***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (60)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

pentru Andrada si pentru capsunicile Teodora Elena de Motannel, Anais de Corap, Teodora de Sadicutza, Rares de Carstea, capsunel de Theolumi

bettyR, am gasit in cora (lujerului) lego pentru bebelusi de 9 luni, nu sunt din plastic si au un material fain. Am vazut si pe net.http://bebelusul ideal.ro/details/CLEMMYSetstart-4584.htm (fara spatiu la bebelusulideal). Ii luasem din alea de plastic si erau mai greu de manevrat pentru el. In schimb, cu astea am dat lovitura, pentru ca la el sunt multifunctionale: construieste, le arunca, le baga in gura, le suceste.

Salvati o inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramona7 spune:

Waw, Elteka! Am vazut filmuletul cu Elias. E super scump. Se vede ca are energie!

Am vizionat si pozici cu Andreea de bettyR, care arata ca o printesa.

Am mai citit ce papa capsuneii. Noi nu putem papa mancare solida mai sofisticata, ca nu avem dinti (doar 2). Blenduim si pasam in continuare.

Pentru mamicile de capsunici care se dau cu role. Eu mi-am luat bicicleta noua (pe aia veche mi-au furat-o) si sunt super incantata. Am ajuns la 49kg.

Salvati o inimioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

LA MULTI ANI, ANDRADA!SA FII SANATOASA, FERICITA SI IMPLINITA ALATURI DE BAIETII TAI!

LA MULTE LUNISOARE SI SARBATORITILOR ZILEI!

Noi suntem mai bine, nu mai luam medicamente.Am ramas cu tuse din cand in cand si cu f putini mucisori.Kk facem tot moale dar nu ca inainte,e inspre bine!

Didi, nu stiu la ce te-ai referit cand ai pomenit de PM!

Alyna @
DAVID(22 Aprilie 2007)

PAPA BUN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamari spune:

Andrada Ce mai faceti?

Alyna24 - bine ca i-a trecut, e tare greu cand sunt bolnaviori. Petit nu mai are deloc pofta de mancare.

Anca si Andrei Cristian (28 mai 2007)
poze sept-oct
poze nov-dec
poze ian-febr
poze martie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

ceau fetele.
Saptamana trecuta am scris si eu 2 mesaje care le-am pierdut din cauza netului, si nu am mai avut putere sa-l mai scriu si pe al 3-lea.
Acum parca merge mai bine dar nu ma alungesc ca pana il termin cade iar netul .
Multumesc tuturor celor care mi-au raspuns cu privire la senzatiile mele din burtica. Am ajuns si eu la concluzia ca sunt gaze, dar tare ciudat mi se pare si ma gandesc daca vor trece vreodata.
Am admirat si eu multe poze cu capsunici, scrisesem la fiecare cate ceva dar s-a dus. Oricum imi amintesc de pozele lui Corap de la tara ca erau asa de verzi, de minunea lui Paflo, de Elias scump, si multi scumpici frumosi foc.
Alyna, mie nu-mi vine sa cred cat de mult seamana la comportament Eliza mea cu Davidutz. Acum suntem la perioada in care adorme singurica in patut. Intr-un singur punct difera, la noi a aprut al 7 dintisor si e pe drum si o maseluta. Pupici la Davidutz, si scrie in continuare cum se comporta ca sa stiu cam peste 2 saptamani la ce sa ma astept.

Avem si noi o problemuta. Mi se pare ca parca are putin strabism, e foarte putin dar ca orice mama imi fac griji. cand imi recomandati sa-i fac un control????????? S-ar putea sa-si revina de la sine??????

In rest suntem bine, noaptea nu mai facem pipi deloc si asteptam dimineata sa facem la olita, e o cumpa cum se uita dupa aia in olita sa vada ce a facut. Papam destul de bine am depasit si noi plafonul de 7,500 kg, si cam 68cm. Dar arata bine.

Pepsi, cum sa fac sa o adorm noaptea fara titi???Ma dor deja atat de tare. Si daca se trezeste la o jumatate de ora tot cu titi vrea sa adoarma. ma trage de bluza sa ii dau. As incerca cu putin ceai dar nu cred ca am vreo sansa.

Hai ca ma intind deja si nu mai intra nici mesajul asta. ...
[red]LA MULTI ANI DRAGA ANDRADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Sa fii fericita si multa sanatate !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!![/red]

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Motannel, pentru Teodora Elena

Corap, pentru Anais

Sadicutza, pentru Teodora

Carstea, pentru Rares

Theolumi, pentru baby boy

Andrada ,sa fii fericita si sanatoasa alaturi de capsunelul tau

merci mult ckristina

doxinu,in sfarsit am reusit

ieri iar a facut o trasnaie,a venit cu premergatorul langa patul mare,s-a intins pe burta,a iesit din premergator si s-a miscat in 4 labe pana la lada de la pat.in urmatoarele 2 sec era deja in picioare se tinea cu mainile de patutul lui(noi am pus patutul lui langa patul nostru mare,dormim in aceeasi camera).Si toate astea se intamplau pe la spatele meu, eu nu eram atenta,butonam la calculator.

acum de dim am fost paznic si arbitru in acelasi timp.
tati nu a avut de lucru si a luat pt Sara o minge speciala pentru animale,asemanatoare cu cea de tenis,dar plina, sa nu poata sa o sparga.si cand a vazut-o Tudor,gramada pe Sara sa i-o ia.La inceput n-a vrut sa i-o dea, doar era jucaria ei,dar i-am luat-o eu din bot,si i-am aratat-o lui Tudor,era curios, era ceva nou, mai ales ca Sara se juca cu mingea in fata lui.Pe urma i-a dat-o de buna voie, dar asta mic vroia sa o bage in gura, si nu i-am mai lasat sa se joace cu mingea,am ascuns-o.

va pupam,o zi buna

magda,mama lui Tudor Catalin



pozeTudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

LA MULTI ANI ANDRADA

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Buna!

Fetele care aveti parola de Venus, scoate-ti va rog din prima pagina anuntul referior la tricou. Comanda e deja data, deci nu se mai fac inscrieri. Va readuc aminte ca e nevoie de cineva sa mearga si sa vorbeasca pt party.

Ninutza, grozave peisaje in pozele tale. Unde erau florile alea superbe?
Doxinu, arata-ne si noua sandalele lui Stefan.
ckristina, m-ai speriat cu pufuletii. Vreau sa zic ca eu am scandal mare cu B daca fra-su mananca si lui nu-i da. Am riscat, dar n-a patit nimic, Thank God!
ELTEKA draga, e doar o parere subiectiva, dar tu procedezi cum simti. Asa cum ziceam si in postul trecut, la varsta actuala, puii se plictisesc f repede si nu au rabdare sa stea pe loc sa se joace doar cu o jucarie, mai ales daca aceasta are multe functii. Ei vor ceva simplu si mai vor sa se miste continuu (daca li se permite). Pe masura ce cresc, devin mai interesati sa studieze un singur obiect in detaliu. Oricum, daca tie iti place mult masa asta de activitati , o poti lua acum si eventual i-o dai mai tarziu.
bettyR, e cumva vorba de broasca de la Chicco (leap frog)? Bogdanel are una ramasa de la Matei si vreau sa-ti spun ca cel mai mult il pasioneaza s-o dea cu picioarele in sus si sa-si puna gura cu partea cu rotile care se invart.
vas, in general strabismul se corecteaza pana la 1 an, poate si mai tarziu. Daca tie ti se pare ca e avansat, cel mai bine e sa ceri sfatul pediatrului sau a unui oftalmolog.
ANDRADA, LA MULTI ANI SI TE RUGAM SA NE MAI SCRII (PE FORUM)!

Despre noi: ne-am "distrat" de minune azi-noapte, eu si sotul. Puii nu au dormit si sunt cam bolnavi, asa ca azi mergem la dr cu amandoi. Matei a facut febra de ieri dimineata, insa azi-noapte a fost rau, cu temp 39. Bogdanel inca tuseste si ne dispera ca se scoala din ora-n ora si vrea adormit doar in brate. Daca il las sa mai forfoteasca in pat ii sare de tot somnul si minim 2 ore nu mai adoarme. Nu stiu ce sa-i fac sa nu mai fie asa dependent de plimbat in brate pt adormit.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
Poze din APRILIE-Mai
Matei la 3 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

liviana ce tortulete frumoase a avut Matei de ziua lui .

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

fetelor, eu am o invitatie in plus la baby expo.daca intereseaza pe cineva, sunt dispusa sa o cedez,nu stiu daca se poate intra si fara invitatie.
noi am castigat una la tombola Dr.Fischer si una la "Competitia Bebelusilor care merg de-a busilea".Mai este vreo capsunica pe lista?Noi suntem vineri, 11 aprilie 2008,la ora 11,Finala 7.

pozeTudor

Mergi la inceput