca de cele mai multe ori a trebuit sa foloseasca forcepsui, si lui personal nu-i place deloc sa chinuie copilul cu forcepsul, si ca daca vreau epidurala o fac pe raspunderea mea, asa ca renunt si la optiunea asta, cum o vrea Dumnezeu, ma gandesc cu groaza la mom nasterii, dar cum au rezistat atatea femei o sa rezist si eu.
Am cumparat si eu cateva costumase pt bebe, imi sunt asa de dragi, vreau sa cumpar material pt lenjeria patutului, dar mai astept, poate aflu si eu culoarea caruciorului, ca sa stiu pe ce culori sa cumpar.
Narcisa nu stiu la ce te referi in legatura cu sambata, ce sa rezolv?
Sun pe mine nu m-ai stigat, de mine nu ti-a fost dor


23+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Cum arata suportul acela cu ventuze pentru cadita, ca eu nu stiu!!!!!

Cristina 21+ ,cu Mihai Daniel
" Fii devotat lucrurilor marunte, caci in ele sta puterea ta"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_m_tm spune:

Cristina felicitari pt bebe Mihaita, ma bucur ca totul este ok, o sa-i vedeti voi si fetisoara.
Am uitat sa-mi schimb semnatura, maine facem 25 de sapt dar am schimbat de azi

25+
poze
bebele meu
vio

Mergi la inceput