Albinute & bondari de martie-aprilie 2007 (79)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cheburashka spune:

Draga Lumi, imi pare rau sa aud ce spui, dar sa speram ca e totul bine... si ca sa te linistesc, hai sa-ti spun ca am citit intr-o carte englezeasca zilele astea, cu intrebari si raspunsuri, unde o mama era disperata ca puiul ei clipea foarte des din ochi si uneori ii tinea cateva secunde inchisi. raspunsul era sa nu ne facem griji, caci cica e normal, cum ca copilul se joaca si efectiv e fascinat de ce se intampla cand clipeste. nu stiu daca e cazul tau, dar sa speram ca e doar un joc al lui si ca totul e bine. oricum, pentru orice eventualitate, e bine sa vezi si un medic, sa te linistesti.

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cheburashka spune:

of, of, of haideti sa ma plang si eu ce prostie am facut azi... nu-mi vine sa cred cat de iresponsabila sunt. astazi bebelina mea s-a constipat f tare, iar eu m-am gandit sa-i pun un supozitor in fundulet. si cum cautam eu printre medicamente, in loc sa iau un supozitor cu glicerina am luat unul cu novocalmin, caci aveau cutiile identice. cand mi-am dat seama, am intrat f tare in panica si nu mai stiam ce sa fac. saracul copil, oare ce o simti? ma duc sa ma culc cu ea in noaptea asta, ca cine stie ce se intampla. nu am avut curaj sa recunosc nimanui chestia asta, caci sunt f suparata pe mine. stiti cumva ce efecte ar putea avea? ar putea exista reactii adverse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Lumi eu zic sa mergi maine la un alt pediatru sa vezi ce zice si sa te linistesti intr-un fel ....dar eu cred ca nu e vorba de nimic grav ci de o noua descoperire a lui Georgica adica clipitul si i-o placea lui cand clipeste des.....oricum mergi la un alt pediatru sau dr oftalmo, neurolog....ca sa te linisteasca

Pupam si astemptam vestile bune

Noi suntem pline de bubite peste tot...cand o schimb si o examinez...ma apuca niste mancarimi de nu mai pot...probabil autosugestie ca mie nu mi-a aparut nimic si mami zice ca am facut de toate...oricum ea e mai vioaie, nu avem febra si nu cred ca o mananca ....dar de mancat la fel

De suparare am si uitat sa va zic...inainte cu doua zile sa facem anu si-a dat drumul la mers...dar acum e destul de slabita dupa sapt asta grea dar vad ca persevereaza...momentan vine de la unul la altul , sau pleaca singura daca nu e cineva prin preajma si isi doreste ceva...nu mult dar intram si noi in clubul mergaretilor

Va urez o noapte linistita si lipsita de griji

Raisa luna a doisprezecea

Raisa 1 an
Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna seara!
Multumesc frumos pentru urari! Prima parte a zilei a fost mai aiurita, spre seara m-am relaxat un pic cu familia.

La multi ani sarbatoritilor ultimelor zile:
Ana Maria, Cezara Elena, Artur, Alexia Maria, Raisa Maria, David, Tudor Ionut, Alexandru Daniel
si celor de astazi:
Nectaria
Bianca Maria
Catalina Teodora
Cristina (Jaana, ce mai faceti voi?)

Martutza, trebuie vreun masaj special pentru curbura piciorului? Mie dr mi-a spus sa ii dau calciu si sa o duc la mare.
La multi ani nepoatei!
Jocurile si activitatile copiilor nostri am vazut ca sunt asemanatoare. M-ar interesa ce jucarii/jocuri vi s-au parut mai educative si mai potrivite pentru varsta lor. De exemplu, eu am un cub in care sa introduca forme, ei ii place si mi-l aduce, dar se enerveaza repede ca nu reusese sa bage formele; e prea devreme pentru el.
loradin, eu cred ca babornita aceea de zana maseluta ori e prost platita, ori iese la pensie si nu mai are chef de munca, pentru ca ne chinuie si pe noi tot asa de rau. Avem 8 dinti si trei colti de masele iesite. A 4-a isi face aparitia zilele astea. ca urmare fata mea urla din orice. Vreau o pauza de dinti!!
ElenaGiuliaaa, bine ai revenit! Dar in tara cand ajungeti?
Am vazut ultimele poze cu Arthur carliontatul si Raisa pe care o pup sa-i treaca repede rubeola.
Lumi, nu am idee depsre problema lui George, doar medicul poate sa iti spuna.
Cheburashka, nu cred ca vor fi nici un fel de efecte secundare, stai linistita. Dupa fecare vaccin, mie mi se spunea sa-i pun supozitor cu novocalmin, preventiv. Am pus primele dati si nu s-a intamplat nimic.
RaisaFudulu, felicitari pentru mergareata!

arissa - mami de Maya(18.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanaradu spune:

buna dimineata! o cafea?

mamica lui Matei Stefan 12.03.2007
Varsta lui Matei
poze cu matei - 1 AN!!!
Matei, mami si tati te iubesc mult ... mult ... mult de tot!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Neata fetelor!
Va multumesc pentru sfaturi.M-ati ajutat sa dorm mai bine aseara M-am mai linistit ca am mai vorbit cu unu-altu si se poate sa fie doar o joaca...desi parca nu era el cand facea asa.Ma rog in final m-am hotarat sa merg totusi ori la oftalmologie ori la neuropsihiatrie infantila.Unde va fi cazul ...sau nu (sper).
La multi ani Arissa!!Iarta-ma ca aseara nu ti-am zis.
Si va rog sa ma iertati ca vin la voi numai cand am probleme.Doar asa imi fac timp sa mai intru si eu, dar nu am pe cine sa intreb si oricum va consider ca niste surori mai mari si mai experimentate.Vaaaii ce v-am periaaaat .Hai pup pe toate!



Luminita, mami de ingerasul mult iubit George Catalin
Povestea minunii noastre in imagini,
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3e42c4b9e14d94094845f0" target="_blank">19.03.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Buna dimineata

Ioana mai ai cafea ca ma nevoie....azi noapte am avut insomnii....Raisa a dormit destul de linistit si slava domnului Raisa nu a facut febra.....azi s-a trezit destul de zambareata am reusit performanta sa manca o jumatate de Danonino si sunt fericita...dar cand o vad cu bubitele alea ma doare sufletu...dar trec ele

Va pupam pe toate

A Lumi ma bucur ca esti mai bine si sunt convinsa ca Georgica nu are nimic asteptam sa ne spui dupa ce ajungi la control ...

Raisa luna a doisprezecea

Raisa 1 an
Diana Mamica fericita de RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Stefimic super tare casuta aia...de unde ai luat-o? pret?...

Off topic...mai face cineva curand comanda pe Laredoute? as avea si eu ceva de luat, e prea putin pt o comanda si sunt convinsa ca nu ar veni?/Multumesc anticipat

Raisa luna a doisprezecea

Raisa 1 an

Diana
mama de albinuta mofturoasa RAISA-MARIA






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauramar spune:

In primul rand vreau sa urez si eu LA MULTI ANI albinutelor si bondareilor care au implinit un anisor,la fel si mamicilor care si-au aniversat ziua de nastere cu scuzele de rigoare dar chiar nu mai reusesc sa intru asa cum mi-as dori un si sper ca ne iertati.

Arianna e iarasi racita dar doar cu mucisori sper sa-i treaca fara sa mai apara alte complicatii.I-au iesit 4 dinti sus a fost cuminte nu a facut febra,e o scumpa.Ne imita in tot ce facem,canta ,danseaza e foarte energica,mananca f. bine....ce mai sunt f. fericita ca am un asemenea copil.


http://good-times.webshots.com/photo/2466886590101685324lULuMB o poza ca sa ne vedeti cat am crescut


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

RAISAFUDULU, rubeola este un efect direct al vaccinului ROR???Ce ti-a zis dr.Am auzit ca pot aparea eruptii pe piele si noi trebuie sa-l facem inainte de Paste, si mi-e cam teama de efecte secundare caci lasam fata la Slatina si plecam In europa dupa Paste.Si sa mai stau cu griji si pe-acolo, ca nu sunt langa ea....
APROPO DE BUBITE, Alexiai i-au aparut cateva bubite mici de tot, la ceafa, acolo unde transpira, spreurechiuse si un pic spre obrazul stang.Nu sunt ff sesizabile, insa ma gandesc sa nu fie de la altceva decat de la transpiratie.Adica pe burta n-are nimic, nici in alte parti.Eu imi amintesc c-a mai avut ea, mai demult dar mai putine.ii dau cu Nidoflor.A MAI PATIT CINEVA????

LUMINAG, nu e mic pt oftalmo.Si eu am dus-o pe Ale la 10 luni si a verificat-o si e k.Noi facusem si programare la ofta pro, dar am renuintat ca ochisorii i s-au reglat ff bine...

Mergi la inceput