Bucurii de sept-oct 2006 (117)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

M-am bucurat sa citesc ca Teodor si Matti sunt bine acum.

Ramomar, din poze sa stii ca si eu cred ca fetita ta seamana cu tati al ei.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

hug me - super poza

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Mephala, vai de mine, pune-mi nemotivat, repet clasa, fac ce zici tu, dar nush ce am, zic ca ma tin, dar nu ma tin deloc. A mai fost si ziua de nastere a sotului si am papat si iar am papat.

Mai bine ajuta-ma cu un remediu naturist, sa-mi scada poafta de mancare.



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

salutare...

imi era asa de sooomn...si in loc sa ma culc am intrat sa va scriu ...doar un pic si gata...

Multumesc...intr-adevar sa imi traiasca......sunt niste socri de milioane cum rar intalnesti...m-ar bate Dumnezeu sa fiu nemultumita...

Azi ma uitam la tv cand aterizase G.W.Bush pe aeroportul de la Kogalniceanu...si cand au aparut pe scara facand cu mana...o vad pe maimutica mea fluturand si ea mana si zicandu-i lu' Bushica: "nenea Paaa"

Aseara si-a vazut pt prima data umbra...am murit de ras de reactia ei...Era semi-intuneric in dormitorul nostru....tati la calculator...eu ma jucam cu mik...la un moment dat alearga spre hol si fugitiv isi vede umbra pe usa camerei...asa de tare s-a speriat ...incat si-a acoperit gura cu manutele si a exclamat: AOIOOOO (=aoleu) ...asa ne-am amuzat de ea...s-a cam speriat ...cum trecea pe langa usa fugea iar...apoi i-am explicat cum sta treaba si isi facea singura cu mana..paaa

Beatrix stai linistita ...cunosc o mamica in parc care ii da la cop[il de 2 ani in mod regulat seminte...de toate felurile...cica sunt ff sanatoase...Paine cu seminte i-am dat si noi...

Lexi...asa s-a trezit ana-maria alalta-seara pe la 4 de ne-am si speriat ca ea nu se trezeste ...plangea si striga mamaaaaaaaaa...era ff speriata...cred ca visase urat...cate le trec la varsta asta prin capusor...nu cred ca ar tb sa te ingrijorezi...Doarme cu voi in camera? POate se trezeste ca te vrea langa ea...

Mephala cred ca esti in top... nu am mai vazut la nimeni asa multe voturi...dar e drept ca nu am cautat in toate zecile de pagini...

Cristina ...daaaa imi priesc zilele astea libere...cum sa nu? Abia astept concediul adevarat...pe care ni-l luam in Mai...asta e mizilic asa...
Cand am vazut azi 38 sapt+ mi s-a facut stomacul ghem de emotie...abia astept s-o vedem pe Daria...

Mirabela?
Mamilili sunteti ok?
Lakioana pregatirile sunt in toi?
Princess?

------------------------------------------------------------------------------
Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimineata, cafeluta este gata , trezirea si la raport cu voi!

itzy ce simpatica trebuie sa fi fost Ana ! Patry si-a descoperit umbra acum ceva timp si era foarte mirata ca oare ce e acolo, punea manuta pe perete si era furioasa ca nu poate sa o prinda. Fericitooo, in mai deja concediu
beatrix si eu zic sa stai linistita ca nu are ce rau sa-io faca acele seminte. Ce copil cuminte ai cum papa el o chifla. A mea mai mult de doua bucatele nu baga dintr-o felie de paine. Daca ii dau in manuta o felelie isi rupe cu cealalata niste faramituri asa de mici ca pt o vrabiuta
Cristina mai mult ca sigur ca Vlad avea ceva de comunicat cu Daria si nu mai astepta amanare pana dimineata.
lexi nasol ca Maria inca se trezeste noaptea, cunosc sentimentul, dar eu inca dau vina pe maselute ca nu au iesit.
Carmen ma bucur ca Teodor papa bine!
Gety cate zile de tratament mai aveti? sper sa scapati repede si sa nu-l repetati in curand!

pup you all!







***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza!

Ramo, merci de cafea! Tu, Patri e fetitza, are grija la silueta de aia mananca ca o vrabiutza! al meu trebuie sa bage sa se faca ditamai vlajganul sa poata cara fetele in bratze!
Itzy, ai un dra de a povesti de mor de ras! super tare fazele cu Ana! cred ca e tare dulce!

...cu semintzele m-qm linistit! stiu ca sunt sanatoase, de aia i-am si dat sa manance numai ca pe urma mi-a incoltit gandul ca poate trebuia testat ca la diversificare atunci cand introduci aliment noi! pana acum n-are niic o reactie!
chiar ma gandeam aseara daca si cand v-a creste mare m-a va ajuta ca acum! adica sa sterga praful, maturat, aspirat, spalat pe jos chiar si vasele din chiuveta dar asta mai rar ca pe urma am eu de spalat toata bucataria1
vedeti cum ce-mi bat eu capul la ora asta! deja ma stresezx ca trebuie sa ma iubeasca nora asa ca trebuie s agasesc strategia sa faca si cand o fi mare!
Cristina? nu semnasi condica azi! vine Daria?

Lili, Mira, Andra, SAndra, Alexutza, Princess, Floricel...restul fetelor, vedeti ca va pune Itzy nemotivat! sper ca sunteti bine si voi si Bucuriile!


Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Va salut! Am lipsit motivat, ziua sotului. Doamne iarta-ma ca am pacatuit! (10 poze)

Am citit pe diagonala: Mathias plimbaretul se plictisea acasa si s-a dus la spital sa se plimbe cu liftul si ca era sa-i explodeze blocul... felicitari lui Vladone pt. motocicleta, Anei Maria pt. asa bunic... se cersesc voturi pe PM... Mariile nu dorm noaptea... Itzy e dependenta rau de noi... mi-a scapat ceva?

Ne-au iesit pe nesimtite caninii de sus si o maseluta, parca nu-mi vine a crede, prin cate am trecut cu cei de jos si cu nedormitul de noapte pana la 1.6 ani.

Apropo de asta, voi ce dependente aveti? (nu ma refer doar la vicii, la cele rele, si la cele bune doar ca nu puteti scapa de ele).

Vi le zic pe ale mele:
1. DC, mai exact de voi, nu pot frate sa stau fara voi, ce naiba mi-ati facut? Mi-ati facut vraji? Faceti parte din viata mea, daca se imbolnaveste o Bucurie ma gandesc la ea, cand am o veste o dau intai familiei apoi voua, ma mananca deshtele rau de tot daca stau o zi fara voi, ma intreb oare ce faceti... cum sunteti...

2. CAFEAUA - nu pot trai fara ea, beau 2 pe zi; intr-un timp eram si cu Pepsi, acum m-am lasat.

Deocamdata atat, nu-mi mai vin in cap acum.

Edit: felicitarea pt. tati!


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Neatza fetele!

Eu am intors casa cu susu'-n jos, cum si cand le pun la loc habar n-am! Important este ca m-am apucat de curatenie si am si ajutoare, adica pe Rares! Va inchipuiti si voi cam in ce ritm lucram asa in echipa!

Ramo, am vazut pozele cu mogaldeata, e dulce foc si nazdravana, insa nu stiu sa iti zic cu cine seamana, cred ca cu tati!

Itzy, asa facea si Rares cu dl. Bush, l-a vazut dand din mana si ii facea pa-pa. Generosi socri mai ai, dar pentru o dulceata de fetita ca Papusica este si normal!

Rares s-a trezit ieri dimineata pe la 5.30 si nu mai vroia sa faca nana deloc, l-am luat din patut cu noi in pat, iar el s-a ridicat in picioare si a inceput sa danseze pe DJ Project (noi dormim cu radio deschis).

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Beatrix, multumim pentru grija!

Mira, CAFEAUA si CIOCOLATA! Sotzul meu rade mereu de mine, cica sa vezi batalie intre mine si Rari cand mai creste si va papa cioco la liber!

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neata si de la noi!

A dormit bine azi noapte Maria mea (si eu la fel ).

Mirabelac, tot berbec si sotul tau? Sa ne traiasca berbecii, atunci!
Ti-am admirat platourile pline de bunataturi!

Ramomar, diseara implinim 7 zile de tratament. Mai intreb pe cei avizati si cred ca o sa-l continui 10 zile, sa nu mai reapara balaurul.

Mirabelac, de cafea nu ma las nici eu, cu lapte, capuccino si 1 lingurita ness. Coca Cola imi place si mie, dar am mai rarit-o.

Revin!



Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput