Strumfi de iulie-august 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Ca spirit de gluma...

Avem niste prieteni trecuti de 40 ani, cu baiat care a inceput anul trecut facultatea si i-a lasat singurei, ca pe doi batraneiiiiiiii. Tot anturajul glume despre prima tinerete, despre forma buna in care arata, etc. Un singur impedimnt in calea fericirii lor: baiatul a lasat calculatorul la domitzil. Asa ca parintii ce sa faca si ei? Si-au facut adresa de mess ambii si...tzop, cand unul, cand altul, in timpul liber navigheaza. Cand sunt pe invizibil ambii, ne dam coate ca fac nani (asa ca si karli).

Prin urmare, daca nu v-am vazut pe nici una la asa sfarsit de capitol ce sa fac si eu...m-am pus pe hihi-it. Coate cu cine sa-mi dau ca eram singura. Hi, hi, hi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Lasand gluma la o parte, va transmit sanatate puilor bolnavi si sa aveti parte de un sf de sapt placut. Copiii sa va fie intelegatori, sa va fie casa luna si sa aveti prieteni adevarati la masa. Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

ofof of cafera .... o duminica placuta alaturi de sot .Apropos intrebai de menstra, mie mi-a venit a 2 a luna si pana acum o luna mi.a venit din abundenta, dar nu la toata lumea e la fel :)

ZIua bbunnaa inceppe de dimineata: ). UNDE SUNTETI FETELE????


mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex

povestea nasterii lui bebitz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

noi nu avem treaba cu sotii... ei dorm linistiti si fara noi; eu sunt treaza de la 6.30 pentru ca adeluta se culca din ce in ce mai devreme; probabil functioneaza pe ceasul gainuselor! dar nu ma supar, somn sa fie! mai e ceva; probabil a simtit ca la noapte se va da ora inainte si de aceea se culca si ea mai devreme, ca sa nu deviem prea tare programul zilei... asadar de maine vom considera ca s-a culcat la 19.30 in loc de 18.30, iar dimineata va fi nu asa de matinala.... azi la 6.30 eu asa as mai fi vrut sa dorm ........

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

eu nu detin steagul rosu inca... si ma simt bine asa; sper ca dupa ce termin alaptatul sa incepem distractia asta....

karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Neata.

Vad ca v-ati facut de cap azi-noapte, fie ati hihi-it, fie ati dormit , distractie nenica!

Nici eu nu detin steagul rosu, dar nici bine nu ma mai simt de vreo 2-3 zile. Parca-parca se tzese , si am o stare de as strange pe cineva de gat. Acu' eu sper sa fie de la asta si nu altceva, suspectez si ceva pe la vezica, ma cam doare cand apas si ma duc la baie mai des ca in timpul gravideniei. Cred ca imi fac o analiza luni, sa stau linistita ca nu e vreo infectie urinara, ca exact asta mi-ar lipsi acum. Preventiv, am luat urinal, banuiesc ca nu influenteaza analiza in niciun fel, ca e din plante.
Si in cazul in care ar fi infectie urinara(ptiu-ptiu), scap fara antibiotic? Eu sunt anti-antibiotice, cred ca am luat doar de vreo 2 sau 3 ori in viata mea si n-as vrea ca tocmai acum, cand alaptez, sa fie urmatoarea data .

Caferaaaa, si eu vreau PM sa te admir.




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank"> Children see. Children do.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefania_97 spune:

Neata fetelor,

Mai dar ce mai scrieti, e greu de tinut pasul cu voi.
Vreau o cafea buna.
Azi aveam de gand sa fac curat in gradina dar ploua de rupe. Ce noroc pe capul meu, o sa profit ca sotul e acasa sa fac o pauza. Sa respir putin.
Cafera sa iti traiasca printesele!!!
Sa aveti o zi buna,


stefania mamica Catarinei din 25 aug 2007
http://salexandre.wordpress.com/
http://www.flickr.com/photos/balexandre/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

Uitati si niste bancuri, sa simtiti ca e we:


O blonda ajunge la "Miss World" printre primele trei locuri.
La intrebarea de departajare primeste urmatorul enunt:
- Numiti 3 piese de William Shakespeare.
La care blonda spune:
- 10, 15, 20 de cm.
Prezentatorul concursului derutat ii spune ca acestea nu sunt nume de piese de teatru, ci marimi. Blond a foarte destinsa il lamureste:
- 10 la mine inseamna "Mult zgomot pentru nimic", 15 inseamna "Cum va place", iar 20 inseamna "Visul unei nopti de vara" !!!


O blonda fuma alene o tigara intr-un bar.Un tip se apropie de ea si ii spune:
- Domnisoara, dansam sau stam de vorba?
- Dansam, ca sunt franta de oboseala.


Un mos de 119 si nevasta de 109 merg la tribunal sa divorteze.
Judecatorul:
-'da de cati ani sunteti casatoriti?
- Apoi au trecut 80 raspunde mosul
Judecatorul:
-'da de cati ani nu va mai intelegeti?
-Pai de 50, domn judecator
Judecatorul: Si atunci ce ati asteptat pana acu'?
- Sa moara copiii si sa nu sufere, raspunse mosul .


La o farmacie se prezinta un barbat si ii spune farmacistei:
-Doamna, am o problema, penisul imi sta tot timpul in sus, chiar si daca fac sex 12 ore pe zi. Ce imi puteti oferi?
Farmacista se duce in spate, se sfatuieste cu colegele apoi se intoarce si spune tipului :
- Cazare, mancare si 300 de euro e bine?


Doi politisti intra intr-o librarie. Dupa un moment de ezitare, vinzatoarea ii intreaba:
-Ce-i baieti, ploua afara?







www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank"> Children see. Children do.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Deci ati schimbat capitolu' ala fain si nu ati facut nik interesant, ha?
Noi ne alintam si ne distram, acum cateva minute fii-mea a zis clar mama dupa ce o lasasem jos un pic sa mai citesc si eu pe DC, se pare ca e geloasa un pic

Caferaaaa am vazut o frumusete de fetita si m-ai innebunit cu body-le ala cu mancute crete tip ie.

Sanatate multa copilasilor vostri si voua mult spor la ce n-ati facut in cap 69

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

neatza si de la noi. cafera merci de PM. ref la CM, eu am de vreo 6 luni, abundent, neregulat, cu dureri de burta, stare de nervi si tot tacamu. am inteles ca asa e dupa nastere. mie imi vine la peste 3o zile. super naspa perioada respectiva. la dr n-am ajuns dar sper sa o fac in viitorul aropiat pt un PAP.
ia uite ca trecu si cap 69 fara evenemente notabile. la mine cel putin, numai daca se intampla cu sfantu duh, ca trec printr-o perioada de abstinentza abstinata total. sa fie oboseala de vina? stresu? n-a idee. cred ca o sa ajungem sa ne "intalnim" semestrial. sau mai rar(daca e posibil).
de balit de la dinti, balim si noi. andrei are 2 dintzi. ieri m-a si muscat cu ei. suntem raciti si eu si sotzu. sper sa nu ia si bebe.
weekend placut!

*mihaela*
la concurs gasiti poza aci www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=17" target="_blank">eusicufratii mei

Mergi la inceput