Mamici norocoase de sept-oct 2008(36)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

bafta la eco maine!! sunteti niste norocoase!
eu mai am cel putin o saptamana pana il vad pe bebe, ca nu ma lasa sotul sa ma duc mai des
daca ar fi dupa mine...a, si daca nu m-ar cunoaste dr. de la singurul eco din oras...(ca dr mea e la craiova si nu ma pot duce singura)...m-as duce cel putin de 2 ori pe saptamana si m-as uita uitandu-ma la bebe:)
azi stateam in pat si bebe s-a jucat muuult! nu-mi venea sa ma mai ridic si aveam si o urgenta:) oricum, este o senzatie superba, nu ma mai satur parca de ea:)

symo, felicitari pentru fetita!! sa fiti sanatosi cu totii!!
abia astept si eu sa aflu ce e! mai mult asha, de fantezie, sa stiu la ce gen ii vb, dar oricum ma cam feresc sa-i vb ca unei fetite sau ca unui beietel exclusiv...ca nu se stie niciodata ce surprize ai si cu ecografele astea. asha ca-i zic "bebe mic", dar imi mai vine sa-i zic si-n alt fel:)

nushu, iti vazui burtica! e maricica! si ce bluza frumoasa ai! imi place modelul!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitza2008 spune:

Salutare, dragutzelor!! Dar ce azi in stup!!
Eu si sotziorul am fost si ne-am plimbarit, mi-am luat un parfumel l'eau d'issey. Am si eu mari emotii pe maine, eu m-am programat seara sa poata veni si sotul, la 18!! Nu mai am rabdare, si ce emotii am!!!!
Symonne, felicitari pt ! Ma bucur pt voi!!!
Eva, stai calma!!Mai e putin si vezi bebelusha!!
\Am vazut si burtici sexy!!Mi-e aa drag sa vad burtici si carucioare ,mamici si bebelushi!!!Sa fiti sanatoase fetele!
in legatura cu greutatea eu am 1,70m; am plecat de la 58-59kg si am ajuns la 67.6kg(aveam in urma cu o luna; miercuri merg la moasa si ma cantareste iar).Am luat cam mult,nu mai fumez de 3 luni, n-am avut nici greturi si mananc ca Peggy purcica.
ici tuturor! Merg la dus si revin!!

18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

a propos de mancare: eu ieri am facut o supa cu muuulte legume, taiate asha, mai mare, ca-mi era pofta si nu prea am mancat ciorbe sau supe de cand am ramas gravi si am mai facut o mancare de mazare cu marar.
azi facui o mancare de spanac cu orez si kaiser si ne facu sopacra-mea o crema de zahar ars.
sa nu dati cu pietre daca v-am facut pofta!

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)- gasiti blogul meu
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

bitza, nici tu nu ai aflat ce ascunzi?

fetita sau baitetzel, sanatos sa fie!!
nu uitati sa dati clik pe casuta:)- gasiti blogul meu
fff important!!
totul pentru bebe
www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.vaoy9ap&Uy=65z0qh&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0&UV=325451416449_47656823313" target="_blank">burtica
18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

alinushca, bitza succes maine la eco.

16+

laura si andy (07.04.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nushulica spune:

alinush eu de cand ma stiu sunt o constipata si acum imi e si frica de multe ori sa merg la baie...dar la un moment dat a zis eva parca de activia de baut cu capsuni si kiwi si vreau sa zic ca beau 1 pe zi ca e si bun tare si nu mai am probleme asa de mari ca inainte...poti sa incerci rau nu e la gust

claudina bluzita nu e de gravi o am de pe la inceputul iernii noroc ca acum se poarta modelul asta si m-am scos ca merge si la burtica...de altfel haine de gravi nu mi-am luat decat 2 perechi de pant 3/4 cu burta elastica dar i-am purtat numai de cateva ori

denisa kristin andy p

symonne felicitari pt , ca si voi si noi speram tot la un baietel acum sa vedem daca o fi fetita cum o sa ma obisnuiesc cu ideea ...oricum tot mandra o sa fiu de odrasla mea

bebelushul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

S-a adunat gashka!!!

Claudinna, nu stiu daca sunt asa norocoasa, n-am vazut bebelina de 6 saptamani, sunt femei care merg la eco la 2 saptamani. Eu nu vreau sa o stresez, mi-a aratat clar ca nu-i place, la eco precedenta statea cu mainile la ochisori si apoi cand se apropia mai mult cu sonda de ea punea bratele in fata in semn de aparare. Deci...fac doar ecografiile obligatorii, pana acum am facut doar doua eco, nu cred ca e ok cu abuzul asta de eco, chiar daca nu s-a demonstrat ca dauneaza. Claudinna, trebuie sa fie asa frumos ce simti tu, abia astept si eu sa il simt pe bebe!!
Si nu mai vb de crema de zahar ars, yummy!!!!!!

Bitza, wow, ai luat aproape 10kg pana in saptamana 14 (ai zis ca te-ai cantarit in urma cu o luna). Felicitari! Si eu am luat mult, 6 kg in patru luni(am 60 kg acum la 1m71), dar tu m-ai batut!!. (Sa nu te superi pe mine, m-am recitit si suna cam sec ce zic ) Si la mine a contat lasatul de fumat si de cafea, si faptul ca nu am avut greturi.
Si eu merg la eco cu sotzul, de fiecare data a venit sa isi vada comoara.
Pe cand poze cu burtica, Bitza?
Bafta maine la eco, sa afli ce ascunzi in burtica si sa te intorci cu caruciorul mult dorit!!!

Khristin si take care!!

Alinushca, succes si tie maine la eco! Cat priveste problema ta, e usor acutizata, vad eu. Cred ca ar trebui sa ai grija cu alimentatia, sa mananci mai multe fibre- salata verde, cereale- si fara paine, paste, orez. Cam asta. Si la mine e ff bun Activia Musli.

Edit: si mie mi-a placut mult rochitza ta, Nusha (eu o vad un fel de rochita, si eu port bluzite lungi cu colanti!)

Pup toate fetele de la Odisee.

17+

Poze cu noi
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by nushulica

alinush eu de cand ma stiu sunt o constipata si acum imi e si frica de multe ori sa merg la baie...dar la un moment dat a zis eva parca de activia de baut cu capsuni si kiwi si vreau sa zic ca beau 1 pe zi ca e si bun tare si nu mai am probleme asa de mari ca inainte...poti sa incerci rau nu e la gust

bebelushul



Primele saptamani de sarcina au fost de vis. Ca si tine, probleme cu constipatia aveam constant numai ca inainte ma luptam cu ea mai cu fortza... acu nu vreau sa ma stradui prea tare. In primele saptamani de sarcina ieseam in fiecare zi asa de usor ca nu imi venea sa cred ca imi mergea mai bine ca niciodata. Hai ca m-am mai linistit. Pana maine dimineata reusesc eu! Sa fiu pregatita pentru marea intalnire de maine.

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1

11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns EvaF spune:

quote:
Originally posted by _irina_

Eva,esti probabil nerabdatoare sa il vezi pe bb si atat.
Chiar vorbeam cu o prietena si ea graviduta si ii ziceam ca daca as avea un ecograf portabil m-as uita toata ziua la bb.





Eu citisem ca nevasta lui Tom Cruise, cand era insarcinata, si-a achizitionat un ecograf si se uita la bebe toata ziua buna ziua? Ce parere aveti?

17+

Poze cu noi
BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

OK, la sfaturile voastre, sotul a reusit sa imi aduca lapte, grapefruit, compot de prune si lapte batut... Constipatie! Here I come!

Eva pe bune ? O data pe saptamana cred ca mi-ar ajunge totusi... mie...

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;126/st/20081023/k/d976/preg.png
http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Alinushca&year=2008&month=10&day=23&babycount=1

11+

Mergi la inceput