Sezatoarea canadiana (88)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

Simona, ma ajuta cum sa nu, saru mana mult de tot.

Voi printa si voi sublinia in galben, poate asa isi revizuieste si scoala informatia.
Chiar ma gandeam ca azi cand madama mi-a invocat motivul asta nu si-a dat seama de gafa facuta sau o fi crezut ca nu intelegem.Acum ma bucur, asa macar pot sa-i dau in cap la urmatoarea intalnire.
In cazul unui numar mare de copii, astept sa-l stearga de pe lista pe unul care locuieste mai aproape de cealalalta scoala, nu pe al meu, mai ales ca mi-a confirmat clar ca apartinem (si inca cum ) de scoala asta.
In fine, eu incerc sa raman calma, mai ales ca din iulie cand ma mut si pana incepe scoala voi fi la doi pasi de ei si probabil se vor ruga de mine sa nu-i mai vizitez .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Agata a luat locul III, medalie de bronz.

Octav e in spital! S-a dus aseara la Urgente, pentru ca nu mai putea de durere, a dat cu mina intr-un sac de box si la citeva ore i s-a umflat o mina, apoi a inceput sa-l doara, ieri s-a dus la doctor si i-a dat niste antibiotic, dar aseara a inceput sa-l daora fff rau si s-a dus la spital. L-au internat, are tendonita, i s-au infectat tendoanele, e destul de grav pentru ca infectia a urcat spre cot... inca nu stiu cum se va termina toata aceasta poveste, sint ingrijorata pentru ca este vorba de infectie avansata. Dar stiu atit: ca ce-si face omul cu mina lui, tare greu se mai desface.Tineti-ne pumnii sa se rezolve, sa nu se dea inapoi infectia de la tratament. E pe morfina, asa dureri mari are. Plecam la el la spital!

CORNELIA , mami de www.dropshots.com/Aurice#date/2008-02-23/18:30:04" target="_blank">AGATA, www.dropshots.com/Aurice#date/2007-12-02/10:49:08" target="_blank">TUDORA si www.dropshots.com/Aurice#date/2008-01-20/18:33:43" target="_blank">LISANDRU

In viata ta si a celor dragi tie, tu trebuie sa fii solutia... nu problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Nelia, tinem pumnii si multa sanatate sotului si felicitari pentru medalia Agatei!


POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selena2002 spune:

Iuhuuu aici a venit primavara, pasarelele ciripesc, cerul este albastru frumos, si zapada daca mai este pe ici pe colo. Am iesit in parc, ne-am plimbat si am facut poze. Vad ca toata saptamana se anunta temperaturi de 13-14 grade, sa speram ca o sa fie asa.
Lorelaim tare dulcica este Gabisor si i se citeste pe fata cat de smechera este si pusa pe nazdravanii. Copilasii mei sunt bine, Bela a fost doua saptamani la rand la gradi fara sa fie bolnavioara, nu imi vine sa cred. Sa dea DD sa o tina asa in continuare ca tare au mai tras-o cu urechiusele. Dim septembrie incepe la montessori si sper sa ii placa. Dennis este ca argintul viu, ma tine in forma de dimieata pana seara.
Nelia felicitari pentru Agata si imi pare rau pentru Octav. Sanatate multa si sa speram ca nu este prea grav.
Cristina sper ca sunteti bine.
Sanatate la toata lumea si un week-end insorit si frumos.
Selena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


Nelia, una calda alta rece la tine; FELICITARI AGATEI , si va tin pumnii sa fie bine lui Octav, sanatate!!!!


Ange, m-am uitat dupa tine la fun/zgomo/tropolis dar nu te-am vazut; o saptamina nici radio nu mai ascult dupa zapaceala de azi , dar sunt fericita, s-au distrat cei sapte strengari si-o strengaritza foarte fain.

Selena, spun si eu ca tine despre Gabisor; e o nazdravana de frumusete de fata!

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:


ma tot framint, voi ce credeti, e prea tirziu sa incerc sa mai fac un copil daca am implinit anul trecut 40 de ani?; n-am nici o sansa cu infierea...iar tulburarile autistice nu sunt transmisibile gentic, cel putin nu s-a confirmat o astfel de teorie, deci sanse sa fac un copil sanatos sunt maxime;

http://www.floriinro.ro/


credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen77 spune:

Ana, pentru continentul nord american, as spune ca e numai buna varsta ... serios, anul trecut mergeam cu Matei la un centru de gimnastica "Le Petit Gym", si jur ca eram cea mai tanara mamica de pe acolo, si nu is nici io chiar junioara ... varsta mea incepe cu cifra 3 ... Majoritatea mamelor erau cu varsta pe undeva intre 37-45 as zice eu, si in general cam nimeresc o femeie cu varsta ... asa ca io as zice GO for it! Facem galerie!


POZE NOI

Carmen si Matei Gabriel + Marc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Nelia, sanatate sotului si felicitari Agatei

Ana, la multi ani ptr Tudor, sa creasca mare si sanatos. Sfatul meu- daca iti doresti- go for it!

Diana, insanatosire puiutului

Lorelai, sper ca Gabita este mai bine, cum a fost la opto?



Noi

Ce faci te si face.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clau07 spune:

Nelia, Felicitari pentru Agata la patinaj!! Imi pare tare rau pentru Octav. Sper sa nu fie prea grav si sa nu stea mult in spital. Multa sanatate. Cred ca e o perioada foarte grea pentru voi. Tu esti acum singura cu copii si nu mai ai alt ajutor

Ana, daca vreti al doilea copil nu este prea tarziu la 40 ani. Sunt ceva probleme doar in cazul in care faci primul copil dupa 40 de ani. Poti sa intrebi si un doctor, eu asa stiu.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ana, eu am nascut-o pe Antonia dupa 40 ani, deci se poate...

Nelia, multa sanatate lui Octav, sa se refaca cit mai repede. Si felicitari pentru Agata

Mergi la inceput