Mamici norocoase de sept-oct 2008(36)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

apropos de mincare, saptamina asta ,la mine, a fost saptamina fructelor, dar nu oricum, cu kg, banane, capsune, struguri, pomelo.
ati vb de nastere, prima a fost normala, a doua cu ajutarul lui DD o sa fie la fel.. oricum la prima am avut o doza f f f mare de inconstienta care mi-a prins bine sper sa repet figura.
denisa, la ciuperci cu maio.

alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicic76 spune:


pofta mare celor care se pregatesc de masa!

Pana la urma am facut ciorba de curcan cu taitei de casa si mazare cu porc. Desert: am o placinta turnata cu branza in cuptor si astept!

evaF: nu m-am hotarat inca, dar tb sa le iau pana miercuri, altfel raman fara electrician!Bafta maine la test!

alexa si mami: ai scapat de gospodareala o zi! Las' ca scoti tu parleala de maine incolo!

denisa.g: bun meniul! Ce aveau ciupercile, prea mici sau prea mari?

nusa: am citit eu bine? burtica era de la 11 sapt? dar acum cum este?

la capitolul greutate nu am mai luat nimic in plus, am 1,70 si 67,5Kg si mananc ca disperata. Apropo, de mancare, mi-a trimis sora mea din Spania conserve cu fructe de mare, sunt innebunita dupa ele, acum nu am putut sa ma ating de nimic, nici macar de o coada de crevete. se pare ca nu agreeaza "prostiile', el vrea mici si sarmale......


10+


aluna
foto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

feli, bun bun meniul tau! abia astept si eu sa vad ce mari pregatiri a facut socrela. acum ne bagam la nani


alexa simami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

nushulicafoarte frumoasa burtica.

M-am uitat si la celelalte poze de burtici si cand ma uit la a mea in oglinda imi vine sa . Voi chiar aratati gravidute, eu parca sunt grasunica si atat.
Pe moment nici nu am nevoie de haine de graviduta ca ma incap foarte bine si ale mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

fetele

irina nu te ingrijora ca o sa se vada si burtica ta n-are sens sa te agiti...eu imi fac griji ca a mea e prea mare

da feli burtica era la 11s si 4 zile si acum am 12 s si 2 zile am ceva poze si de vineri cand am facut fix 12 s....dar nu e diferenta adik acum tot asa e

eu tocmai am facut niste paste cu piept de pui si sos de smantana si bineinteles ca am mancat ca o purcica cu muuult cascaval ras

chiar vroiam sa va intreb...voi cum stati cu foamea??m-a apucat de vreo 2 zile o foame de ma ia cu lesin daca nu mananc...si observ ca ma satur si peste 2-3 ore iar mi-e foameoare cat o sa ma fac daca tot mananc asa??

edit: alina eu am trecut de faza cu kilele de fructe adevaru e ca am bagat si eu fff multe, mai ales mere acum mananc normal fructe si am trecut pe mancare

bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Fetelor, la mine dospeste paranoia!!
Am slabit, parca mi s-au micsorat si sanii, pe bebe nu il simt ca misca deloc, nu mai am asa pofta de mancare si nici de apa ca inainte...

Vreau sa vina ziua de maine sa il vad pe bebele meu scump!!!

17+

Poze cu noi
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

Cred ca astia sunt hormonii, eu nu ma recunosc!!!

17+

Poze cu noi
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa.g spune:

Eva, nu te ingrijora, nici eu nu mai manac ca inainte si sanii nu ma mai dor deloc de vreo 1 luna . Adica daca ar fi dupa semne si daca nu as avrea burtica as zice ca nu-s gravida :) Rabdare pana maine!

Felicic am luat ciuperci la cutie taiate ( mare prostie) si aratau f.urat !! Pofta mare la placinta

Desert: clatite cu dulceata de trandafir si fructe de padure !!
Gata acum am burta mare asa ca merge 1 ora somnic :)

Pup toate burticutele si somn usor si voua daca planuiti sa dormiti 1 ora

viitoare mamica de septembrie 2008

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symonne spune:

Salutari tuturor mamicilor!
am intrat sa va zic ca am facut eco ieri si am aflat ca avem fetita.eu speram la un baiat dar cand am vazut-o pe fetita...ne-am topit asa ca suntem tare fericiti!ne-am gandit s-o numim alexandra
am admirat si eu burticile,a mea e un pic mai mare ca aveam un pic si inainte
Eva nici eu n-am pofta de mancare, stai linistita, nu e obligatoriu, eu chiar eram mancacioasa rau inainte de sarcina insa de cand cu sarcina mananc asa putin si nici eu nu am simtit bebele.tot astept..in schimb ma lupt cu oboseala in continuare si dorm pe mine toata ziua.
va pup si sa aveti o saptamana usoara!

bebemic
17+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa si mami spune:

eu am dormit 2 ore , acum ne pregatim de plecare.
eva, stai linistita, bb creste e fericit in piscinuta lui. parca te vad ca miine o sa vii super fericita de la eco. la ce ora ai programare, sa stim sa facem galerie. la alexa primele miscari le-am simtit la 18S, chiar ma mir cind aud la fete la 14-15-16S.
denisa, m-ai omorit azi acum imi zici de clatite. imi plac la nebunie, dar fac destul de rar din cauza coptului
toate, ne auzim mai tirziu.

alexa simami

Mergi la inceput