Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

La multe lunite puisorilor sarbatoriti azi!

Nu ma supar io pe voi, ma supar cand piticotul meu nu papa, de exemplu.

Tot nu mi-ati raspuns. He he he. Ieri i-am dat suc prima data, de mere, la a doua jumate de ling si-a facut greata. Dupa amiaza a fost agitat, sa fie asta cauza? Nici n-a prea mancat ieri. Sa continui azi cu sucul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Fetelor, Matei doarme de O ORA!!!!!!!!!! A adormit la mine in brate si dupa jumatate de ora l-am pus in patut si inca doarme. Yuppppiiiiiiiiii!!!!!!!!

Vroiam sa va spun ca oricat de mult ar manca la ultima masa, el tot se trezeste dupa 5 ore ca sa manance iar. Nu vrea deloc sa renunte la masa de noapte .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

quote:
Originally posted by SufletDInger

La multe lunite puisorilor sarbatoriti azi!

Nu ma supar io pe voi, ma supar cand piticotul meu nu papa, de exemplu.

Tot nu mi-ati raspuns. He he he. Ieri i-am dat suc prima data, de mere, la a doua jumate de ling si-a facut greata. Dupa amiaza a fost agitat, sa fie asta cauza? Nici n-a prea mancat ieri. Sa continui azi cu sucul?



Noi nu am inceput diversificarea dar nu cred ca e ok marul pe stomacelul gol... Poate de aia a reactionat asa...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Alina adica ei sunt o alta "natie"?
Eu cred ca daca precedentul exista avem de ce sa ne legam.
Nici Maria nu renunta la masa de noaptea,azi-noapte a fost exceptie,si ma gandeam sa ii dau ceai noaptea sa vedem cum reactioneaza ptr ca eu cred ca se trezeste din obisnuinta

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

pai atunci maine o sa incerc si cu mar sa vedem cum ne iese....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

nelone77, il dau cam la o ora jumate dupa ce bea laptele si asta in jurul acestei ore.

Pediatrul mi-a zis sa-i dau mar amestecat cu portocala, dar cine ii da doua deodata?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Ai dreptate, Sorina. Prefer sa manance f mult decat cantitati mici sau deloc. In saptamana aia in care isi redusese drastic portiile de laptic, am suferit f mult si am spus ca niciodata nu o sa ma mai plang ca mananca mult (la inceput ma plangeam mereu ca e mancacios). Intr-adevar, e un copil cuminte si chiar nu am de ce sa ma plang.


quote:
Originally posted by Sorina7

Lasa Roxxy ca asta e bucurie, eu inca si acum imi pun ceasul sa sune noaptea, ca sa incerc sa ii dau biberonul cu lapte simplu si ma bucur ca atunci mai mananca. E baiat cuminte si Matei ca papa tot.

SufletDI nu cred sa fie marul cauza...daca ii e greata, fa o mica pauza, incearca cu altceva de exemplu morcov si apoi revii la mar si apoi le combini

Mami de Andrei (27.10.1989) si de Andreea Ana Maria (29.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

La mine Matei stramba din nas pt ca-i dadeam suculetul intre mese (asa ma invatatse pediatra si asa ar fi normal). Insa el chiar nu avea chef de suc sau de altceva. O mamica m-a invatat sa-i dau suculetul exact cand e ora de masa, adica inainte de laptic. Sa vedeti cu ce pofta il bea. Cantitatea de laptic mancat va scadea cam cu 40 de ml (lucru f normal).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

anca d..nu cred ca e vorba de alta natie.
din cate am inteles eu din articol, pe care recunosc ca l-am citit f. pe fuga..era vorba de daune morale pt ca mama a trebuit sa mearga la serviciu si astfel nu a stat cu copilul sau la o varsta asa de frageda.
cel mai util ar fi de gasit hotararea si de vazut exact ce s-a cerut, ce s-a dat si cum s-a motivat.

deci dc e vorba de precedent, asta e precedentul, desi in sistemul nostru de drept nu are valoare ca la americani.

or, noi inca nu suntem in aceeasi situatie pt simplul motiv ca nu mergem la serviciu, ci stam acasa sa le ducem de grija la piticoti.
sper ca m-am facut inteleasa.

ca legea nu e corecta, asta e altceva.
bineinteles ca cel mai echitabil e sa ti se dea in functie de cat cotizezi la sistemul de asigurari.
mai studiem problema..:)



mami de ingeras Stefanut(30 oct. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Am inteles ca mamica mergea la serviciu si tocmai din acelasi motiv si eu incep munca pe 1 iunie ,din cauza ca pierd ff multi bani si nu imi convine.
Eu sincer ma gandesc f mult la treaba asta si cred ca daca am fii mai multe ne-am face mai bine auzite

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput