Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by Lala_D

Am pus poze noi in album

O zi excelenta !
Lala.


Fratele mai mare!
Baby Andrei ! (27.12.2007)

Poze




sunt super pozele dar aia in care rade in hohote este bestiala.....

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Ellis sa stii ca si fata mea are treaba cu gingiile....baga in gura tot ce prinde....mai ales degetul meu il roade cu o pofta....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare,

credeam ca s-au intimplat lucruri frumoase de cind nu am mai scris eu dar vad ca nu prea...

Ellis- daca am retinut bine- felicitari ptr "ma ma"

Vasari- probl cu soldul se rezolva . Am auzit in maternitate ca 7 din 10 fetite au probl asta. O sa merg si eu cu Andrada la un control cu toate ca pliurile ei sunt ok...

Uberbax- probl cu "nebagatu in seama" am avut-o mai multe, dar nu e ceva personal. Fiecare are cite o probl , o scrie pe forum, probl e citita si poate ti se raspunde sau nu ... Asta nu inseamna ca nu te baga nimeni in seama. Eu chiar nu am cum sa te ignor cind stiu ca fetele noastre sunt nascute in aceeasi zi...Asa ca cel putin de atentia mea nu scapi

Vali- mersi mult de raspuns!! Pe Andrada oricit as baga-o in seama cind are dureri de gingie are niste crize de plins de numa... I-am cumparat un gel calmant- Dentinox- dar cind ii masez gingia incepe sa il linga

Pe linga asta mai sunt si eu stresata ca IAR nu maninca. Ieri toata ziua pina la 19 seara a mincat 70 ml si cind i-am facut 90 l lapte praf l-a lins dintr-o suflare. De ce nu mai vrea sinul? Asta e intrebarea mea...

Jasmin, Amy si Stef- ce mai faceti? Nu v-am mai vazut ochisorii pe forum...

Va pup pe toate (si toti)!!


SA NU UIT!!! La multi ani bebeilor sarbatoriti azi: bb de anacami, adyanna...aaa...si daca mai e careva sa nu se supere ca nu am retinut numele...


Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Fetelor imi pare asa de rau cand aud ca bebelusii vostri nu mananca ,eu nu am treaba cu Maria ,de ex aseara a bagat 240 de ml lapte si a dormit pana la 8.30 dimineata.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Matei nu a suportat sucul de morcovi simplu si de aceea a doua zi l-am amestecat cu mar. Nu am tinut cont de schema dr conform careia trebuia sa-i dau suc de morcov simplu vreo 4 zile. Riscam sa-i creez scarba fata de sucuri inca de la inceput. Cu mar s-a mai strambat f f putin si a 3 zi bea deja 40 de ml (la aceasta cantitate ne-am oprit).
Sfatul meu este sa nu mai insisti cu suc de morcov simplu.


quote:
Originally posted by g24hit

mai fetelor, fata mea si-a facut greata de la sucul de morcovi, sa-i mai dau? si ieri a facut la fel. azi e a treia zi, prima zi i-a placut....

ENI si IULIA( 13.11.2007)



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Anca- am citit ca e posibil sa nu manince bine daca le ies dintisorii...dar nu stiu...
De ce refuza sanul si bea lapte praf? O sa mai incerc azi sa vad daca face la fel...Azi noapte a vrut tzitzi, acum de dimineata iar nu a vrut...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Nici Maria nu a vrut morcov simplu

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Si eu ii multumesc lui Dzeu ca nu am probleme cu Matei. Al meu a baloatat aseara 210 ml de laptic cu 2 masuri de cereale in timpul record de 5 minute.
Marul ras cu cereale este deja un deliciu pt el. Imi impinge lingurita in gurita de parca ii este frica sa nu cumva sa plec cu ea .
Eu cred ca toti bebeii isi vor reveni in scurt timp. cred ca sunt suparati din cauza vremii de afara si pentru ca stau mai mult in casa.


quote:
Originally posted by ancadragoman

Fetelor imi pare asa de rau cand aud ca bebelusii vostri nu mananca ,eu nu am treaba cu Maria ,de ex aseara a bagat 240 de ml lapte si a dormit pana la 8.30 dimineata.


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze si filmulete


povestea nasterii


Pentru concursul"Clipe de viata 2007"
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">babuta si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank">la 37 de saptamani



Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Ups, Creem, am incurcat borcanele. Sigur noi urmam.
Ancuta, un prieten avocat mi-a zis, citez: "art. 56 din Constitutie, pct. 1: Sistemul legal de impuneri trebuie sa asigure asezarea justa a sarcinilor fiscale. Daca eu contribui dupa venit dar primesc egal cu ceilalti nu mi se pare o asezare justa: contribui mai mult si primesc mai putin. Principiul solidaritatii sociale este subordonat principiului asezarii juste a sarcinilor fiscale, pana la concurenta unei sume echitabile."
Uite ce scrie si Zgrimti: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62989&whichpage=49

Alina si Maria - 3 NOV 2007
Primul orice
_
Sa traiesti pe Pamant poate fi scump, dar include o calatorie gratuita in jurul Soarelui in fiecare an.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Uberbax, desi eu sunt destul de veche pe aici, si eu am avut problema cu nebagatul in seama, insa nu pot uita, de asemenea, ca atunci cand am avut nevoie de o vorba buna, tot aici am gasit-o. Eu am stat f mult timp singura acasa in perioada sarcinii si fetele au fost singurele care m-au spijinit. Au fost si zile in care nu am primit nici un raspuns la intrebarile mele, dar am incercat sa nu ma supar. Recunosc ca si eu citesc tot ce se scrie si de multe ori mi-e lene sa raspuns sau nu stiu sau ma iau cu Matei si uit sa raspund fetelor la care cunosc problema despre care se vorbeste.

Uite un din partea mea ca sa nu mai fi suparata.

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput