Clopotei de ianuarie-februarie 2008 (20)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

CE FRUMUSETE DE AMANDINUTZA!!! sunt vrajita...

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



irinukaa am vazut ca are si rareselu suzeta din aia de la nuk .. nu te enerveaza?? eu m-am pacalit cu ea .. am crezut ca are inel dar nema .. nici nu pot s-o apuc bine ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

tare simpatici erau sacha si amandine, cum stateau ei acolo, in "fotoliile" lor!
miri, ce bine ca ne-ai dat vesti despre micsunea! pupici multi. inteleg ca n-a mai intrat de mult ep aici, la asa comoara, cred si eu ca nu iti mai poate sta gandul la altceva.

apropo de absente, ati intrebat de GINA, nu o data...iar eu vreau sa dau o strigare dupa ANCA DIANA! ce faceti, dragelor, dati un semn ca sunteti bine, pliz!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by Ellenuta



irinukaa am vazut ca are si rareselu suzeta din aia de la nuk .. nu te enerveaza?? eu m-am pacalit cu ea .. am crezut ca are inel dar nema .. nici nu pot s-o apuc bine ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



a, nu. :-) acum, ce sa zic, fiind prima suzi cu care am tangente (alea din copilaria mea nu se pun) nu m-a incurcat deloc. adica oricum nu stiam cum ar trebui sa fie, daca ar fi fost mai buna altfel. nici nu am ales-o eu, am primit un set cadou. ma inteleg bine cu ea. oricum, e f rar folosita. si ma descurc sa o apuc de ciotul ala al ei. :-)))

bitzi ce firma molfaie?

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Gagici , am pus-o ! A intrat Cazimirul in palierul de 9 saptamani , azi n-a inchis un ochi . Desi e cheaun de somn . Bine c-a venit dujmanu' si l-a obosit bine , abia acum 5 minute a atipit . Sper sa doarma un pic !

In alta ordine de idei , mi s-a pus pata ! Am vazut in oras o pereche de saboti de la Dr. Scholl's , absolut criminali . Dar costa 120 de eurici si ma doare inima sa sparg atatia bani . De azi dimineata scormonesc netul , si pe la belgieni , si pe la americani , poate prostesc pe una sa mi-i vanda . Dar nu-s !

Asa ca ma mai duc maine o data , macar sa salivez la vederea lor . Poate vin reduceri ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



iri , bitzi este fan nuk! i-am luat si doua suzi de la avent dar nu-i plac de nicio culoare, am dat si o gramada de bani pe ele. folosim suzi de la nuk de cauciuc, nu silicon. am doua cu inel si una fara (exact a a lui rareselu) .. si ma nerveaza ca o apuc greu cand o scuipa bitzi ..

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



nu v-am spus ce am facut ieri .. saraca bitzi nu mai iesise de duminica trecuta (kk) si am fost nevoita sa-i bag termometru .. a facut ce a facut si fratilor cand a tras un jet de kk .. a dat pe paturica absorbanta, a dat pe patura de pe pat .. a dat pe pantalonii mei si pe covor era ditamai urma de kk ... ma dat totul la spalat .. nici nu stiam ce sa fac .. sa ma bucur ca a facut kk .. sa ma supar ca a manjit peste tot de kk ...



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri_mik spune:

iri, bine ca te-ai prins la timp despre ce era vorba. maica-mea si-a "rupt filmu'" asa de repede si a luat-o "pe ulei" atat de repede incat eram convinsa ca nu mai apuca salvarea sa ajunga. a fost infiroator dar a trecut! si ia ceaiuri in continuare de la mine.

ellenutsa, se numeste ca te-a umplut de noroc:))

miri_mik mami de bruno (28.02.2006) si de bebe sacha (08.01.2008)
Povestea pseudo-nasterii
Povestea nasterii

http://m3.lilypie.com/qNubp1.png
http://b1.lilypie.com/0ymBp1.png






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Nu fi suparata pe "norocel". bine ca a facut si nu o mai doare burtica.
sa va zic ce am facut saptamana asta, cand am vazut ca bebe face iar pauza de kk: am baut un ceai verde seara, dupa ce l-am alaptat. dupa masa de la 5 dim, la 8 era scutecul plin. oare l-a ajutat ceaiul sau oricum facea? daca se ma "constipa" o sa mai incerc cu ceai...fac experiente pe bietul pitic...

quote:
Originally posted by Ellenuta



nu v-am spus ce am facut ieri .. saraca bitzi nu mai iesise de duminica trecuta (kk) si am fost nevoita sa-i bag termometru .. a facut ce a facut si fratilor cand a tras un jet de kk .. a dat pe paturica absorbanta, a dat pe patura de pe pat .. a dat pe pantalonii mei si pe covor era ditamai urma de kk ... ma dat totul la spalat .. nici nu stiam ce sa fac .. sa ma bucur ca a facut kk .. sa ma supar ca a manjit peste tot de kk ...



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaatudor spune:

Am sosit sinoi de la drum de seara..am fost la plimbare in cismigiu...cu Mitsu si bebe C...un grasun si jumate...
nu va retin atnetia mult..v-am citit in urma..si vad ca se vorbeste de diversificare...sper sa fiu in stare sa fac o diversificare buna..astfel incat bebelina sa nu aiba de suferit in viata adulta...

Gugu..ma intrebai de carut...hmmm..sporty sport..dar cred ca se lasa spatarul aproape de orizontala, nu?...daca da..e ok pt bebe..atata timp cat nu sta in fund..adik e ok sa sta un pic ridicati asa...sa zic ..vreo 10-15 grade fata de orizontala..de exemplu la noi e chiar indicat din cauza de reflux..asa ca...atata timp cat nu stau in fundulet e ok.,,

am vazut si noi pozele cu Amandine si Sacha..ce sa mai ..bebei tare frumosi...mi se pare mie sau Sacha nu mai pare urias langa Amandine..inseamna ca lapticul de Belgia e mai hranitor:D...

Noi am facut baie si ne-am si culcat..dar pun pariu ca ne trezim pe la vreo 12...atunci incep crizele de colici..off...fetele..eu tot ii dau sa manance la 10-11 apoi la 4-5 si apoi la 8-9..deci..teoretic nu si-a scos nici o masa...numai si le-a spatiat, nu?...cert e ca ii prieste programul asta..intrucat sapt asta a luat 400 gr..avem acum 5400..cool........:D

noapte buna..ne retragem..maine avem vizitatori..


Poze cu ingerasul

Ingerasul creste

Mergi la inceput