Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns riloasa spune:

Va multumesc frumos pentru urari.
Ii doresc puiului meu sa aiba parte de sanatate, noroc in viata, sa fie fericit si tot ce isi doreste sa i se indeplineasca. Il iubesc cel mai mult pe lumea asta, este viata mea si il iebesc enorm.
La 1 an avem 70cm, 7500. Nu avem nici un dinte si niic nu cred ca ii vor da curand. Este un copil tare vesel, toata ziua rade, se tine numai dupa mine, suge si zi si nopate, tata este cea mai importanta pentru el, toata ziua o cauta si trage sa suga. Merge binisor si papa bine. Noptile la fel se trezeste, ca nu poate sa stea noaptea fara sa suga.Va rog mult, dati-mi si mie un site sa comand un tort cu desen pe el. Vreau ceva mai deosebit.



MIHAI 31 MARTIE

http://riloasa.myphotoalbum.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Multi ani traiasca toti "veteranii de 1 an" ai stupului!

Nu mai apuc sa fac nimic. Daca indraznesc sa stau cumva la calculator trebuie si don'soara urcata, mot, in varful biroului. Cred ca experimenteaza si ea o dependenta de alta prezenta. Preferabil a mea.

Frumosi sarbatoriti! Super petreceri! Sa ne traiasca!

Avem poze de la petrecere aici! Papa bun nu e meritul meu, ci al mamei si surioarei mele. Eu doar m-am ocupat de decorat casa, un fel de a spune, si de cumparaturi.

Pup in special puiucii bolnaviori si mamici speriate!


Ela si Thea, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Poze Thea-Ioana
Thea-Ioana slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cheburashka spune:

Huuu, ce m-am linistit. N-a avut nimic copilul meu de la novocalminul ala, dar promit ca o sa fiu mai atenta data viitoare. m-am mai linistit si eu.
In rest mai am si eu o intrebare, voi ce mai dati copiilor sa manance? Ca eu nu prea mai am idei. Parca a pus cineva aici niste retete cu mancare pentru bebei mai mici de un an, dar nu stiu unde sa le gasesc.
Eu ii dau f multe fructe, branzica, iaurt, supa obligatoriu la pranz cu carne, ou sau peste, cereale cu fructe sau cu iaurt, piure de cartofi, mamaliga. I-am dat si urzici, stevie si spanac, dar nu i-au placut. Noi avem probleme cu constipatia, asa ca am scos din meniu orezul, morcovul fiert si bananele. Astept idei gustoase si sanatoase.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:


Am vb cu Eliana, se simte bine, au operat-o la 13.00 , totul e bine, "galmuta" e ok, benigna. Ziceau inainte de operatie ca-i pot da drumul acasa in seara asta.Insa Eliana a zis ca daca va ajunge acasa, o vor lua piticii de buna. Am intrebat-o daca i-au bagat si silicoane se intreba cum pot sa-si bage, ca daca ea la o incizie asa mica doooaaare, dar la asa taieturi??


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenefr spune:

Ela super sarbatorita, tortul cu albinuta, super sandvisuri, chec aperitiv si semafoare!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Salutare!

Multumesc pentru incurajari din nou.
Azi l-am urmarit toata ziua si a mai facut de vreo 2 ori dar cred ca e de la nervii pe care ii are si de la plictiseala.Azi nu a pupat deloc tv.Insa s-a razbunat cu varf si indesat pe mine ca a vrut numai in brate si a urlaaat.Nu a mancat mai nimic...doar un biberon de lapte si daca se juca trebuia sa stau sa ma uit la el.
Cred ca era dependent si...dependenta se trateaza.

Intrebare intrebatoare acum:
Nu stiu dupa ce criteriu sa aleg tetina la biberon ca sa fie din aia de face bulbuci cand suge.Cred ca stiti la ce ma refer.Intre aia si una normala nu vad o diferenta evidenta si nu stiu cum sa caut.Poate ma ajutati cele experte in biberon ca eu mi-s incepatoare.

La multi ani bondari si albinute sarbatoriti azi!!!



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:



Noemi Antonia

Vlad

Mihai

Denis Mihai

Sa fiti sanatosi, fericiti si sa aveti parte de noroc in viatza!


Carmen, mami lui Vlad Gabriel - atat de mare
Poze cu puisorul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Noemi Antonia

Vlad

Mihai

Denis Mihai

Andra scuze si astept raspuns

Raisa luna a doisprezecea

Raisa 1 an

Diana
mama de albinuta mofturoasa RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Va rog mult, dati-mi si mie un site sa comand un tort cu desen pe el. Vreau ceva mai deosebit. Eu am comandat la Alice, pe Mihai Bravu - www.cofetariaalice.roDaca intri pe site, o sa gasesti si modelele.Eu am facut modelul cu cifra 1 roz cu fundite. Era aratos, dar la gust nu m-a dat pe spate...a fost cu umplutura Fantezia. Daca incerci alta umplutura, poate ai noroc si o sa fie mai bun.S-au cam prostit si astia, k erau tare buni inainte,,Mami de Ilinca 15.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns B_Zara spune:

Intrebare intrebatoare acum:Nu stiu dupa ce criteriu sa aleg tetina la biberon ca sa fie din aia de face bulbuci cand suge.Cred ca stiti la ce ma refer.Intre aia si una normala nu vad o diferenta evidenta si nu stiu cum sa caut.Poate ma ajutati cele experte in biberon ca eu mi-s incepatoare.Depinde ce bibe ai.Eu am bibe Avent si folosesc asa: tetina cu 1 orificiu pentru apa si ceai si tetina cu 4 orificii pentru lapte sau cu flux variabil. Cele cu flux varabil sint ok, pentru ca poti sa dai si lapte mai gros (cu cereale, etc)..are 3 pozitionari ale tetinei.Si mai am un bibe de la Primii Pasi (e in Cora vreo 3 lei) cu o tetina cu orificiu mai maricel...ma impac bine si cu ala.In concluzie, crek ar trebui sa le cam testezi, pentru ca nefiind obisnuit cu flux mare de lapte, s-ar putea sa se inece daca folosesti din prima o tetina orificiul mai larg.Mami de Ilinca 15.03.2007

Mergi la inceput