Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Mr Baz, in Turcia acum se poate face baie in piscinele descoperite? E apa destul de calda (si aici ma refer la oameni normali , nu nordici, si la copii mici)? Si topoganele acvatice cu care ne incanta toate ofertele vor fi deschise de Paste si 1 Mai?
Intreb ca sa stie lumea la ce sa se astepte de la pachetele pentru Paste si 1Mai...
Io am avut mari rezerve sa merg la Botanik din Alanya de pe 26 mai, pentru ca nu am vazut ca ar avea si piscina interioara si mi-a fost teama ca nu vom putea face baie deloc. Si pana la urma am renuntat anul asta. Dar as vrea sa stiu pentru anul viitor...

Multumesc.

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Merg la urmatoarele zile la o piscina din zona Lara si vad cata lume innoata si va anunt.

Oricum e mult mai cald ca in Romania si am adoptat tinuta de vara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Mr baz, de abia astept starea vremii.

S-ar putea sa ajung si eu prin Turcia de Paste. Dar eu vreau SOARE sa fac plaja.
Intru-cat nu ne era programat excursia, vom alege un hotel care sa fie cat de cat ok tinand cont de buget. Kervansaray Kundu sau Lara?
Stiu ca nu sunt printre cele mai bune hoteluri, dar avand in vedere ca am mai fost de 2 ori in Turcia anul trecut, cam stiu "cu ce se mananca" resorturile de acolo. Acum vreau doar soare si baie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Mr baz, dupa experienta pe care am trait-o la Delphin Palace Deluxe, nu prea pot merge oriunde anul asta

ce hotel se poate compara cu Delphin dpdv al serviciilor si a facilitatilor pt copii?
de ex, Luna park a facut toti banii.

ce se mai aude cu rusii anul asta?
tot in numar mare vor fi?

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by Moniland

Mr baz, de abia astept starea vremii.

S-ar putea sa ajung si eu prin Turcia de Paste. Dar eu vreau SOARE sa fac plaja.
Intru-cat nu ne era programat excursia, vom alege un hotel care sa fie cat de cat ok tinand cont de buget. Kervansaray Kundu sau Lara?
Stiu ca nu sunt printre cele mai bune hoteluri, dar avand in vedere ca am mai fost de 2 ori in Turcia anul trecut, cam stiu "cu ce se mananca" resorturile de acolo. Acum vreau doar soare si baie.



Astazi e zi de plaja e cald si chiar si eu as lenevi pe un sezlong cu toate acestea ne pregatim pentru avioanele de Paste.

Kervansaray Kundu este net super hotelui Kerv Lara si are servicii mult mai bune.
Kervansaray Lara este recomandat pentru conferinte si evenimente business avand si un centru de expozitii dar mai putin pentru vacante.

See you around!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by clyo

Mr baz, dupa experienta pe care am trait-o la Delphin Palace Deluxe, nu prea pot merge oriunde anul asta

ce hotel se poate compara cu Delphin dpdv al serviciilor si a facilitatilor pt copii?
de ex, Luna park a facut toti banii.

ce se mai aude cu rusii anul asta?
tot in numar mare vor fi?

multumesc



Clyo mai toate hoteluri cu servicii dedicate pentru familiile cu pici sunt deja blocate dpdv al vanzarilor.

Royal Wings e un hotel exclent cu cea mai buna mancare din zona Lara,parc de distractii, pool bar si aqualand. Merita incercat

Din categoria Delphinului mai fac parte: Ela Quality-unde poti vedea ce face piciul/picea la miniclub cu ajutorul unui PDA

si

Club Voyage Belek

Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Clyo, uite aici luna parcul de la Royal wings: http://www.holidaycheck.de/detail-Urlaubsbilder_Hotel+Royal+Wings-id_1155901477-ch_ub-ebene_hid-bildMotiv_50.html

Mai gasesti acolo o gramada de poze facute de turistii nemti la RW.

Sunt multe hoteluri cu lunaparc in Antalya. Inclusiv hotelul la care am stat anul trecut, Turan Prince Residence, e departe de RW sau DElphin dar totusi avea luna parc.

S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:

Mr. Baz poate ne spui si noua celor care mergem prima data in turcia ce bani e mai bine sa avem la noi lire, dolari? euro oricum o sa avem!
Apropo( pt. cine este interesat) plecam la RW pe 24.05 in loc de 25.05 pt ca ni s a anulat zborul.
Va pup Alina mama de Luca(03.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


www.wetter.com/v2/index.php?SID=&LANG=DE&LOC=7011&type=WMO&id=720" target="_blank">Prognoza meteo pt urmatoarele 7 zile in Antalya.

in dreapta paginii, putin mai jos

Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viana spune:

Mr baz,multumesc pt sfatul de a alege RW,maine astept confirmarea.Am o nedumerire...La Miracle am fost f multumita de topoganul pt copii ca nu era lung si nici prea abrupt.Ma uit la RW si ma ingrozesc.Copilul meu are 6 ani si nu mi se pare deloc potrivit pt el.Ma tot uit dar nu vad altele mai mici.Nu sint mici sau nu le vad eu?

Mergi la inceput