Strumfi de iulie-august 2007 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by Vivela

Neata.

Vad ca v-ati facut de cap azi-noapte, fie ati hihi-it, fie ati dormit , distractie nenica!

Nici eu nu detin steagul rosu, dar nici bine nu ma mai simt de vreo 2-3 zile. Parca-parca se tzese , si am o stare de as strange pe cineva de gat. Acu' eu sper sa fie de la asta si nu altceva, suspectez si ceva pe la vezica, ma cam doare cand apas si ma duc la baie mai des ca in timpul gravideniei. Cred ca imi fac o analiza luni, sa stau linistita ca nu e vreo infectie urinara, ca exact asta mi-ar lipsi acum. Preventiv, am luat urinal, banuiesc ca nu influenteaza analiza in niciun fel, ca e din plante.
Si in cazul in care ar fi infectie urinara(ptiu-ptiu), scap fara antibiotic? Eu sunt anti-antibiotice, cred ca am luat doar de vreo 2 sau 3 ori in viata mea si n-as vrea ca tocmai acum, cand alaptez, sa fie urmatoarea data .

Caferaaaa, si eu vreau PM sa te admir.




www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank"> Children see. Children do.







Maiiiiiii, curioasa, curioasa! Bine, iti trimit. Parol!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaiub spune:

'neata fetelor,

intru si eu mai tarziu ca pana acum am avut treaba cu familionul, pana "i-am pus in brazda", acum e liniste, Mara doarme si David a plecat cu sotul meu la "tara", avem noi o bucata de pamant in satul bunicilor, aproape de Medias, s-au dus sa vada daca putem incepe lucrarile la gradina , ca arpagicul asteapta sa fie plantat
va las acum ca tre sa mai strang de prin casa, asa ca sambata, si sa bucataresc ceva, tocmai mi-am descoperit o pasiune: painea in "tuci" si sunt tare incantata ca toata ziua as face paine; si mi-a adus socrul o plasa de urzici de toata frumusetea iar sotul meu e topit dupa ele

un week-end placut va doresc, mai intru cand mai fac o pauza

noi suntem aici cu poze noi si filmulete
Mamica de www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52259" target="_blank">David Iulian (07.01.2005) si www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52271" target="_blank"> Mara Teodora (12.07.2007)

votati pentru noi aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank"> DavidsiMara si aici www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=25" target="_blank"> labotez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vivela spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1

Deci ati schimbat capitolu' ala fain si nu ati facut nik interesant, ha?
Noi ne alintam si ne distram, acum cateva minute fii-mea a zis clar mama dupa ce o lasasem jos un pic sa mai citesc si eu pe DC, se pare ca e geloasa un pic

Caferaaaa am vazut o frumusete de fetita si m-ai innebunit cu body-le ala cu mancute crete tip ie.

Sanatate multa copilasilor vostri si voua mult spor la ce n-ati facut in cap 69

Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal



Lavi, felicitari pentru mama . Pupam fata vorbareata .
Cred ca toti copiii sunt gelosi pe calculator, D cand vede ca ma asez pe scaun deja incepe sa maraie, stie ca urmeaza o perioada cand nu-l prea bag in seama si asta il oftica la maxim. Acum doarme si de-aia pot eu sa stau pe DC.

Va pupacesc de va zapacesc si va urez un we minunat.





www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52049" target="_blank">JURNAL DE STRUMF

www.youtube.com/watch?v=7ZscS775ek8" target="_blank"> Children see. Children do.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

felicitari Lavi pentru primul mama din partea Lorinutei!

fetelor eu ma duc o fuga pana la KIDEX... va povestesc dupa ce si cum era pe-acolo, daca era interesant.



karligutza
sunt mamica Adelutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Lavi, felicitari pentru "mama", si eu tot asa aud, cand plec de langa ea, recunosc ca uneori plec doar de dragul de a fi strigata.
Diane_Dun, multumim, felicitari pentru dintisor si ridicat in 4.
Dana, si eu am tuns-o pe Saby de 2 ori pana acum si o voi mai tunde in curand, iar ii intra bretonul in ochi. Daca era sa ma iau dupa babe/obiceiuri/superstitii atunci nu faceam mai nimic pana la 1 an, noi am fost si 2 saptamani la mare inainte de botez si toata lumea ne-a dezaprobat.

Noi abia ne-am intors de la mare, a fost tare frumos, frig dar soare, marea era de un albastru electric si mirosea foarte puternic a sare, aveam sare pe buze, a fost superb, sper sa revenim cat de curand. Saby a mers in 4 pe plaja, a gustat nisip, si-a vanat un melc mare (e plin de melci in perioada asta a anului) si a chiuit si a ras continuu, a fost foarte incantata.

Cand eram acolo am aflat o veste care ma face sa plang si acum: a murit omul care mi-a marcat adolescenta si alaturi de care am lucrat ani buni: George Pruteanu. Ma rog ca sufletul lui sa isi gaseasca implinirea acolo unde este acum.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Vive, Karli, Carla
Lori mai zicea din cand in cand cate un moamoa sau mam, dar clar si intreg ca acum nu a mai zis Acum doarme si ma lungesc si eu pe DC, adica ma odihnesc, hihi.
Vive da' de ce esti supi? Tu esti tot timpul vioaie, inventiva, intelijenta si inimoasa Deci, da? Nu-ti sade bine supi, deci ia masuri, da?


Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ddanagh spune:

quote:
Originally posted by karligutza
aylin cum a ramas cu organizatul intalnirii aceleia? ai venit ai dat cu pusca si-ai fugit? pai hai, ca s-au aratat multe fete interesate de intalnire, dar le lipseste data exacta propusa de tine! cine vine bine, cine nu, la fel de bine! trebuie doar ca tu sa fii in oras (deci propune tu o zi anume si-apoi vor curge si inscrierile)... ma gandesc ca asta e primul pas in organizarea intalnirii

karligutza
sunt mamica Adelutei





A sunat ca melodia aia:
'cine are noroc, are, cine n-are.....n-are'

PS ma enerveaza vremea asta de mor. E cald afara insa bate un vant.

Dana mamica gingasei Daria (20.07 2007)

poze cu Dariuta mea www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=14" target="_blank">poza concurs - Dariaminuneamea


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by CarlaV

Lavi, felicitari pentru "mama", si eu tot asa aud, cand plec de langa ea, recunosc ca uneori plec doar de dragul de a fi strigata.
Diane_Dun, multumim, felicitari pentru dintisor si ridicat in 4.
Dana, si eu am tuns-o pe Saby de 2 ori pana acum si o voi mai tunde in curand, iar ii intra bretonul in ochi. Daca era sa ma iau dupa babe/obiceiuri/superstitii atunci nu faceam mai nimic pana la 1 an, noi am fost si 2 saptamani la mare inainte de botez si toata lumea ne-a dezaprobat.

Noi abia ne-am intors de la mare, a fost tare frumos, frig dar soare, marea era de un albastru electric si mirosea foarte puternic a sare, aveam sare pe buze, a fost superb, sper sa revenim cat de curand. Saby a mers in 4 pe plaja, a gustat nisip, si-a vanat un melc mare (e plin de melci in perioada asta a anului) si a chiuit si a ras continuu, a fost foarte incantata.

Cand eram acolo am aflat o veste care ma face sa plang si acum: a murit omul care mi-a marcat adolescenta si alaturi de care am lucrat ani buni: George Pruteanu. Ma rog ca sufletul lui sa isi gaseasca implinirea acolo unde este acum.

Carla, mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"



Chiar ma intrebam ce faceti la mare , cum e vremea...De ce ati stat asa putin? Ati tras o gura de aerosoli si gata, la munca?

Si eu am aflat abia azi ca George Pruteanu nu mai e printre noi. Raman toate invataturile lui si incercarea lui, uneori disperata, de a fi romani pana la ultima litera si ultimul cuvant. Sunt in asentimentilul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

quote:
Originally posted by lorinaoo1

Vive, Karli, Carla
Lori mai zicea din cand in cand cate un moamoa sau mam, dar clar si intreg ca acum nu a mai zis Acum doarme si ma lungesc si eu pe DC, adica ma odihnesc, hihi.
Vive da' de ce esti supi? Tu esti tot timpul vioaie, inventiva, intelijenta si inimoasa Deci, da? Nu-ti sade bine supi, deci ia masuri, da?


Lavi si Lorina Maria (5 iulie 2007)
www.babababies.com/view/viewt2.cfm?SITEID=52208" target="_blank">am jurnal



Felicitariiiiiiiii! Atata mamicii, dar mai ales Lorinucii dodolici, pe care, marturisesc, imi vine sa o mananc la fiecare vizionare a pozelor ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cafera spune:

Vivela, m-am tinut de promisiune.

Mergi la inceput