Minunile exista!!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

MuLTUMESC PENTRU APRECIERI.



Maine restul povestii.


Ella - vorbim
pupici.

ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_papatot spune:

povestea ta este cu adevarat uimitoare...astept si eu continuarea ... pupici pt tine si puiutul tau drag!

Doar 5 zile pana cand o vom strange in bratzuca pe
fetitza noastra iubita, Honey Ioana !

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=51be13e67dfb912b27f7f1&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">POVESTE FARA SFARSIT
mami_papatot +39 Honey Bunny
POZICI
Sunt cucoana-n casa mea!
BEBE-N BURTICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eld spune:

si eu astept continuarea, ce bine ca minunile exista!

Eld, mami de printesa si (36s)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:

Felicitari ptr muninea ta!
Asteptam finalul povestirii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_fer spune:



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

IMEDIAT-MAI AM PUTIN DE SCRIS-


ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Esti terorista .... ai inceput povestea pe 5. Sper ca pe 8 o termini ca stam aici cu sufletul la gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

MARTI 08.04.2008
Urata zi…nu,nu din cauza vremii,afara este nemaipomenit de frumos,doar ca eu lucrez, sunt la servici departe de cei dragi.Zilele in care lucrez sunt cele mai urate si asta nu ca asi avea un job urat dincontra, dar stau aici 24 de ore iar puiul meu nu e cu mine.Acum e la parintii mei, mai tarziu va fi acasa cu Gabi.Ce sa faci astea sunt neajunsurile vietii.Am reinceput serviciul inca de cand Alex nici nu implinise 3 lunisoare.Mi-a fost greu si inca imi este dar ce sa faci…
Ei….si tot asa zi dupa zi, saptamana dupa saptamana, luna dupa luna….Ati putea spune “dar nu te-ai gandit la asta de la inceput, nu ti-ai asumat toate riscurile.Ba poate ca am facut-o…Dar acum incerc sa-mi fac curaj si stiu ca totul va fi bine si frumos si ma bucur de realizarile mele…..de, niciodata viata nu e usoara…
Asa e in viata, nu trebuie sa descompui tot, sa incerci sa analizezi fiecare detaliu. Dumnezeu le aranjeaza pe toate pentru fiecare.Eu cred ca nimic nu este intamplator.Trebuie sa te implici permanent si sa inveti din fiecare clipa a existentei tale.Nu trebuie sa te opresti niciodata, sa intreprinzi mereu orizonturi noi pentru ca din asta inveti….
Dar sa ne intoarcem in trecut…
Lunile de sarcina treceau anevoios, asi putea spune , cu zeci de probleme dar si cu clipe de bucurie.Cele mai fericite momente erau atunci cand”fotbalistul lu’ tata “ lovea cu piciorusele mai mai sa iasa prin burtica iar Gabi vorbea mereu cu el si ii povestea vrute si nevrute.Seara la culcare ne saruta pe amandoi de noapte buna.---la noi nu exista sa nu ne sarutam atunci cand ne vedem, plecam sau ne culcam asta de cand ne stim---Era atat de multa fericire in ochii lui cand tinea mana lipita de burta mea si tresarea la fiecare miscare”Acum a lovit.Doamne cat de puternic e!” Si brusc imbratisa toata burtica si o saruta de parca alex era deja in bratele lui.
Ecografiile , destul de dese alminteri deoarece trebuia urmarita permanent evolutia fatului , erau si ele un motiv de fericire fiindca atunci reuseam sa-l vedem chiar daca doar virtual.O singura data am plans la eco. Prin luna a8-a , atunci cand mi s-a spus ca are un retard de crestere iar lichidul aminotic este la limita.Parca a cazut cerul pe mine, aveam numai ganduri negre si vise urate, dar a trecut destul de repede in 2 saptamani isi revenise, numai ca acum imi doream mai mult ca oricand sa grabesc nasterea sa nu mi se “sufoce” puiul.
Joi 19.04.2007-ora 05 dimineata
Suna telefonul.Sarim amandoi ca arsi.Oare cine sa fie la ora asta?asa devreme…Pe ecranul telefonului aparea : MAMA. Intr-o fractiune de secunda mi se invarteau tot felul de ganduri negre, telefoane asa matinale nu am primit decat la vesti proaste sau eventual alarme de la servici dar nu era cazul.Oare ce sa intamplat?Eram buimaca de somn.Intr-o clipa am avut o revelatie.E clar ca e in legatura cu Cristina(sora mea).Da?! am raspuns cu vocea gatuita de emotie, de la celalalt capat al “firului”(vb. la mobil) se auzi vocea mamei, tremuranda:Dana!Cristina e la spital I s-a rupt apa si are contractii, trebuie sa nasca.Intr-o fractiune de secunda eram in picioare, Gabi si el la fel ma urma indeaproape , eu ceream cat mai multe detalii el ma pistona pemanent cu ntrebarire Ce?Ce sa intamplat?
Pana am ajuns la spital(tot Municipal fiindca avem acelasi medic), dar numai dupa cateva ore deoarece atat a avut nevoie Gabi sa mearga pana la lucru sa stea putin sa termine treaba si abia apoi sa vina sa ma ia , eu eram calare pe telefon, vorbeam cu toata lumea: cumnat, mama,tata chiar si cu socrii surorii mele numai cu ea nu.Telefonul ei il uitasera acasa chiar daca ea nu sa grabit(a stat sa-si faca dus….de emotii/frica incerca sa amane momentul cat mai mult)iar in sala de travalui nu aveau voie sa intre nici unul vorbeau doar prin doctor si asistente dar intr-un final sa descurcat si a rugat pe cineva sa ii aduca un tel.si am putut vorbi.Cineva ii spusese(cred ca cumnatul meu) ca eu plang in hohote si nu reusesc sa ma linistesc…..doamne aveam niste emotii mai mari ca ea, asa ca atunci cand am vorbit eu eram cea “imbarbatata”-Mi-a zis sa stau linistita ca nu o doare si e bine.
Nasterea ei a decurs normal, fara probleme si a adus pe lume o mandrete de fetita pe Diana-Maria, nepotica mea cea draga.
Pana atunci eu nu am mai vazut noi nascuti si am fost surprinsa cat de mititei sunt si cat de firavi par……si ma gandeam ….oare eu am sa ma descurc?Cum o sa reusesc?
Deacum temerile mele vizavi de nastere au luat amploare…justificat…Fiindca urmam tratamentul cu clexane nu puteam naste decat daca il intrerupeam cu 3 zile inainte, asta datorita sangerarilor masive pe care le poate produce.In acea zi odata cu sora mea mai nastea o mamica care urma acelasi tratament ca si minesi au fost mari probleme cu ea, a facut hemoragie ce cu greu a putut fi oprita nu intra atata sange prin perfuzii pe cat pierdea.
Stiind ca se apropie si termenul nasterii mele eu avand in plus si colul foarte scurt iar contractiile chiar daca false erau destul de dese medicul meu hotareste sa scadem doza de clexane la minim ulterior oprita cu 3 zile inainte de nastere.Tot odata cadem de comun acord ca voi naste prin cezariana si asta cat mai devreme ca reducerea dozei sa nu aiba repercursiuni asupra fatului dar nici prea devreme ca sa nu fie prematur .
Mai ramane sa stabilim data .


ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

asta fiindca m-ati grabit si nu am apucat sa scriu tot.Iau o pauza de lucru si revin.Astazi termin.promit.

ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CHOWPERSA spune:

DPN era 15 mai-asa ca ramasese sa ne intalnim la inceputul lunii cu o noua ecografie si sa mai discutam.Pe 1 mai eram prezenti la spital.I-mi alesesem deja o zi -7-tocmai vazusem o emisiune la televizor in care se spunea ca cifra 7 este numar magic, numarul aducator de noroc iar cei ce il au in data nasterii vor avea noroc in viata.Asa ca plina de entuziasm I l-am spus doctorului.A fost de acord pana s-a uitat in agenda si a vazut ca ziua cadea intr-o luni cand el era plecat la un seminar pleca duminica 6 si se intorcea marti.Marti oricum nu vroiam stiti voi superstitii-“3 ceasuri rele” iar miercuri pe 9 mi se parea deja prea departe.Medicul tot insista ca nu e tarziu dar mie imi era frica, mai ales ca sora mea a nascut cu o saptamana inainte de DPN. Si mai ales ca stiam ca clexanul trebuie intrerupt mai devreme cu 3 zile, asa ca hotaram sa scadem data in ultima zi cand mai putea el adica pe 05 mai.Acum era iar o problema, pe data de 5 avea cununie fratele meu .Ce sa fac?Eram in impas.Ei isi planificasera cununia in functie de noi surorile sa cada undeva intre nasterile noastre si eu sa ma programez chiar in ziua cununiei?In final accept aceasta ultima varianta dar il rog sa fie mai tarziu macar sa pot ajunge la starea civila asa ca ne hotaram pentru ora 15.,cu toate ca el ar fi vrut dimineata fiindca e mai odihnit si e totusi o operatie cezariana si pe deasupra era si liber.Ramane stabilit: vineri 4 mai ultima ecografie si sambata 5 mai urma sa nasc-prin cezariana.
Nu spun ce a fost pe capul tuturor cand au aflat in ce zi am stabilit eu nasterea dar ce sa mai…faceam cu totii haz pe tema asta.Radeam mai ales cu cumnata mea despre cum o sa le spunem celor de la starea civila sa se grabeasca ca avem o nastere si ne grabim si apoi cu tot alaiul o sa alergam catre spital


ACOLO E......
POZA INGERAS
ALEX si DIANA
SUNT TUNS SI FREZAT :)

ALEX-GABRIEL(05.05.2007)

MINUNILE EXISTA, TOTUL E SA AI INCREDERE

Mergi la inceput