Bucurii de sept-oct 2006 (117)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Mira sa-ti traiasca sotul multi ani fericiti alaturi de voi si sa va aduca multe bucurii si impliniri! Mei mei, ce frumoasa felicitare i-ati facut lui tati, mi-a placut enorm (da-mi si mie pontul poate reusesc pana in iunie sa-i fac si eu una asemanatoare lui tati)!!!, iar de bunatati ce sa-ti mai zic, mi-ai facut o pofta de-mi curg balele, deci primesti o de nu te vezi! te inteleg perfect ca ai pacatuit
Eu sunt dependenta in primul rand de : - bucuria mea, nu trece mult timp si iar imi zboara gandul la ea, nu mai zic cand iesim undeva si nu e cu noi, stau ca pe ace, dar cred ca la fel e pt fiecare dintre noi
-apoi de voi si de bucuriile voastre, binenteles!!!, primul lucuru pe care il fac cand ajung la lucru e sa deschid pagina bucuriilor, chiar daca nu am timp sa postez tot trag cu ochiul. Deci cred ca ne-am vrajit reciproc
- trei: cafeaua si tutunul, bata-l vina
princess ma bucur ca ti-a placut mogaldeata mea Spor la curatenie, las ca vezi tu ce repede o sa termini cu asa un ajutor prin preajma .
beatrix, normal ca are grija fata lu'mama de silueta, stie de pe acum ca paine ingrasa, asa ca are grija la cantitate






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Am uitat sa va intreb daca ai vostri copilasi se rusineaza fata de persoane straine? Rares pune manuta la ochi si lasa capul in jos, e asa de scump! O fi o alta etapa? Sau se face rusinos?

Gety, i-ai dat Mariei Septilin? Ii ajuta? Te intreb asta pentru ca am inceput sa ii dau si eu lui Rares de o saptamana si pot spune ca se vede o schimbare, in primul rand, noi am fost raciti cobza si de obicei ia si el de la noi, dar de data asta nu a racit, in al doilea rand, a inceput sa pape mai bine.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Ramo merci de urari! Felicitarea eu am facut-o in corel draw, daca vrei te pot ajuta sa-ti fac si tie, daca stii sa lucrezi iti pot spune cum am facut-o. E faina si in interior, o sa-ti arat.

Princess David nu se rusineaza, doar ca sta retras la inceput pana cunoaste persoana, apoi se obisnuieste, eu zic ca e o faza trecatoare.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Inca o noapte cu gemete, plansete, suspine...Imi vine sa-mi iau campii. Nicicum nu-mi pot explica de ce face asa. Deja cred ca are o saptamana de cand a inceput cu gemetele noaptea. Dimineata se trezeste foarte vesela, vorbeste, e totul ok. Seara cand o culc mai plange dar o pun pe seama oboselii. Am observat ca imediat dupa ce-i dau biberonul de lapte de la ora 2 noaptea, nu mai geme, doarme linistita. Totusi nu-mi vine sa cred ca de foame face asa, pentru ca la 22 cand o culc, ii mai dau un bibe cu lapte si cereale pe care-l bea in intregime. Am incercat sa-mi aduc aminte daca s-a speriat de ceva in ultimul timp, cum spunea Beatrix, dar nu-mi vine nimic in minte.
In rest, a invatat de cateva zile sa se dea singurica pe tobogan, asa ca spatele meu e fff fericit. Si daca o intrebi cum o cheama, raspunde imediat "Beca". Maria inca ii e greu sa pronunte, zice fie Mia fie Mania Aaa, si inca o chestie haioasa: daca o intrebi cati ani are si ii spui "ai un an" (doar-doar o spune si ea) ea te contrazice repede "doi".
Mira, referitor la dependente eu am o maaare problema. Sunt dependenta de dulciuri! Acu cica incerc sa slabesc, am renuntat de vreo 2 zile la ducliuri si tare greu e...Totusi incerc, ca trebuie sa mai dau jos, arat oribil.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Mai am ceva dependente, mai mult sunt pasiuni, dar nu ma pot lasa de ele, imi fac placere, si anume:
- reviste/ziare/articole despre sanatate, sunt innebunita dupa astea;
- internetul - ma folosesc de el ca de aer, in orice domeniu;


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Princess, la noi tat'su o sa se "certe" cu Maria de la ciocolata, daca ii va placea si ei.
Eu ii dau Septilin de 1 saptamana, pe perioada tratamentului, am citit pe prospect ca ccc Completeaza si scurteaza tratamentele cu antibiotice in cazul bolilor recidivante.
Voi vedea dupa ce termina tratamentul.
Eu ii storc si o felie de lamaie in suc, ii mai dau si picaturi de vitamina C, poate s-o mai intari si ea un pic si n-o mai raci.
Despre pofta de mancare, aici n-am avut probleme, ca a mancat si cand a avut febra mare. Oare-i place ce-i gatesc?



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna fetelor, si eu pe aici. Ramo, multumesc pentru cafeluta, am savurat-o pe indelete.
Mira, la multi ani sotului tau! Am admirat bunatatile pregatite (interesant platoul de post), dar si cateva poze cu David. Foarte frumoasa si felicitarea.
Dependente... Pai net-ul si dulciurile. Plus cafeaua.
Princess, iti doresc mult spor la treaba. Narcisa nu prea se rusineaza, dar daca se intampla se inghesuie in mine sau in taica-su si studiaza persoana respectiva din loc sigur.
Gety, ma bucur ca v-ati odihnit.
Beatrix si Narcisa mai mananca din cand in cand covrig cu susan, mac, nu a avut nimic pana acum.
Mephala, ma bucur ca Teodor mananca mai bine.
Itzy, tare simpatica a fost papusica. La fel si Maria de Lexi, cu licuriciul ei.



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Mira, sa-ti traiasca sotul multi ani sanatos si fericit alaturi de voi!
cu asta delicatetzuri de cred si eu ca ai pacatuit! mie platoul ala de post mi-a facut cu ochiul! super felicitarea!
princess si Eric se rusineaza! las acapul in jos, se suie pe mine dra dureaza cam vreo 5-10 minute pana scaneaza el tot apoi nu mai are nici o treaba! cred ca e doar o faza!
Itzy, vezi s anu uiti sa ne raspunzi cum e mopul! oricum te trag de maneci daca uiti! nu scapi de mine!

eu dependentze nu am! as putea spune Dc-ul in sens ca fac un grafic mai arunc un ochi la voi, iau o proba mai arunc un ochi, e ca un fel de bonus cand termin ceva!
cafea, am zile cand beau, zile cand beua ceai, depinde! la fel si cu tigarile! acum n-am mai fumat de joi ca daca n-am partener, singura nu ma atrage! ce-i drept nu sunt o fumatoare inraita! al meu zice ca numai stric tigarile! daca nu iesim rar depasesc 4-5 tigari pe zi! sunt ca un fel d ebonus dupa ce adoarme eric si stam s apovetsim linistiti ce am facut peste zi!
de ciocolata, m-am lasat cred ac de vreo 5 ani! cand m-i s eface pofta mananc dar poate s atreaca si o spatamana sa nu gust desi am permanent in casa ca al meu e efectiv dependent de ea!
Eric in schimb n-are nici o treaba cu ciocalata! Daca simte in gura scuipa. Nu stiu daca v-am zis ca daca ii dua croissant cu unt il mananca tot, pe cel cu ciocolata il scuipa!
Gety, ma bucur ca ati dormit bine! eu zic sa-i faci tratamentul complet de 10 zile mai ales ca l-a voi a recidivat! oricum, intreaba si pe cineva avizat!
Lexi, imi pare rau de Maria dar chiar nu stiu ce sa zic! nici eu nu prea cred ca e de foame, paote e numai o faza, nu stiu! sper sa-si revina cat mai repede!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mirabelac, mi-a placut cum l-ai tuns pe David! Si sa-i spui ca-i sta bine si fara breton. N-a vazut-o pe Maria cheliuta, inca.

Eu recunosc fetisoarele tuturor bucuriilor, le-am invatat pe de rost.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

3 POZE NOI CU MARIA

Beatrix, cred ca ma sa-i dau 10 zile, ca am mai avut si la sfarsitul lui februarie, si tare mi-e teama ca atunci nu i-a trecut de tot.

Si Maria se rusineaza, cred ca asa sunt copii la varsta lor, cel putin daca vede un barbat "bine" pe strada, cand e in carut, duce mainile la ochi sau in alt caz, acasa, vine si-si puna fata in jos pe genunchii mei.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput