Bucurii de sept-oct 2006 (117)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

puteti sa-l felicitati pe Vladone pt.motocicleta Anei, ca sigur i-o va calari la greu de cate ori va avea ocazia :)))))

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

Alina, si eu patesc acelasi lucru cu socrii mei, noroc ca stiu sigur ca sunt prea-bine intentionati, ca alfel imi luam campii de mult
ti-am povestit cu socrela mea care i-a cumparat lui Vladone patut cu toate cele pt.la ea acasa, sa stea copilul linsitit cand vine la ea, dar am intrat in ea si i-am zis ca Vladone nu mai doarme in pat de cand cu manutza rupta plus ca se agita in el asa de tare ca poate sa se rastoarne cu totul si ca a dat banii degeaba - si l-a dus inapoi

eu i-am zis lui socra-miu pe fatza, ca daca mai are accese de generozitate sa-i ia copilului un Bugatti sau macar un BMW, sa aiba cu ce circula in siguranta

Lilina & Vlad-Alexandru (23 septembrie 2006)
poze cum s-a nascut bebe, site-ul lui bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

quote:
Originally posted by microbu

OFFTOPIC: As vrea sa pun in discutie concursurile de poze si metoda de obtinere a voturilor. Din ce in ce mai des sunt abordata pe PM de membri DC pe care nu-i cunosc si rugata sa votez pozele pe care le au in concurs. Ce parere aveti despre acest lucru si ce putem face impotriva acestui abuz? Da, parerea mea este ca e o forma de abuz sa cersesti voturi in felul acesta. Eu urmaresc aceste concursuri si votez pozele care imi plac. Din "Clipe de viata 2007" am vazut chiar toate pozele si multe le-am si votat.
Concluzia finala este ca mi-a placut enorm o poza, dar nu ma mir ca are cam putine voturi...probabil ca autoarea este modesta.



Intr-adevar, metoda obtinerii voturilor prin metoda PM-urilor nu este tocmai "ortodoxa", totusi ea functioneaza din plin.
Recunosc faptul ca si eu am trimis PM-uri membrilor pe care nu-i cunosc... dar vreau sa stiti ca am inceput sa trimit astfel de mesaje dupa ce si eu am primit si atunci mi-a picat fisa cum de unele poze aveau un asa de mare punctaj.
Prin mesajele mele nu am cersit nimanui votul, am cerut doar sa se arunce o privire peste fotografia noastra din concurs, pentru ca sunt multi membri care chiar nu au timp sa rasfoiasca toate paginile.
Daca unii din ei ulterior mi-au dat votul este datorita faptului ca poza le-a placut. Mi-am cerut scuze in avans fiecarui membru pentru disconfortul produs de mesajul meu, si sa stiti ca majoritatea mi-au dat reply prin care mi-au apreciat poza si au zis ca nu ii deranjez.


NU cersim voturi, ci doar atentie: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=10" target="_blank">Cercul vietii si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=21" target="_blank">Hug me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Neatza si de la noi!

Sephora, ma bucur ca e ok ochiul! Drum bun sa aveti, timp frumos si sa va priasca week-end-ul la Roman! evident ca asteptam poze...
Itzy, sa traiasca tataie! v-a motorizat pe amandoua! Ana si Vladutz, sa stapaneaca sanatosi motoreta!
sa ne spui neaparat cum t-i se pare mopul ca si eu am in cap un model de asta cu abur! din reclama pare foarte practic!

...pe mine m-a pacalit doar Cristina ieri dar o astept la cotitura sa-mi iau revansa!

o zi minunata

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Buna dimi,

itzy nu-l trimiti pe tataie si la noi, ca eu nu m-as supara sa ne motorizeze . Eu tocmai i-am luat Patriciei o bicileta din aceea ce se impinge, iar peste un an doi(daca va mai functiona pana atunci) poate sa o pedaleze si ea , dar motocicleta voastra e mai frumoasa . Daa, sa stii ca toata lumea imi zice ca Patry ii a lu tac-su, inca de cand era mica si nu ma supar deloc, chiar am vrut sa semene cu el, cand eram gravi ii ziceam o sa aibe ochii lui, gura, nasul, desi majoritatea imi zice ca ochii sunt ai mei, macar atat. Abia astept sa-mi pove azi despre cazatura ta
sephora drum bun spre Roman, sper ca ai gasit meniul potrivit pt Matti.
mamilili bine ca s-au oprit gazele la timp! nasol de tot si cu acestea. Eu ma bucur ca la noi functioneste, inca, butelia.
Cristina, e cuminte Daria, nu da semne ca vrea sa iasa???

pupici






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

[quote]Originally posted by ramomar
Daa, sa stii ca toata lumea imi zice ca Patry ii a lu tac-su, inca de cand era mica si nu ma supar deloc, chiar am vrut sa semene cu el, cand eram gravi ii ziceam o sa aibe ochii lui, gura, nasul, desi majoritatea imi zice ca ochii sunt ai mei, macar atat.
pupici[/b][/font=Comic Sans MS][/brown]


asa imi faceam si eu planurile cand eram gravi!
eu am ramas doar cu gropitza din barbie! macar atat!
restul tot e taxu!



Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi! Haideti sa-i ajutam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Va citesc dar nu am noutati de scris.
Am vazut poze super cu Patri si cu Matteo (felicitari pentru locul 3!!!) si rochitele facute de Sephora. SUPERBE! Mai ca-mi vine sa mai fac nunta o data!
Itzy, ce socru darnic ai! Sa stapaniti sanatoase cadourile!
MamiLili, m-am speriat tare cand am citit ce-ai patit cu Mathias si cu sotul tau! ma bucur ca cum sunteti bine! De slabit vreau si eu sa slabesc dar nu in circumstantele in care ai slabit tu. Asa ca SANDRA, astept si eu reteta ta de slabit, plsss!!! Eventual pe PM. Saru-mana!
Am reusit s-o masor pe Maria acum cateva zile in urma. Ma intreb oare mai e vreo Bucurie la fel de pitica precum a mea? Are 80 de cm fix. Si eu care ma miram de ce hainutele de 1 an jumate ii sunt toate mari. Ma gandeam ca au astia copii uriasi pe aici da' de fapt problema era la Maria. Absolut toti pantalonii pe care ii are trebuie sa-i indoi jos, da' nu asa, doua degete, ci pana la genunchi. Adevarul e ca nici nu are cu cine sa semene inalta.
De vreo 5 zile incoace are un somn fff agitat, geme si plange in somn de ti se rupe inima. Nu inteleg de la ce, ca in afara de maselele de 2 ani, nu mai asteptam niciun dinte...

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

ei vexi beatrix, vorbele ne-au fost ascultate!, dar tot e bine ca au luat si de la noi ceva. Aa, Patry a mai luat si ceva din gropitele mele din obrazi, dar foarte putin, nu sunt asa pronuntate ca ale mele





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! N-am nascut!

Zici tu zici, Beatrix, da ce tare mi-as fi dorit sa nu te fi lasat pacalita si sa fi nascut ieri!

Ramomar - cum ii vremea la Oradea? la noi e a doua zi de ploaie...

Monique - cum ii la servici?

Itzy - iti prieste concediul?

Mami 38+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji

Neatza! N-am nascut!


Ramomar - cum ii vremea la Oradea? la noi e a doua zi de ploaie...


Mami 38+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza



urat e si la noi de ieri de dupa-masa, momentan nu ploua, dar e mohorat rau si asa nu-mi place
Las' ca mai ai un pic si apare si Dariuta, poate maine






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput