Mamici norocoase de sept-oct 2008(36)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Eva,esti probabil nerabdatoare sa il vezi pe bb si atat.
Chiar vorbeam cu o prietena si ea graviduta si ii ziceam ca daca as avea un ecograf portabil m-as uita toata ziua la bb.

nushulica eu de cand cu bb parca as manca in disperare. La cantina de la lucru imi cladeasc tot ce pot pe tava. Noroc ca nu mananc cat imi pun ca m-as face cat o batoza. Ciugulesc un pic din fiecare si ma satur. Aseara am iesit in oras la pizza si desi ma durea stomacul de foame pana a venit pizza nu am reusit sa mananc decat un sfert.

Azi trebuie sa ma duc la cineva la gratare, sper sa fac fatza cu succes si sa gasesc ceva si pentru mine acolo. Daca nu, salata la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Denisa, Symone, Alina, Irina,

Alina, eco am maine la 15h00, pana atunci . Si eu, in sinea mea, simt ca bebe e bine, dar nu l-am vazut de aproape sase saptamani, deci mi-e dor. Si chiar s-au atenuat toate simptomele, care la mine au fost deja f lejere de la inceput.
Maine, big big news!!!

17+

Poze cu noi
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Help! Cred ca Joi am vizitat ultima data buda. De doua zile ma chinuie foarte foarte FOARTE tare constipatia. La mine nu se amelioreaza cu nimic. Ce stiti despre masuri extreme... sa nu zic ca la mine Herbolaxul si alte chestiutze din astea sunt apa de ploaie. Nici macar supozitoarele cu glicerina nu au dat roade in trecut. Ori 2 Dulcolax ori nimic. Dar stiu ca aste sunt interzise. Deci, ce ma fac? Deja sunt si nervoasa de la toata treaba asta.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

hello butici!
Ce faceti?Noi acuma ne-am trezit .De plecat nici vorba ca ploua si e urat.
Alinushca la mine a tinut chestia cu iaurtul activia cu fibre.Si apoi gref.Incearca poate reusesti
Eva tin pumnii pe maine.Si eu sunt la fel de nerabdatoare dar mai am de asteptat pana in 15 aprilie.Iti dai seama daca tie ti se pare mult pana maine ,mie mi se pare o vesnicie.
symonne felicitari pentru printzesa
celelalte fete.

16+

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sept-oct2008 spune:

Nushulica, merci de stup, eu am zacut in continuare la pat...vazut burtiq dragut

Eva, si eu cred ca sint emotiile la tine, sint convinsa ca iti vei vedea maine fetita bine merci

Symonne, felicitari pt. fetita, te-am trecut cu pink in listuta

Alinushca, ti-as recomanda sa incerci sucul de prune, fara riscuri si efecte garantate

Eu sper ca maine sa fiu in stare sa ajung la serviciu

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Eu eram mai sus, numai ca uitasem sa ma loghez din nou....neuronu' gravid saracu

Cristina

le bébé

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vdrag spune:

Pupici pe burtici la toate gravidutele!! Alinushca incerca sa bei cafea cu lapte. Stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit dar la mine merge de fiecare data. Eu pana acum am avut probleme cu deranjamentele la stomac si mi-a fost destul de greu pentru ca singura solutie gasita a fost si va fi ceaiul de menta dar intotdeauna in amestec cu alt ceai.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by vdrag

Pupici pe burtici la toate gravidutele!! Alinushca incerca sa bei cafea cu lapte. Stiu ca fiecare organism reactioneaza diferit dar la mine merge de fiecare data. Eu pana acum am avut probleme cu deranjamentele la stomac si mi-a fost destul de greu pentru ca singura solutie gasita a fost si va fi ceaiul de menta dar intotdeauna in amestec cu alt ceai.

16+





Norocoaso (as zice eu care sunt la extrema ). Daca stai in partea flamanda se schimba povestea. Sunt sigura ca este foarte frumos si bine! Despre calatoria in tzara, teoretic merge fara probleme cu buletinul, mai ales acu' cand am gazduit summitul NATO... suntem oameni de incredere.

khristin vezi ca am numarat gravidutzele si sunt 88 in clipa asta nu 86, probabil ca si pe la carucioare or mai fi ceva discrepantze Ca tot esti harnicutza

andy.p pacat ca la mine aici nu mai gasesc nimic la ora asta asa ca ramane pe maine. o sa incerc si asta.

Eva Maine am eco la 2.20. Desi stiind cam cum e la cabinet la Tutunescu de obicei..... probabil ca o sa am mult dupa tine eco. Doamne ajuta!

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Buna fetele!
Noi am dormit, ne-am plimbat 1 ora ( desi e uratel afara) si acum am varat un ochi pe aici .

Symonne, felicitari pentru fetita
Sa-ti traiasca, sa fie sanatoasa si sa se faca mare si frumoasa!!


Alynusha, eu am avut mari probleme - inclusiv sangerare cand am reusit sa ies - pana la urma 1 activia mare pe zi ( vreau nu vreau) , miere dimineata pe stomacul gol, 1-2 pere pe zi, fara orez si ou fiert, 1 farfurie ciorba ( nu conteaza de care) - toate astea obligatoriu zilnic!! Asa am reusit sa imi mai revin Succes si sper sa-ti gasesti si uun echilibru ca stiu cat este de greu!

viitoare mamica de septembrie 2008

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Eva, Alinushca succes maine la eco!! Vesti bune asteptam!!


viitoare mamica de septembrie 2008

16 +

Mergi la inceput