Bucurii de sept-oct 2006 (117)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

In schimb, Maria nu spune mare lucru. Cred ca este setata pe "Mutulici", deocamdata. Citesc ce "vorbarete" sunt bucuriile voastre si ma intreb cand o sa stalceasca si Maria cuvintele. Cica-s tare dulci in perioada asta.


Asa creste Maria Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Salutare...
Raspund la apel . Nu am mai scris in ultimul timp. Am o perioada mai naspa...poate cu plecarea...se amesteca sentimente de drag si dor de familie si gandul de a nu le mai vedea pentru destul de mult timp...cu sentimente de "nu mai pot de nerabdare sa plecam odata".
Luni vor pleca pasapoartele noastre cu posta privata la ambasada pentru aplicarea vizei. Suntem super fericiti. In cam 1-2 saptamani le vom avea in mana...si deci suntem liberi sa plecam.
Am avut rezervare la avion pe 29 mai...insa azi (din cauza faptului ca prietena noastra de acolo va naste in jurul datei mai sus amintite)...a trebuit sa amanam plecarea pe 11 iunie. Este bine si asa...abia ni se mai prelungeste agonia .
Ne asteapta 6 valize...a se citi "dulapuri"...la cat sunt de mari...toate sunt gata sa le umplem.

Fetelor am tot vrut sa va intreb...lui Reby au inceput sa ii iasa maselele de vreo 4 luni deja. Ii sunt iesite toate...asteptam caninii...care isi fac deja simtita prezenta. Urla cat e ziulica de mare...dar noi o intelegem, draga de ea. Oricum, intrebarea era legata de masele. Ii sunt iesite toate...dar 3 dintre ele s-au oprit la stadiul de colti iesiti din gingie si nu mai cresc deja de cateva luni. Oare e normal? Adica dupa ce iesea una se oprea din crestere si iesea alta...care la fel, nu mai crestea. Doar una a crescut normal...restul sunt doar colti. AVETI IDEE DE CE SE INTAMPLA ASTA?...sau...a mai fost cineva in situatia asta?

Va pupam pe toate si va tinem la curent

_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Gety, foarte frumusica Maria
Sa stii ca nici Narcisa nu spune foarte multe cuvinte, mai mult pe limba ei vorbeste.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lakioana, la Narcisa maselutele de sus inca sunt in stadiul de colti; ies mai greu in comparatie cu cele de jos. De ce, nu as putea sa spun.
Poate intra Alexutza si ne ajuta, parca sotul ei e stomatolog.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Mira, am vazut poze cu David si cu bunataturile alea! Nu ti-e mila de noi? Sa va traiasca TATI! David e dulcic, cu bujori in obrajori!

Am vazut si o gurita dulce, Maria; Gety, stii cum se spune tace, tace, dar si cand si-o da drumul la vorba sa te tii!

Rares mai nou zice tudi= tweety; bapi=bambi.

Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

si Vladone se rusineaza, si lui Vladone i-au aparut caninii mai intai, apoi maselele, dar nu sunt iesite de tot (doar coltisorii)

pup Maria super frumusik

Mira, sa-ti traiasca sotul, super felicitarea

Dependente: CAFEAUA clar (daca nu bea mi-e rau, ma doare capul de lesin, serios...dar imi si place la nebunie)
si mai imi place muuuuult sa conduc (m-as angaja sofer de taxi) si sa mananc si sa toc seminte
aaa, si bineinteles DC, nu ma pot abtine

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Mira, am lesinat de pofta la platourile tale, nu mai pot de foame
azi nu am mancat de dim., ca m-am trezit ca vaca la 9 fara zece, ca am uitat sa-mi pun ceasul sa sune si nu m-a trezit nimeni :(((
am ciugulit eu ceva, dar sunt lesinata

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Mira sa stii ca am sa apelez la talentul tau, ca eu habar nu am sa fac asa frumusete de felicitare
Gety pupam Maria frumusica si serioasa!
lakioana ma gandesc ce emotionati trebuie sa fiti! in legatura cu maselutele si eu am aceiasi intrebare. Patriciei i-au iesit coltisorii de la doua masele de vreo doua saptamani si eu ii vad tot in acelasi stadiu, plus ca nu are nici o masea intreaga afara.
princess a mea e rusinica numai cateodata (depinde cat timp nu a vazut persoana respectiva sau daca a mai vazut-o vreodata) dar pt foarte putin timp






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salut!

Gety, Mirabelac, sotilor berbeci, Si al meu tot berbec, sambata e ziua lui.

Gety, simpatica Maria, nu stiu de ce am senzatia ca seamana cu tine.

Mira, mi-a placut si mie felicitarea, dar si masa, in special tiramisu, .

sa va spun ce mi-a facut Teodor: i-am dat un tricou, spunandu-i sa-l duca la baie, in cosul cu rufe. Initial a luat-o spre bucatarie, catre cosul de gunoi. I-am precizat: nu la bucatarie, ci la baie. Si s-a dus la baie si i-a dat drumul in wc. Apoi a inceput sa chitcaie satisfacut de treaba buna pe care a facut-o, .

NU cersim voturi, ci doar atentie: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexutza_26 spune:

Ziua buna fetele.....

Mi-a fost dor de voi...am tot citit si rascitit...dom'ne cat ati fost de active...
Eu am avut ceva treaba, mai tot timpul prin oras cu tot cu grasan dupa mine...sper sa ma mai linistesc si eu macar acum ca se apropie we

In primul rand...Lili - m-am ingrozit, terifiat cand ai mentionat cuvantul reanimare...Doamne, doamne a fost cu voi in mod cert...multi ici

Am vazut ca v-ati tinut de pacaleli...glumete nevoie mare...daca pe Sandra nu am crezut-o din prima, la Cristina am avut indoieli..chiar mi-am zis ca o sa si vedem pana seara pozici cu Daria

Mirabela - LMA sotului, multi ani fericiti impreuna si sanatate ca-i mai buna decat toate

Lilina- povesteai zilele trecute cum te innebunise efectiv Vladone, cum avusese nervisori, cum plansese...asa s eintampla si la noi...eu cred ca este ff rasfatat (cel putin grasanul meu) care de multe ori am senzatia ca face din noi ce vrea, bineinteles ca ne ia pe rand cu au muschii lui chef

Beatrix - multumesc ca ai tot intrebat de mine

Monique- bine ca a fost totul bine la servici dar si acasa!

Gety - stai linistita ca nici al meu nu vorbeste mai nik, doar pe limba lui, nu doreste in niciun fel sa imite ce-i tot repet eu, intelege absolut totul, ne ia de mana si ne duce sane arate te miri ce sau sa-i dam vreo jucarie de pe vreun raft...dar deocamdata doar atata.

Ramo - am vazut pozici cu printesa..e su-per-ba...de fapt stii ca mereuti-am admirat Bucuria inca de cand era bebe, acum e o adevarata domnisoara

Sa va mai povestesc despre noi: ma nou cand face pipi, se apleaca si sta pe vine, pune mana la putza si apoi ma ia de mana, imi arata hartia igienica, rupa cate o fasie si se sterge cum bine a vazut stiu eu la cine....

Avem in sfarsit toti caninii - astia ne lipseau din palmares....doar maselele de 2 ani mai sunt si suntem cu dantura in regula
Cat despre coltii maselelor care inca nu se vad/maselele care au strapuns gingia dar nu au crescut - Beatrix - stai linistita - stiu(ma rog mi s-a spus si mie...) ca partile care nu au crescut se datoreaza mugurilor de crestere care inca nu s-au maturat..dureaza ceva mai mult pana se vor vedea si vor creste ca masele cu acte in regula

Am mai vazut ca ati scris despre voturile la concursurile de pe forum - eu mereu am votat pozicile anuntate de mamicile Bucuriilor si am facut cu mare drag...eu nu am primit nik pe PM de la pers strainecare sa ma roage sa le votez pozele

Despre dependente: cafeaua si tutunul - incerc sa le las...dar fara succes, si DC --ul poate fi considerat printre dependentele mele...si betele de urechi

Alexandra mami de GABRIEL (30.09.2006)
PRINTZUL

Traieste orice clipa ca si cum ar fi ultima!!!
Greutate:58kg(1,55m) Deadline- 1.03.2008 Target: 3 kg

Mergi la inceput