Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (42)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu ma gandeam sa iau una de la nivea, sau VICHY, speaciala de bebei.

dar branza de casa (de la tarani) de la ce varsta se poate da???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by bb_yasmi

eu fac branzica cu lapte praf. nu e bine???
ank mersi. si mie mi se pare ca bate un vant de te ia pe sus!!! tu ai iesit cu raulito la plimbare deja???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



e bine si cu lapte praf dar e mai gustoasa cu Dorna + un iaurt

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




o sa iau 1,5 dar acum de care iaurt?
Intrati aici sa vedeti ceva tare http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201636

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman






Intrati aici sa vedeti ceva tare http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201636

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani
[/quote]

doamne fereste!!!!!

dar bebelul care nascut cu 6400 grame l-ati vazut??? e la noi in ro!!

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Buna dimineata la amiaza...

Incerc sa imi adun si eu gandurile sa scriu tot ce vreau sa va spun

1. La multe lunite bebeilor sarbatoriti azi:bb de Anca si bb de Lixa sa cresteti mari si sa-i bucurati pe parinti!!

2. Azi ma duc la farmacie sa cumpar crema, picaturile, ce-or fi ptr ochi. E cu Oxacilina daca am citit bine pe reteta. Intradevar o sa fac si eu instructie cu toata lumea, ca pina acum am zis ca cei mai in virsta stiu cum se creste un copil, dar se pare ca nu...ca nu se spala de buna voie pe miini cind vin de la piata si sar direct la Andrada.
Mersi ptr raspunsuri Ellis, Uberbax, Vali, Anca . Andrada plinge cu lacrimi de la 2 luni.... In " Mama si copilul " scrie ca la 2-3 luni se formeaza lacrimile. Sper sa nu aveti parte deocamdata de asa ceva ca vi se rupe inima...

3. Roxxy sau Ellis- care ati zis ca ati facut vaccinul ptr Rotavirus. Vreau si eu , cit costa? Doctorita mea nu stie pretul si vreau sa ma informez. Oricum e o nesimtita , ieri am aflat ca in farmacie vaccinul de 2 luni Infrarix de la GSK e 2 mil si noua ne-a cerut doct. 3 mil sau 3 mil juma, nu mai retin exact...

4. Ce mai e cu Amy, Jasmin , Petro? Nu le-am mai vazut pe forum...
Eni eu ti-am dus doru'

5. Cine e tanti asta care da Pm sa votam pozele ei? Se apropie la punctaj de Miha noastra dar sper sa nu o intreaca. Miha din ce am vazut in mare e in fruntea clasamentului...

Gata, va las, ma duc la bebe! Va pup!!


Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:


AndreB, chiar e atlet baietelul tau! Masajul e cel care a facut asta? Si domnul cu cravata a pus ochii pe noi? :))
Adina, esti foarte draguta! Costumul pare perfect! Iar Jasmina si Floris par sa se fi distrat foarte bine.
Stefania, astept pozele pe adresa de gmail de pe prima pagina. Asta daca nu le pui tu in album.
Ank, felicitari!! Pentru tot: kilograme, statul in fundulet, rotirile.
Fetelor, va dati seama ca urmatoarea aniversare o sa fie de jumatate de an?? Nu-mi vine sa cred! Cand a trecut timpul?

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

quote:
Originally posted by Lala_D

quote:
Originally posted by bb_yasmi

eu fac branzica cu lapte praf. nu e bine???
ank mersi. si mie mi se pare ca bate un vant de te ia pe sus!!! tu ai iesit cu raulito la plimbare deja???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



e bine si cu lapte praf dar e mai gustoasa cu Dorna + un iaurt

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




o sa iau 1,5 dar acum de care iaurt?
Intrati aici sa vedeti ceva tare http://www.libertatea.ro/index.php?section=articole&screen=stire&sid=201636

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



Anca laptele mai bogat in grasimi ajuta la dezvoltarea si mielinizarea celulelor nervoase de aceea e recomandat pana la 2 ani. La multe lunite pt Maria !!!
Eu faceam branzica asa : un litru de LaDorna rosu dat intr-un clocot in care turnam un Cremosso sau un Napolact din frigider. In 10 min se forma branzica. Aveam o portie azi si o portie de pus in frigider pentru maine. Bogdan o savura .

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

quote:
Originally posted by bb_yasmi

eu ma gandeam sa iau una de la nivea, sau VICHY, speaciala de bebei.

dar branza de casa (de la tarani) de la ce varsta se poate da???

.................................................................
Cea mai fericita sotzie si mamica!!!

.................................................................
Cerul ne-a trimis un ingerash sa ne descreteasca fruntile si sa ne lumineze viata!!! !!

..................................................................
mami si bubulina IASMINA ALISSA 31.10.2007



Poti lua si de la firmele astea dar sa fie peste 35 ca si factor de protectie.
Eu i-am dat lui Bogdan dupa un an branzica de la tarani iar de la 9 luni Almette.

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

salutiiiii

creem mersic de laudaturiiiiii
eni da, mi-a zis sa le pun in scaunele, si cu sucul de morcovi.. gol nu le place la niciuna asa ca l-am amestecat cu cel marla inceput, apoi cu cel de nectarina, prune si acum clementine,
cami sunt super incantata de scaune... pe langa ca sunt stabile, se regleaza cum vrei si altele, ma bucura ca nu transpira in ele... Eu din pacate nu pot sa va vad pozele, poate sapt. viitoare.
popbianca o sa merg la Metro, dar cand vine mama mea, ca doar ea mai face fata la amandoua. Cu masajul ... noua ne place, dar sa nu-ti inchipui ca stau relaxate la masaj ... o facem ca pe o joaca.
Ellis mi-am listat schema ta de diversificare. Si o sa caut biscuiti Hero.
Ank ce grasuti sunteti
BB eu o sa folosesc crema tot de la Mustela.
Vasari vad ca te "sperie" juamatatea de an Eu am facut curat in dulapul lor... am sortat hainutele si cu lacrimi in ochi ma intrebam unde sunt bebelusele mele atat de mici si de fragile de-ti era frica sa le atingi...as opri timpul in loc Parca acum sunt mai hotarata pt. BB 3.





PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

referitor la branzica, noi nu putem papa ca suntem constipate, adica facem kk doar cu suculet de portocale sau alte citrice sau cu prune, asa ca o sa le dau iaurt facut in casa de la 5 luni, mi-am luat aparat de facut iaurt de la DOMO. Nu stiu daca sa bag sau nu calciu in el.

mai primeste cineva calciu ?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by pussi

referitor la branzica, noi nu putem papa ca suntem constipate, adica facem kk doar cu suculet de portocale sau alte citrice sau cu prune, asa ca o sa le dau iaurt facut in casa de la 5 luni, mi-am luat aparat de facut iaurt de la DOMO. Nu stiu daca sa bag sau nu calciu in el.

mai primeste cineva calciu ?



PUSSI de SABINA ELENA & ANA NICOLETA 19.11.2007

www.flickr.com/photos/12652375@N04/2078939834/in/photostream/" target="_blank"> TUSTELE MELE

ASA CRESTEM

DOAMNE AJUTA!




noi luam Ca, dar dupa ce am facut analizele; Calciul constipa si mai tare; branzica poti sas o faci cu iaurt, nu cu tablete da Calciu ca sa nu le constipe - eu asa o voi face; a mea iese afara de la cerealele cu porumb, orez, tapioca, prune si caise de la novalac;

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput