Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

quote:
Originally posted by viana

Mr baz,multumesc pt sfatul de a alege RW,maine astept confirmarea.Am o nedumerire...La Miracle am fost f multumita de topoganul pt copii ca nu era lung si nici prea abrupt.Ma uit la RW si ma ingrozesc.Copilul meu are 6 ani si nu mi se pare deloc potrivit pt el.Ma tot uit dar nu vad altele mai mici.Nu sint mici sau nu le vad eu?



Uite aici topoganele ptr copii de la RW: http://www.holidaycheck.de/detail-Urlaubsbilder_Hotel+Royal+Wings-id_1155775334-ch_ub-ebene_hid-bildMotiv_48.html

Mai este si unul mic ptr copilasii sub 2 ani.

S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonasirbu spune:

Buna! Va tot citesc de mult (de vreo 3 capitole)pt ca ne-am hotarit sa mergem in Turcia in vara. Ar fi prima data pt noi. Mai mergem cu inca 2 familii, dintre care una ar fi la a doua experienta in Turcia. Ei au zis sa alegem zona Belek pt ca e mult mai multa vegetatie. Am si eu o intrebare la voi: stiti ceva de hotelul Limak Arkadia?
Din ce am vazut pe site (http://www.limakarcadiahotel.com) mi se pare ok, dar am zis ca poate am noroc sa fi fost cineva acolo si sa-mi impartaseasca si mie citeva impresii.
Va multumesc, Simona

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Mr. Baz, la Ela Quality ne-am gandit si noi, doar ca mi-e groaza de rusi

DianaR, RW era pe lista noastra dar ma enerveaza goana asta dupa locuri, toata lumea e innebunita dupa acest hotel.

oricum, saptamana asta ne decidem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Clyo,

Ela e dragut, elegant, camere mari si super frumoase, multe piscine, club de copii dragut. O sa-ti placa! Anul trecut, cum am mai spus, vegetatia nu era prea "mare"... in rest numai de bine.

Noi mergem, din nou, la Rixos. In iunie.

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Gabi, multumesc mult pentru raspuns.

zi-mi, te rog, 2 vorbe despre servicii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Clyo,

noi nu am avut experiente nefericite; erau, sa zicem, ceva mai inceti la anumite servicii, dar nu din lipsa de bunoavointa, ci din lipsa de antrenament... caci hotelul abia se deschisese.

Din pacate nu iti pot da vesti bune legate de numarul turistilor rusi... erau la fel de multi ca peste tot. In mod exceptional, la clubul copiilor, era o doamna din Chisinau care vorbea romana.

Eu am decis sa-i ignor...

Gabi

Please think twice before you print out this message or any other document! We are all responsible for protecting our environment! YOU can save a tree...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clyo spune:

Gabi, multumesc pt raspunsuri.

cat despre rusi, la Delphin, in septembrie, erau sub 2% din capacitatea hotelului; a fost super, se vorbea romana, engleza si germana.

pentru cine merge la RW: de-abia astept sa va intoarceti cu vesti, sa inteleg si eu de ce se lupta lumea pt hotelul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geliza spune:

clyo, ce coincidenta, si noi tot pentru ela inclinam....poate ne nimerim si in aceiasi perioada...zii ca mergeti pe la jumatea lui iunie....

Eliza, Ilinca (7 aug 2006) si Mara (24 ian 2002)
www.flickr.com/photos/12803220@N00/sets/72157600616821266/" target="_blank">Antalya 2007


"Tot ceea ce se petrece are un anumit sens"(Gabriel Garcia Marquez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by alinaluca

Mr. Baz poate ne spui si noua celor care mergem prima data in turcia ce bani e mai bine sa avem la noi lire, dolari? euro oricum o sa avem!
Apropo( pt. cine este interesat) plecam la RW pe 24.05 in loc de 25.05 pt ca ni s a anulat zborul.
Va pup Alina mama de Luca(03.12.2006)



Fata de anul trecut mai toate preturile au crescut insclusiv la mancare. Va sfatuiesc sa va luati Euro.(dolarii nu se schimba la un curs ok)

La toate magazinele (inclusiv supermarket-uri) se poate plati in Euro/Dolari sau cu carte de credit/debit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by Moniland

Mr baz, de abia astept starea vremii.

S-ar putea sa ajung si eu prin Turcia de Paste. Dar eu vreau SOARE sa fac plaja.
Intru-cat nu ne era programat excursia, vom alege un hotel care sa fie cat de cat ok tinand cont de buget. Kervansaray Kundu sau Lara?
Stiu ca nu sunt printre cele mai bune hoteluri, dar avand in vedere ca am mai fost de 2 ori in Turcia anul trecut, cam stiu "cu ce se mananca" resorturile de acolo. Acum vreau doar soare si baie.



Raportez


Ora 13:00 azi erau in jur de 32 grade
Ora 19.30 erau 23 de grade.

Posed un inceput de bronz promitator.Maine merg in aqualandul de la Rixos si o sa postez impresii.


Fara nici o grija ca soare este!!

Mergi la inceput