Clopotei de ianuarie - februarie 2008 (18)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

L-am facut destul de greu sa o accepte. a fost necesar, insa, pt ca ii calmeaza refluxul...l-am prostit cu cateva picaturi de sab simplex pe ea (sunt dulci si ii plac). nici acum nu o vrea tot timpul. o scuipa de cate ori nu sunt atenta, ajunge pe jos si am ce spala si steriliza...oricum, nu e nici o tragedie daca nu o are...nu plange dupa ea.



quote:
Originally posted by danonique

Va invidiez cand aud ca bebelusii vostri accepta suzeta.Albert nu vrea si pace.Stiu ca l-ar linisti mult suptul suzetei si de asta mai insist poate o va accepta intr-un final.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



Anca si Stefan (13.01.2008)
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoisor spune:

Dana ce fericita trebuie sa fi acum cu o pereche de ingerei frumosi....nu???
este motivul pentru care o sa mai fac un bebe....poate e baiat si am si eu o pereche

Sara Ioana 15.02.2008

POZE CU MAMI SI SARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Stoisor eu as vrea sa ii dau suzeta mai ales cand iesim ca asa nu as parea o mama rea cand il las sa planga in carut si as evita privirile uneori rautacioase ale celor din jur.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Anca i-as pune si eu ceva pe suzeta dar nu prea stiu ce.Cunosc mame care au pus miere dar nu prea e indicata la bebe.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



neata zuzici ..

ce vreme urataaaaa e afara (de numarat bani, facut copii si dormit).. la nr 1 nu ma incadrez .. la nr doi am deja unu deci imi ramane 3 .. asta daca se indura bitzi de mine ..

alina ce draguta e ana!! ce vocalize face si e mortala cum face ea cu limbuta!!

miri multa baftaaa!!!!

am citit si eu povestea biancai dar dupa ce am nascut .. i-am multumit lui Dumnezeu ca am un copil sanatos! pe loc m-am dus la bitzi si am luat-o in brate si am pupat-o pe toate partile!!



Elena de Eva Maria (14.01.2008)

BITZI CRESTE MARE

BEBE EVA MARIA
POVESTEA NASTERII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Anca ce frumos si elegant a fost Stefan la botez.Am vazut fotografiile si saptamana trecuta si de atunci vroiam sa va felicit.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Dana, bebelusii nu cunosc decat gustul laptelui si eventual al siropurilor anticolici pe care le dam noi. Asadar ei nu stiu ca le-ar placea gustul dulce sau ca gustul amar este neplacut. Ei vor invata gusturile odata cu diversificarea. Asadar tu ii poti da ce crezi tu ca i-ar placea lui acum; un gust pe care il cunoaste deja. Ma gandesc ca poti incerca chiar si cu putin laptic. Daca nu...ce i-ai dat tu anticolici si ai vazut ca ii place.
Ana este mare fun Gripe Water, un sirop pe baza de marar si anason.

Elenutz, asa sunt si eu cu vremea asta. In mare dilema. Numai ca Ana mea doarme linistita iar eu, desi imi cad ochii de somn, nu ma las scoasa de la PC. Si nici macar nu fac ce ar trebui, adica un proiect pentru job. Iar ma trezesc pe ultima suta de metri si stau noptile sa il termin....

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

quote:
Originally posted by danonique

Anca ce frumos si elegant a fost Stefan la botez.Am vazut fotografiile si saptamana trecuta si de atunci vroiam sa va felicit.Pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert



Subscriu, Ancule!! Tare mult mi-a placut de el!! Iti vine sa-l mananci, barbatel in miniatura. Dragul de el...

Alina, mami de Ana Antonia (06 Dec 2007) si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Poze botez Ana 02.03.2008
poze Luca nazdravan
poze Ana mica
Povestea nasterii Anei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ereena spune:

neatza
fetelor, ce se mai aude cu intalnirea? aseara l-am instiintat oficial pe sot ca mergem sa ne intalnim cu fetele :-) mai vine cineva cu sotul , ca al meu sigur se va plictisi . e baiat cuminte nu zice nimic dar totusi stiu cand se plictiseste.ei ar putea sta cu copii mai mari ,ar vorbi de fotbal ,masini si despre ce mai vorbesc ei .......ce ziceti?le propuneti?

Matei

CUM CRESTE BEBE
DRAGOSTEA MEA
BOTEZ
ALBUM ZUZE




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Stoisor am admirat-o pe Sara.Ce frumos doarme pe umarul tau!Imi place mult leaganul.Sper sa ii faci Sarei un fratior asa cum iti doresti.E destul de greu cu doi copii mici dar e foarte frumos.Va pup.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)
poze albert

Mergi la inceput