Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crisstiana spune:

Mai eu am scris o gramada si la sfarsit nu a vrut sa-mi trimita msg si s-a pierdut.Nu-l rescriu ca sunt pe fuga.

La multe lunite sarbatoritilor de azi!

Petro, Jasmin-pe unde umblati?

Lala, stiu ca ceva nu e in regula, dar digera f repede cateva guri cat mananca si apoi cere iar dupa o ora.Daca nu-i dau URLA.

Eni, cat suc ii dai odata?

Ellis, felicitari pt. fetita vorbareata.Sa ne spui cand incepe si cu ´´ta-ta´´

Ne-am trezit cu mucisori.Dupa-amiaza am facut programare la pediatra.Avem si tuse usoara.Sper ca nu e nimic grav.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

la noi e urat si ploua, asa ca Iulia mea doarme in balansoar pe balcon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

La mine Matei stramba din nas pt ca-i dadeam suculetul intre mese (asa ma invatatse pediatra si asa ar fi normal). Insa el chiar nu avea chef de suc sau de altceva. O mamica m-a invatat sa-i dau suculetul exact cand e ora de masa, adica inainte de laptic. Sa vedeti cu ce pofta il bea. Cantitatea de laptic mancat va scadea cam cu 40 de ml (lucru f normal).

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

quote:
Originally posted by crisstiana
[
Eni, cat suc ii dai odata?




Crisstiana si Mattia-Baietel (22.12.2007)







i-am dat vreo 3 lingurite....


speram si noi sa fie puiul tau bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SufletDInger spune:

oricum isi face greata si de la apa si de la ceai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

ellis si adyana felicitari pt ma-ma

suflet de inger in nici un caz zic eu sa amesteci portoc cu mar din prima...mai incearca 2 zile macar cu 1-2 lgt mar....si eventual da-i-le si tu exact inainte de a 2-a masa ca roxxy80...sau dilueaza-l cu un pic de ceai, asa am mai citit...


fetelor mersi pt rasp. din cap anterior!!!

ellis, amy apropo cum arata voma bebeiolr vostri????a lui andrei arata ca o mucoasa....ca o branzica cu saliza amestecat...imi cer mii de scuze pt detaliile urate....dar deja se fac 6 sapt de cand vomita mereu la fiec. masa.....

www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Buna ziua fetelor!Nu sunt suparata pe nici una din voi da chiar credeam ca aveti ceva cu noi.....Va multumesc tuturor celor care m-ati inteles.......va pupam!

LALAdraguta asa e ne-am si cunoscut cand eram burticoase...hahaha!Ce poze frumoase da ce DE PAR ARE PITICUL a mea e cam chelioasa si ii si cade rau acum!

VICTOmultumesc de cuvintele frumoase!
NELONEasa e avem bebei de o seama...pupam si nici noi nu am inceput diversificarea,o vom face cam la 4 luni jumate si incepem cu supica ca e alegica...ca ea si acum bea lapte hipoalergenic!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

oare si bb meu e alergic?d'aia vomita?10-30 ml mereu???

dar mie aspectul mi se pare ciudat....asa cum am explicat...


www.flickr.com/photos/23764698@N06/" target="_blank">POZE


COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g24hit spune:

Dany si Iulia regurgiteaza inca din prima zi...si varsa si cu jet...dar noi deja ne-am obisnuit ca n-am avut ce face...cand e imediat dupa masa e lapte normal...mai apoi e ca branzica asa cum spui tu...eu dupa fiecare masa trebuie sa imi schimb bluza... asta e ...si acum doarme inca cu noi in camera in patutul ei pt ca varsa f mult si noaptea si se inneca ,acum de vreo luna parca nu a mai varsat noaptea...poveste lunga la noi....mi s-a innecat de era sa-l trimit pe sot cu ea la spital ca eu abia ma miscam la 5 zile....offf...nu te ingrijora ca daca ia in greutate e bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uberbax spune:

Si a mea mai da lapte afara depinde cat e de agitata...
Ea avea alergie care se manifesta prin bubite..asa ca mai bine intrebi exact pediatrul si ii descrii cum arata lapticul pe care il da afara!

19.12.2007-fetita!!!!!!!!!
http://picasaweb.google.ro/uberbax.maria/Maria/photo

Mergi la inceput