Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

inca nu ne-am decis
am merge la aqua fantasy pt copil dar mi-am tot imaginat cum arata acolo ora mesei avand in vedere ca au peste 800 camere
la sealight resort pretul e dublu si din ce am citit nu prea e mare lucru pt copii....greu de decis....mai ales ca mergem 3 familii si e greu sa multumesti pe toata lumea avand in vedere ca eu am fost delegata in gasirea destinatiei
mihaela oferta care ati luat-o voi mie mi se pare super.in pretul ala e si viza, taxele de aeroport asigurarea??io numa nu-l pot convinge pe sot sa mergem cu avionul. nu stiu cum poate fi asa fricos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dumitrulaura spune:

Noi am platit pt. 4 adulti 1446 E. Pt. copii e gratuit. Am beneficiat de 20 % reducere pentru early boocking. In camera dubla. Ce inseamna la turci camera dubla?
Mihaela ema ce fel de camere ati luat?
Noi plecam cu masina pe 18 mai.Prin Bulgaria nu avem de gand sa oprim si o luam pe la Vama veche. Vom face 2 opriri pe drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

arleena, renunta la Sealight Resort! Nu are servicii bune deloc! La nici un capitol!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didi spune:

Arleena, vis-a-vis de ora mesei, nu stiu ca sa-ti spun. Dar, vazand pozele si video-urile dupa net, nu am remarcat aglomeratie sau cine stie ce... Am inteles ca sunt mai multe restaurante, banuiesc ca incape toata lumea. Mie mi s-a parut hotelul un fel de mini-orasel. Avand ani in spate nu cred ca isi permit buluceala la masa.
Duminica frumoasa!

didi si cata
http://www.flickr.com/photos/dia_si_cata/
http://picasaweb.google.com/DiasiCata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela ema spune:

Dumitrulaura la noi cred ca, camera dubla ii zice , are 2 paturi si am cerut pat suplimentar pt copil. ATENTIE ! sa nu uitati sa cereti pt ca e GRATIS ! si au obligatia sa va dea(cel putin asa mi-au spus cei de la eximtur de care sunt incantata dealtfel).
arleena si mie mi s-a acrit de mers cu masina in concediu. Vreau sa nu mai fim obositi cind ajungem si i-am promis copilului ca-l duc cu avionul ...si nu mai am scapare. Mi s-a parut ocazia cea mai buna sa-l duc acum.
In pretul de 1611 euro intra si taxa de aeroport (95 euro *3 persoane)dar nu intra asigurarea turistica pe care ti-o faci unde vrei si nu e mult , si nici taxa de viza (10euro*3 pers).Deci mult nu mai avem de cheltuit pe langa bilete.
Pentru copil am platit doar 180(bilet de avion)+95 e taxa de aeroport , amandoua fiind incluse in suma de 1611E.
Reducerea e de 16 % pt cine plateste jumatate acum si restul inainte de plecare cu 15 zile.Mi se pare super!
Eu am mai beneficiat de o reducere de 2% (firma unde lucrez eu are o conventie cu eximtur pt marketing)de care am preferat sa iau in plus camere cu vedere la mare pt ca intial nu luasem ...din cauza de buget restrans...

Singurul inconvenient e ca ...mai avem mult pana in august


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela ema spune:

am uitat sa specific ....e ultra all inclusiv !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

am fost eu anul trecut la Miracle si e super.Camera avea un pat dublu si unul simplu si am cerut patut pt cea mica si a fost gratis.M-a impresionat faptul ca faceau fata cu masa la atitea persoane.Nu mi se parea ca lipseste nimic indiferent de ora la care ma duceam.Calculasem cam cite persoane puteau fi dar nu mai retin,oricum foarte multe.Fiul meu a fost f incintat de toboganele cu apa.La miniclub nu mergea ,dar nu era grozav,iar la discoteca de copii nu mai ajungea,desi era dragut,pt ca se culca la 9.Era frint desi dormea 2 ore la amiaza.Pt mine a fost prima experienta in Turcia si mi-a placut f mult,ca atare ma duc si anul asta tot in Turcia.Verisoara mea zicea ca in urma cu un an a fost la Xanthe Resort,si a fost net superior,insa pe alti bani.Masa era UIA insa nu-mi dau seama ce am primit in plus fata de AI. Eu am baut o gramada de cocteiluri .Am crezut ca ma voi indopa de inghetata ,insa a fost doar in 2 seri si nu grozava.
Daca mai aveti intrebari....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela ema spune:

multmumim viana pentru informatii!ma bucur sa aud ca a fost bine si ca se tzin de cuvant cu tot ce scrie in oferta ....probabil de aia a ajuns si turismul lor unde a ajuns ....Se zice ca ei au cea mai mare experienta la all ainclusiv , ce putin mai mare ca grecii..oare asa o fi?
Hotelul este departe plaja ? cum e nisipul ? pt copil de 3 ani nu sunt periculoase toboganele?se ocupa de copil la miniclub?....am multe intrebari dar ti le mai pun pe parcurs ....dc nu te superi ...
Eu sunt novice la excursii in afara si am mari emotii ...as vrea sa fiu pregatita pt tot.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

hotelul are o gradina frumoasa,iar distanta de la restaurantul principal ( de la parterul hotelului) si pina pe plaja e de 250-300m.Poate nu apreciez chiar corect,dar cam pe acolo...Nisipul e super, intrarea in mare nu e f abrupta,e chiar OK.Mi-a placut ca nu e aglomarata deloc plaja.Majoritatea stau la piscina.Sotul cu baiatul stateau la piscina,eu cu Greta la mare.Toboganul nu e periculos pt ca nu e foarte lung.Sotul meu statea doar in piscina de copii si-l supraveghea.Avea 4 ani si 10 luni.Am fost din 3 septembrie si marea avea 24 grade.Era extraordinar.Greta avea 8 luni si la 9 dimineata era in mare.Am prins valuri si o distrau f tare.Afara erau 34 grade la inceput si 29 pe sfirsit.In prima zi,nu stiu cite grade erau,dar cind ne-am dat jos din autobuz nu ne puteam trage aer.Simteam ca ne sufocam.M-am speriat pt copii dar am trecut cu bine si apoi nu a mai fost asa cald.
De club,ce sa zic ,parerea mea ca era f slab.Un cort cu aer conditionat ce nu era dotat aproape deloc si veneau citeva animatoare ce se jucau cu ei vreo 2 ore.Eu am fost ca nu mai stiam unde sa ma duc cu cea mica,dar Vian nici nu cred ca stia de el.Toboganul era pe primul plan.Mai au si un parculet cu leagan,tobogan si inca ceva pe care sa te cateri.Acolo mai mergea cind noi ne lungeam cu masa.

Am prins 3 seri cu foc de artificii.
Spectacolele erau dragute,la discoteca nu am fost.
Daca as fi fost fara copii ar fi fost beton.Mancare full,bautura la fel,discoteca pina tirziu.Asa ...a fost doar f frumos.
Vreau sa zic ca noi am mai fost cu un an innainte in Italia la Lignano care este o chestie ieftina si f frumoasa.Pt copii e minunat.
Insa dupa Turcia fiul meu nu mai vrea sa auda de alta destinatie.Nu ma intreaba unde mergem in concediu ,ci cit mai este pina plecam in Turcia.

Ce m-am intins...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

quote:
Originally posted by Adema

arleena, renunta la Sealight Resort! Nu are servicii bune deloc! La nici un capitol!!!!

"Don't judge a man until you have walked two moons in his moccasins"



adema ai fost la sealight resort?sau de unde sti ca nu au servicii bune? noi ne-am bazat ca este hotel nou si tre sa fie bun, plus ca agentiile ni l-au recomandat.

Mergi la inceput