Mamici de (pepenasi de) iulie august 2008 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anaxena spune:

am gasit pe net www.ikea.com/us/en/catalog/categories/rooms/childrens_room/" target="_blank">mobila Maria



Ana-Maria28+
am oMARIA!!!AMR 12sapt-numaratoarea inversa a inceput
proiectul bebe pink
www.flickr.com/photos/12649238@N02/?saved=1" target="_blank">diferenta dintre poza si fotografie+poze test+poze bb+poze burtica
www.dailymotion.com/video/x4a86k_grigoras-ana-maria_fun" target="_blank">filmuletze bebe new!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tecky spune:

SUN am intrat pe mailul comun si am luat nr tau de telefon in cazul in care nu ne gasim sper sa nu te deranjeze daca te voi suna.Nr meu este tot pe mailul comun.
Fetelor sper sa ne adunam cateva la intalnire pt ca eu mi-am anulat meditatiile care le aveam special pt aceasta intalnire! Chiar vine maine cineva cu metroul de la statia Unirea ca poate ne intalnim sa nu vin singurica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

sunule hai ca te-am pupat ma duc acasa daca e ceva lasa-mi mesaj pe mess ca-l vad eu....

ana misto mobila

27+

Mami de Anna (5.02.2007) cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankalaura spune:

GABITZA82 - prietena mea e din Constanta. Naste la Medgidia din aceleasi motive ca si tine. Nu e pe forum, desi ma straduiesc de mult sa o conving

SUN - care e aia cladirea Ch de Gaulle??

ANDREEA - 6 kile juma' in 28 de sapt???? Vezi ca esti sub norma Cred ca daca o tii asa, dupa nastere o sa fii mai slaba decat inainte de DPN!!!

IRDA - nu te preocupa mami, daca nu te simti bine, stai acasa! Ca mai avem noi ocazii...

Si eu il simt pe bebe jos, iar uneori se impinge de se simte perfect forma capului, ca o portocala. Ca e cu capul in jos...

BOTI - as limita zabrelele de pe pereti si as da frau liber la flori! Ma, patul zabrele, peretele zabrele....

ANNAB, ELLA - he he,... na ca mai seamana careva cu mine la kilogramele in plus!

FETELE, am o mare rugaminte!! Hai sa evitam parerie de genul cele "din Occident" ar trebui sa nu se planga de aia si de aia, cele "din tata" ar trebui sa nu se planga de ailalta...!!! PLIIIIIZZZZZ! Cred ca suntem toate oameni mari sa vedem si plusurile si minusurile tarii in care traim, si nu e un avantaj ca noi primim 85% pentru 126 de zile, ca apoi primim mai putin de 200 de euro, iar cu un salariu normal nu se poate trai... si tot asa... La fel, la voi (oriunde) sunt conditii net superioare in gradinite si crese, pe cand la noi plangi cu vorbe. Cred ca cine ar trebui sa se planga, daca e sa se planga cineva, astea sunt fetele din State unde nici concediu de maternitate mare lucru nu e, si unde cresele si gradinitele costa mai mult decat peste tot in rest! Nu de alta, dar nu imi place cand incepem sa ne contrazicem despre covrigii din cozile cateilor
VICKY - nu e un comentariu la ce ai zis tu, ci unul in general, ca am vazut ca mai apar astfel de contrari

BOTI - bravo pentru patut. Eu am ochit acusica unul mititel si dragalas. www.babycomfort.ro/index.php?cmd=show_product&id=421" target="_blank">ASTA
Dar acum am alta problema - NU GASESC SALTEA de dimensune potrivita (92*52).
Mai caut.

MOBRIQ _ FELICITARI pentru flacau!!!

TECKY - eu nu am purtat in maternitate nici un sutien, si nici acasa. Purtam o bustiera. In primele zile nu am purtat nimic. Sanii mei care sunt de obicei de cupa B si mai nou D, se facusera FIX CAT NISTE MINGI DE RUGBY!!! NU este o metafora! Nu suportam nimic pe mine, si umblam si o camasa descheiata. Deci nu te preocupa de sutienul de alaptat.
Probabil ca difera de la caz la caz, dar mai vreau sa spun ca sanii mei nu s-au schimbat cu nimic dupa alaptat, fata de inainte de sarcina.

OANA - succes la stabilitul din timp! Iti doresc sa iti iasa, desi eu nu cunosc pe nimeni sa fi reusit

DIDI - super surpriza cu masineta!

SUN - si eu iau nr tau
Si al tau TECKY
Si al meu e pe mail.
Sa imi spuna careva care e intrarea aia cu mega cladirea???


Anca mami de Eliza si 26+ cu Ligia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bujo spune:

Fetele aveti grija ce patut luati ca s-ar putea sa nu gasiti salteluta. Standard se fac 120x60. Anka nu-i cam micut 92x52?
Io nu stiu de unde sa iau. Ma tot uit si nu gasesc ceva sa-mi placa. Am vazut unu in cluj dupa cum spuneam dar era 18 mil. Ma scuzati

bujo 24+ cu Filip
album de nunta
burtik
mini Bujo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcoca spune:

Anka, pai eu credeam (si celelalte fete cred ca sunt de acord cu mine) ca forumul este ca sa ne descarcam, sa ne spunem ofurile. Si intre paranteze, eu daca as ramane acasa dupa concediu de mat as primi 160€ pe care faci un caca mare de tot, pe cand in ro jumate din populatie are salariul 200€.


Vicky 27+ si Maya

Bebele casei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sursula spune:

Fetelor sunt rupta de oboseala.Am intrat repede sa va spun ca abia acum am terminat de filmat,iar maine continuam cu ce a ramas.Prin urmare nu pot veni la meetingul de burticoasePoate la intalnirea din aprilie,cand vine si Turturica.Imi pare rau.Nu va suparati pe mine.Asa e meseria mea.Programul e f schimbator.
Va doresc o zi nemaipomenita!

Sursula 20+bebe Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns atb spune:

Fetele care va intalniti maine, va urez sa aveti o zi frumoasa si deosebita, sa va distrati dublu, si pt. noi, sa nu ne uitati pe noi cele ramase acasa si sa faceti multe-multe poze, iar dup-aia va asteptam pe toate la raport!!!
Sun, sa nu-ti uiti aparatul foto acasa , ne bazam pe tine, dar si pe restul! Apropo, burticuta ta e asa de dulce...


Adriana 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

Buna fetele,

Hai sa intru sa va mai tin de vorba, am avut treaba zilele astea, si azi sunt prinsa cu treburi.
Vroiam sa facem un gratar azi, da nici o sansa, bate vantul de nebun, atat ne trebui sa sara vreun jar prin padure ca ne-am dat foc la valiza, e frig, nu tu soare, naspa rau.
Asa ca trec la gratarul de la aragaz.
Curatenia de rigoare si la tv, poate bagam si un joc de golf la play station, ca pe vremea asta numa copii si sa numeri bani poti face.

mcoca, vroiam sa te intreb de ceva vreme, la ce analiza ti-a descoperit tie diabetul gestational? la analiza urinei, sau se poate si la sange?
Nu mi-a zis ce probleme a vazut medicul la mine de s-a gandit sa ia niste sange sa fie sigur ca nu sunt probleme, nici eu nu am intrebat, ca era oricum vesel, foarte degajat medicul, si mi-am zis ca daca era ceva grav imi punea ceva intrebari sau imi explica de ce imi ia sange.
Eu am crezut ca imi ia sange ca am Rh-ul negativ si trebui in fiecare luna.

anaco, cu gingiile am avut si eu probleme nasoale, imi sangerau si daca apasam cu limba mai tare pe gingie, erau rosii, inflamate, naspa senzatie.
Am incercat cu periuta moale, pasta de dinti speciala, si nimic, asa ca cineva mi-a spus sa incerc sa frec,spal gingiile cu bicarbonat de sodiu alimentar, clatesti gura si gata.
Pe mine ma mancau, usturau, nu stiam ce sa mai fac.
Si a trecut, dar de obicei dispar pe parcurs simptomele gingiilor inflamate indiferent ce produse folosesti.

Biribu, eu gatesc numai pui, rar friptura de vita.
Acum doua zile am facut niste piept de pui in stil italian, cu cascaval deasupra,ardei gras, sau gogosar, plus marar tocat deasupra. garnitura piure,orez, ori cartofi natur.
Ieri am facut pui cu mazare si o prajitura alba ca zapada.
Maine cred ca fac o salata orientala si niste pui cu smantana si ciuperci, poate si vinete umplute daca ma mai tin picioarele si spatele.
Spor la gatit!

Merg sa spal vasele, acusi scot si rufele din masina, dau un aspirator si gata pe ziua de azi.
Toate cele bune va doresc, intalneala placuta, si sa puneti poze sa va vedem.
Pupici!


27+


www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biribu spune:

Nati pup fata harnica! merci de idei de bucatareala, si celorlalte fete la fel, continuati va rog, eu inregistrez si aplic....
de diabet gestational iti pot spune eu: intii se controleaza glicemia pe nemincate, daca e ok aici se face oricum in sapt 26-28 testul de glicemie provocata, iti da sa bei o scirbosenie cu glucoza superdulce si apoi iti ia singe de citeva ori la intervale de timp, si asa isi dau seama. apoi daca asta e anormala se mai face un test confirmator. cam asa.

intilneala placuta fete, sa veniti cu poze/pozne

27+

Mami de Anna (5.02.2007) cu

Mergi la inceput