Leoaicele DC (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
poftiti la ocafa si o gustarica.


Te bucuri de o conditie fizica foarte buna, care combinata cu optimismul de care dai dovada, va avea efecte pozitive asupra starii generale.
Programul de la seviciu va fi foarte plin. Va trebui sa revii asupra unor lucrari pe care le-ai considerat finalizate si din partea carora astepti profit, si vei observa ca mai ai de lucru. Nu e cazul sa te deprimi din aceasta cauza.
Altul:

3 aprilie

Daca astazi vei participa la unele discutii importante, in familie sau in plan profesional, ar fi bine sa incerci sa asculti mai mult si sa fii foarte atenta la ceea vor avea de spus ceilalti. Nu trebuie sa lasi impresia ca nu vrei sa te implici in discutie sau ca nu te intereseaza subiectul respectiv, ci ca nu vrei sa ii intrerupi pe ceilalti. Totusi, daca simti nevoia sa pui unele intrebari sau sa faci anumite precizari, nu ezita sa faci acest lucru, pentru ca observatiile tale vor fi binevenite.

* Dragoste: Partenerul de cuplu s-ar putea sa fie putin cam gelos si posesiv cu tine, iar comportamentul sau te va deranja. Te vei simti controlata mereu si vei dori sa ai mai multa libertate. Incearca sa discuti cu el si sa ii explici ca nu are motive sa fie atat de suspicios.

* Cariera: Incearca sa nu te pierzi in detalii, ci ocupa-te de lucrurile cu adevarat importante, cum ar fi intocmirea unor rapoarte sau realizarea unor prezentari complexe. Vei fi presata de timp, asa ca va trebui sa te organizezi foarte bine si sa iti stabilesti niste prioritati.

intregul al celor mai si mai...revin dupa ce-mi aduc omu'de la gradi





Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Buna dimineata si de la noi!
Yupiii!!!
Primul meci castigat!
Acum am ajuns de la spital ,Catalina mea e OK cu urechea,nu mai are otita insa (din pacate) trebuie sa ia in continuare antibioticul pana-l terminam adica inca 4 zile.

Urmeaza sa ma programez la gineco ..sa vedem..

V-am pupacit si va doresc o zi buna!
PS:La noi tot innourat si cand picura cand ploua bine..S-au scuturat toti zarzarii ce apucasera sa infloreasca..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Intru doar sa va salut, stiu, am ramas in urma rau de tot.
Acuma citesc si notez, sunt pe la pagina 11 din cele 20, plus alea trei din noul capitol... dar dupa ce ma pun la curent cu toate, intru si eu cu detalii
Va pupic


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

in primul rand pt toate restantele la controalele medicale.
Io voi merge luna viitoare dupa rusi sa mi fac PAP ul si gata. In noiembrie am eco mamara, la dentist tot luna viitoare am scadenta :-)

So, va trimit eu soare de aici, iar e primavara frumoasa !

Adi, pupam mandra cuminte si i uram sanatate !




Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Buna Leoaice mari si mici!
Adi, ma bucur ca e Catalina (tiza mea)mai bine cu urechea, bineinteles ca tratamentul trebuie continuat! M-ati zapacit cu retetele, am stat de am cautat prajitura cu oo, pe unde e? Bafta la control !
Anca, ce harnicuta ai fost, bravo, sa-ti fie de bine, eu nici nu m-am apucat de curatenie, mai am timp, de fapt nu ma prea omor, al meu e atat de tipicar cand face curatenie, si ieri a facut, ca o face de zici ca e curatenie generala. Poate geamurile sa le fac eu sa nu zic ca n-am facut nimic!
Asa e, ai dreptate, ne-au apucat durerile pe toate, nu degeaba suntem Leoaice, nu? Totusi Gabi ne da vesti bune si optimiste in horoscop:
"Te bucuri de o conditie fizica foarte buna, care combinata cu optimismul de care dai dovada, va avea efecte pozitive asupra starii generale." Multumim, Gabi, ce mai face Bogdanel? L-ai dus azi la gradi?
Catutza, ai trecut ieri pe aici pana la urma??
Ce bunatati aveti de gand sa faceti ptr. pasti?
Mai incolo o sa vina sotul sa-l aduca pe Andrei la mine la serviciu, asa ca calculatorul meu va fi acaparat!
Ce fac celelalte Leoaice??? Ledi, Daria, Catutza??



Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei
Poze Concurs DC Clipe 2007:
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=4" target="_blank">Amprente siAndreiinvarf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

No bine, sa incepem romanul

Am tot notat de am scris un intreg conspect ca la cursuri
Imi pare tare rau sa aud ca atata lume e bolnava, sa dea Dumnezeu sanatate tuturor. Eu nu prea am fost la controale si deocamdata nu ma doare nika( ptiu ptiu sa nu deochi) si nici nu ma grabesc sa ma duc. Am inceput insa sa merg la stomatolog, care mi-a zis ca si concluzie ca am si eu vreo doi dinti sanatosi, restul toti au cate o carie mai mica sau mai mare.
Am avut iar programare pe 1 aprilie, insa eu am incurcat nitel zilele si abia spre seara am aflat ca nu e 31 martie... tr sa ma reprogramez

Anca, cum e la noul serviciu? ca nu ai zis nimic.
Imi pare rau ca nu ai luat permisul, dar il iai tu. Si eu tot nu l-am luat din prima data, dar si dupa ce l-am luat nu prea am condus si mi-e tare rusine. Cu cat trece timpul cu atat mai rar o fac
Deci asteptam cand iti faci casa la Brasov sa venim la munte la tine.
Imi pare rau de problemele de sanatate, sper din tot sufletul sa fie bine.

Katty, si tie sanatate cu spatele, nasol diagnostic: deplasarea coloanei, suna a ceva grav, sanatate maxima.
Tu ziceai ca de Bunavestire ai mancat de post, tii postul? ( scuze daca ai mai spus) si felicitari pentru cei 10 ani de cand sotul tau e bine cu rinichii. sa stii ca te invidiez ca el face curat la tine, al meu sot nu are treaba, poate fi gunoiul munte, daca reuseste sa isi faca un locshor acolo sa se aseze, nu are treaba. Ce-i drept nici pe mine nu ma toaca daca nu e facut, dar nici el nu se deranjeaza, el zice ca nu vede...
Noi de summit nu avem liber, traficul e chiar ok pe-aici prin sectorul 4, cresa nu s-a inchis, asa ca daca nu as pune TV nici nu as simti ca e ceva in Bucuresti.

Gabi, am citit poezia lui Paunescu, daca nu gresesc a scris-o in memoria lui George Pruteanu, frumoasa dar prea trista pentru noi care tr sa fim optimiste..
Ma bucur ca picaturile ii fac bine lui Bogdan si ca sta sa i le pui.
Mi-a fost mila de el cand a plans din cauza bulinei negre, sper ca a uitat deja.

Catutza, bravo ca ati fost la gratar, cred ca e super. Tu mai ai de gand sa faci curatenie de Pasti? pai nu ziceai ca ai spalat jaluzele, geamuri.. sau pana la Pasti mai faci una generala? Zau ca esti harnica..
Sper ca sotul tau se simte mai bine cu urechea. Imi pare rau ca nu scapa bine de una si trece in alta..
Despre deviatia de sept nu pot sa iti dau detalii ca nu am avut pe nimeni in familie( sper nici sa nu avem vreo data)
La multi ani pentru nasa ta!
Si am vazut pozele cu Bia, care mi se pare ca a crescut asa muuult! E tare frumusica!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Continuam
Cata, m-a amuzat teribil poza cu fetele la WC

Daria, ma bucur ca Giulia nu are astm si ca e doar putin alergica la mucegai si polen. Dar imi pare ca tu ai asa probleme cu ochii, sa dea Dumnezeu sa le rezolvi cat mai repede. Si esti ft bravo cu toate controalele la zi.
Am vazut pozele cu Giulia cocheta, tare frumoase si iarasi te admir ca faci poze in fiecare we, eu mereu imi promit ca o sa mai fac si tot uit

Leditia, felicitari pentru cumnata ta! sa aiba o sarcina si o nastere usoara! Si tie mult curaj, din proprie experienta e mai greu cu gandurile si cu frica, dar cand ajungi sa il tii in brate, toate vin de la sine...
Si spor la renovari mai departe
Sanatate si iubitului tau si tie, sper ca nodulul ala e doar o sperietura si ca nu e nimic grav.

Adi, of, imi pare rau sa aud de atatea probleme de sanatate, sper ca optimismul tau sa atraga si lucrurile bune si sa va insanatositi tun toti.
Ma bucur pentru Catalina ca e mai bine cu urechiusa

Ralcat, tin pumnii sa ajungi cat mai repede la dr de familie ca sa incepi fizioterapia si sa scapi cat mai repede de dureri.

Katty, ce fericit tr sa fie flacaul tau ca vine la tine la serviciu

Despre noi, nika nou parca, Amelia e la cresa, pe unde mai are muci, pe unde ii trec, mergem inainte si ma rog, mai grav sa nu fie.
Eu inca tin post si sunt in pana totala de idei. SI in plus,inca nici la ai mei nu le-am gatit cu carne, dar vad ca nu protesteaza nici unul. Bine ca mai trecem pe la soacra si mai mananca si pe la ea...

Sambata am fost nasa de botez, a fost prima data si a fost un pic emotionant dar frumos. La masa de dupa botez, au servit pentru cei care tin post niste legume la gratar, suuuuper bune si ma tot framant de atunci cum sunt facute( a fost la local, deci bucatarii nu mi-au dat reteta)

La serviciu multa munca, uneori nici nu apuc sa deschid DC macar sa citesc, iar acasa alte treburi si tot asa...
Azi recunosc cu rusine fata de patronat, ca nu prea am facut treaba.. dar recuperez eu.. important e la sf lunii sa le am pe toate facute.
Fiica-mea cu tat-su au fost sa dea de pasapoarte si astept cu emotie sa le luam, sper sa fie gata pana in Pasti, ca vrem sa mergem in MD la ai mei.. pentru mine Pastele e doar acolo, cu toti reuniti in jurul mesei, cu mers la biserica pentru sfintire( e un pic altfel decat aici la biserica)..

Va pup
P.S eu m-am gandit, cred ca eu de-aia nu sunt inca bolnava cu nika, ca nu prea am scris pe-aici si deci nu m-am molipsit, asa ca vedeti, va rog..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Buna fetele, am intrat sa va pupacesc si sa va zic ca de maine pana duminica lipsesc la apel. Plec in team building, asa ca imi tratez spatele cu tiroliana, rapel si paint ball.
Daca nu cumva raman prin munti :)) povestesc luni cum a fost :).
pup

Copiii merita tot efortul nostru
Simona, Sonia,
Alex, Andrei


Puiul meu se pregateste de armata: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Pregatire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Raluca relaxare placuta;
Adi Catalina care e mai bine si multa bafta si tie la programari;
Katty crezi ca pot sa fiu altfel decat drepti la datorie?!Cum sa nu mergem la gradi.Azi i-am dus si o carticica de colorat si asa de mandru a intrat cu cartea in mana in clasa si s-a falit fata de colegii lui caci are si el;
Lilia poezia e scrisa cu cateva zile inainte sa treaca la cele vesnice G.Pruteanu;
Daria ;
Catutza




Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna celor mai si mai...
poftiti la o cafa si o gustarica

4 aprilie

Astazi s-ar putea sa fii putin suspicioasa in ceea ce priveste sinceritatea unei anumite persoane si vei incerca sa o pui la incercare, ca sa iti dai seama daca iti ascunde unele lucruri. Nu te vei baza prea mult pe aceasta, decat in momentul in care vei fi sigura ca ea spune adevarul. Incearca sa nu ii dai de banuit ca nu ai incredere in ea si fii cat se poate de discreta.

* Dragoste: O prietena sau o persoana din familie va incerca sa se amestece in viata ta sentimentala si sa afle unele lucruri ce tin de intimitatea ta. Va trebui sa eviti astfel de subiecte si sa nu accepti sa ii oferi detalii despre relatia ta cu partenerul. In plus, el s-ar putea sa fie foarte intrigat in momentul in care va afla ca aceasta persoana pune tot felul de intrebari indiscrete.

* Cariera: Astazi s-ar putea sa pleci in graba spre serviciu si sa pierzi pe drum un dosar cu niste acte importante. Pe parcursul zilei iti vei da seama de acest lucru, pentru ca vei avea nevoie de el si nu vei sti cum sa faci sa il recuperezi. Incearca sa nu te panichezi si sa nu te stresezi, pentru ca in cele din urma vei gasi o solutie ca sa intrii in posesia lui.

Altul:


Urmeaza o serie de evenimente frumoase in viata ta. Fii pregatita pentru noutati in iubire, dar nu trebuie sa le astepti pasiv sa cada hodoronc-tronc in calea ta. Iubirea trebuie cautata.
Discuti cu un prieten cu date foarte concrete in fata, despre bani, afaceri, planuri in care amandoi va aduceti contributia. Poate fi vorba despre o calaborare fructuoasa, care iti va aduce profit.


intregul al celor mai si mai fara exceptie.


Doamne ajuta!
Acesta este blogul puiului meu Bogdan-Andrei
Varsta lui Bogdan
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!

Mergi la inceput