Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ereena, eu i-am spus deja lui Victor si daca nu lucreaza in ziua aceea, este foarte posibil sa vina. Dar inca nu pot spune cu siguranta.

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Alina sa stii ca Ana e si pentru noi cel mai scump bebelus de la odisee si am trait cu mari emotii primele ei zile de viata.Am vazut si mutritele pe care le face si e superba.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

felicit toate mamicutele, sa creasca mari si fericiti toti "bebeii"!

imi cer scuze ca va deranjez cu probleme de burtici...dar ma gandeam ca poate gasesc pe aici o fosta burtica care a avut experienta de a astepta dupa termen nazdravanul sau nazdravana si eram curioasa cam cand s-a intamplat...ca mi-e rabdarea intinsa la maxim...

40s+2z
Scor: Miha 0 - Luca 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Danonique, Alina, multumim frumos!! e meritul nasei, ca ea l-a imbracat.

Danonique, incearca sa-i pui picaturile pt colici pe suzeta...cateva, asa, ca sa recunoasca gustul...

Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



miha

eu am stat 10 zile peste termen .. nazdravana nu a vrut sa iasa natural .. dupa 3 zile de dus-intors de la spital cu tot cu bagaj , cu catel , cu purcel .. s-a decis cezariana .. desigur, nervii mei erau intinsi la maxim, nu mai aveam rabdare, incepusem sa dau si putin in deprimare ..

nastere usoara si bb sanatos!

Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinouka spune:

quote:
Originally posted by mihatp

felicit toate mamicutele, sa creasca mari si fericiti toti "bebeii"!

imi cer scuze ca va deranjez cu probleme de burtici...dar ma gandeam ca poate gasesc pe aici o fosta burtica care a avut experienta de a astepta dupa termen nazdravanul sau nazdravana si eram curioasa cam cand s-a intamplat...ca mi-e rabdarea intinsa la maxim...

40s+2z
Scor: Miha 0 - Luca 2



miha, eu am nascut la 41s=2z. nu cred ca tu, la 40-41, esti peste termen. pur si simplu asta inseamna ca s-a "comis" conceptia mai spre sfarsitul perioadei tale fertile.
baiatul meu s-a nascut potrivit de mare, desi a stat mai mult in burtica, a avut 3,350 kg. iar nasterea a fost aproape naturala. :-) adica am ajuns la spital in urma unor contractii de peste noapte care insa tindeau deja sa treaca. dar, daca tot eram la spital, m-au ajutat cu niste perfuzii cu oxitocina si asta a fost.
te pup, nu te ingrijora, nu fi nerabdatoare, ia fiecare zi asa cum e, important e sa ai un bebe sanatos. bafta si nastere cat mai usoara!!!

irina de bebe rares

http://www.flickr.com/photos/10189719@N06/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

CREATA multumim frumos pt aprecieri,abia astept pozele de la botez,intre timp iti spun spor la treaba,sa mearga repede cu curatenia
HONEY merci ca ne-ati vazut si bebe Andrew este superb
IRLANDEZA cat va avea Patricia cand ve-ti merge in tara??Si eu trebuie sa merg urgent pana acasa,atunci Bianca va avea 2 luni.Si sa nu uit sunteti foarte frumoase.

http://good-times.webshots.com/photo/2457705220103063595ihMvMz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihatp spune:

merci fetelor tare mult, stiu ca nu e o problema acum, numai ca asa e mintea omului...m-am fixat pe o data...chiar daca e numai probabila! si singura imi ingreunez zilele.

va multumesc tare mult, cred ca mai mult am simtit nevoia sa vad ca nu sunt singura in experienta asta de asteptare. trebuie sa mai lucrez un pic la rabdare.



40s+2z
Scor: Miha 0 - Luca 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurel_cris spune:

DANONIQUE colega mea de la contractoase ai niste copilasi tare frumusei iar mami este la fel de frumoasa.

http://good-times.webshots.com/photo/2457705220103063595ihMvMz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceska777 spune:

Buna dimineata,
ieri am fost activi, azi ne odihnim....Benji doarme si viseaza si suge in somn...
Sticlute: am folosit NUK, dar nu ne plac tetinele si cele de silicon se turtesc si aplatizeaza cand trage mai vartos, deci se blocheaza...
Acum avem AVENT f ok, ne place doar ca mama nu s-a prins ca imi trebuie pt "laptele de dres stomac" tetina cu flux reglabil...azi o cumparam. Sterilizatorul e tot de la AVENT. Si eu gasesc nasol ca nu intra si alte sticle decat cu artificii si ca nu se potrivesc si alte tetine/inele pe sticla AVENT. M-ar fi ajutat acuma cu lapticul asta gros...
Aici in drogherii AVENT e cam ascuns, pe raft separat de restul produselor de acelasi gen.
Inca o intrebare: cum gasesc in lista de poze cele pe care le-am trimis si noi in CONCURS? Poate ne votati si pe noi daca le pun un link???
Mai era vb de suzeta: Benji a inceput la 3 saptamani sa o accepte iar acum nu iesim din casa fara ea...desi mai nou isi roade pumnii si degetelele.
Ieri sotul l-a dus la masina cu capul gol (ma asteptau sa ies de la curs si ii scosese caciulita in interior si s-a gandit ca nu e bai daca il duce cu capul gol in scoica la masina!!!!) si azi ne lacrimeaza un ochisor si sper sa nu revina OTITA!
Noi la vara mergem acasa in Ro cu masina cam 1,300km. Ce sfaturi ne dati pt un drum asa lung la un bebe de 7 luni cat va avea Benji atunci???


Ceska, mamica de Benji
mic si scump - 3 LUNI (23.12.2007)

http://good-times.webshots.com/album/561719452hHOOpC?start=120
Poze NOI incepand de aaici...

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113744
Am venit pe lume...asa a intrat Benji in viata noastra

Mergi la inceput