***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:

Pentru ieri

Pistachio

Arcadia
Multa sanatate si bucurii alaturi de capsuneii vostri!



Arcadia
Cum mai e Calinutz? N-ai mai scris demult, mi-e dor de tine, ce mai faci?

Tamara
Trebuie sa-ti raspunde ceva din capitolul trecut dar nu-miamintesc acum, o sa-mi fac timp sa ma duc inapoi

Ninutza
Ce frumoase poze ai pus, mi s-a facut un dor de Tokyo!!! Vad ca ati fost si la Kamakura, i-a placut Mirunei?? Tare seamana cu tati, e o dulce, iar pozele facute cu aparatul profi sunt extraordinare!

Betty
Am vazut-o si pe Andreea, e fotomodel, adica si frumoasa si pozeaza bine, grozav!

Liviana
Spune-mi te rog de ce e prea devreme pentru masa aia? Ca si astia de la Chicco au scris 12+ si asta l-a demontat pe sot (treaba cu consumerismul si alintatul i-o mai combat eu, dar aici chiar n-am stiut de ce au pus minim 12 luni...). Pe partea cu activitati are un pian cu beculete, are o carte mica de plastic, are niste floricele de scartait...dupa mine, acum este interesat de astea, mai tarziu n-o sa aiba nervi de bebelusisme din astea...Sau? Spune-mi te rog ce crezi. N-am luat-o inca, au si scumpit-o ca la noi s-a redecorat magazinul Chicco*...


*A fost tam-tam si un nene care zicea "chico" fiindca asa il cheama si pe baiatul patronilor care s-a nascut in '57 iar firma in '58, parca... Iar nenea Chicco lucreaza acum la firma

Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

elteka, multumesc pt raspunsuri; nu i am gasit la noi, dar sambata ii luam si noi de la mothercare din bucuresti

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudorcatalin spune:

Doxinu, incerc acum ,din nou sa vedem ce a iesit.pupici

[url="http://community.webshots.com/user/tudorcatalin" ]poze TUDOR[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

tudorcatalin,mai trebuie sters spatiul intre " si ]

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bettyR spune:

ckristina, bine ca ai descoperit totusi de la ce era iritatia Biancai si ca e doar de la sarea de la pufuleti. Si eu is mai obosita in ultima vreme si tot as dormi, chiar daca Andreea doarme deja de o sapt noaptea intreaga. Cred ca primavara e de vina si oboseala acumulata.

Elteka, multumim de complimente! Nu prea mai sta in ultimul timp la poze si nici la filamt, vine dupa camera sa o butoneze.

Ma scuzati ca ma bag si eu in seama in legatura cu jucariile, unele nu sunt prea avansate chiar daca sunt si de la 18+ ca ei oricum le smotocesc bine si mai incolo se mai si prind ce e de facut cu ele. Dar are dreptate si Liviana ca nu au stare sa stea locului sa se joace. SI eu mai nou iau jucarii care au mai multe piese detasabile. Dar cred ca trebuie observat copilul sa vezi ce ii place. Andreea impinge o broasca cu roti care canta toata camera, o tot butoneaza, o pune cu rotile in sus si le invarte. Chiar azi am vrut sa ii iau si o masinuta. Apoi ii place mult sa construiasca, si nu are decat niste cuburi ieftine, care nu stau bine unele peste altele ca le-am spalat la masina si s-au cam stricat. Asa ca o sa primeasca cuburi noi, mai smechere, www.miniblu.ro/produs.php?cod_categorie=42&cod_produs=458" target="_blank">astea . M-am gandit si la lego, dar oare stie sa le imbine? Oricum ii luam, dar peste vreo luna.

E interesanta masa de activitati de la Chicco, si chiar nu mi se pare ca e prea avansata, ca la pian sigur butoneaza, mai smotoceste restul, si la lego daca ii arati ce are de facut poate il atrage si are rabdare sa contruiasca. Acuma poate nu are rabdare sa stea intr-un loc mai mult sa se joace, dar cu ce stau ei asa mult? Adica is toate la un loc si fixe.Ca asa am observat si eu ca le trebuie sa le ia in mana, sa le rasuceasca, sa le arunce, cel putin asa face Andreea. Si sigur cand o cumperi nu se uita la ea mai mult de 1 minut .

Betty, mamica fericita de Andreea (13.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

liniste, liniste.....



La multi ani!!!! Andrada




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ELTEKA spune:





Draga Andrada





iti doresc multa sanatate, bucurii si impliniri!





Mamica lui ELIAS , 31.05.2007

POZE cu Elias, sau (ex)DOLOFANEL - Fat Frumos care nu mai e nici Gras nici Chel

Portugalia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

Motannel, pentru Teodora Elena

Corap, pentru Anais

Sadicutza, pentru Teodora

Carstea, pentru Rares

Theolumi, pentru baby boy

Andrada

Pozici Mirunica

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninutza spune:

ELTEKA, Mirunei ii place oriunde e lume multa si e bagata in seama.

BETTY, am vazut blogul Anderei. Ii sta f bine in rochitica

Pozici Mirunica

Miruna Maria, 5 iunie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:



Andrada


Teodora Elena de Motannel

Anais de Corap

Teodora de Sadicutza

Rares de Carstea

capsunel de Theolumi

Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">Capsunele minunate de mai-iunie 2007

www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput