Vara 2008 in Turcia (5)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaluca spune:


Pentru cine a mai fost in Lara, imi puteti spune daca cumva exista supermarketuri in zona? Mergem cu un bebe de 1 an jumate si nu vreau sa ma car cu baxul de pampers..si ma rog sa targuim alte maruntisuri pt. . noi mergem la royal wings si ar fi bine sa fie ceva prin zona
va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:

Sunt convinsa ca o sa stea numai in apa si pe topogane. A prins curaj ca era cam fricoasa...

De nu ar fi asa lung drumul asa m-as fi dus cu masina pana acolo....ca ne rup taxele astea de aeroport si avionul...vad ca tu ai doi copilasi...

Mai ai mult de asteptat...eu plec inainte, sac...o sa-ti dau de veste cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Da, asa, mai necajeste-ma si tu, eu abia astept sa plecam odata! Chiar astept sa vii cu impresii! Si ai mei is mare amatori de tobogane, de asta am si ales RW.

Alinaluca sunt bazaruri prin apropierea hotelurilor prin Antalya, acolo gasesti inclusiv Pampersi. Eu din cate imi amintesc erau inclusiv in bazarul hotelului unde am stat anul trecut, numai ca s-ar putea sa ai surprize sa nu fie nr care iti trebuie, marca etc.

S-a reluat votarea de la zero... Va plac? Merita un vot?
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=16" target="_blank">Doi pitici intr-un lighean si www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=6" target="_blank">A venit primavara1 (Vlad alergand)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melany72 spune:


Lasa ca si eu mai am 3 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Hotel Ephesia Kusadasi - a fost cineva acolo?
ralucutza77
Trimis la - 17/04/2008 : 09:23:30
--------------------------------------------------------------------------------

Buna! Suntem in cautari pentru concediu. Am gasit o oferta pentru Kusadasi, pentru sf de august - inceput de septembrie, la hotel Ephesia. A fost cineva acolo? E ok hotelul? O sa fim mai multe familii cu copii (intre 1 si 6 ani). Multumesc!


Noki_Lara
Trimis la: - 17/04/2008 : 11:02:57
--------------------------------------------------------------------------------

Am fost eu, in luna de miere, in anul 2004 si a fost tare frumos. E cam la 7-8 km de centru, pe Long Beach. E curat, mancare buna, personal amabil, camera super, priveliste catre mare - e perpendicular pe mare, deci toare camerele au privire din lateral catre mare. Plaja buna, nisip, apa jumatate din zi linistita, cealalata jumatate cu valuri. Piscina curata si ok.
Seara spectacole in amfiteatru de buna calitate.
Un hotel bun, deci.
Mai ai ceva impresii despre el pe forumul Softpedia si pe www.supereva.ro




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Caprioara spune:

Fetele, nu stiu daca ajuta pe cineva, dar scriu oricum, ca poate-poate foloseste.
Am vazut ca la Tez Tour pe site au aparut oferte Last Minute Paste pentru Turcia, zbor cu Tarom.

Io din pacate nu mai am cum sa plec de Paste in Turcia, pentru ca am rezervat deja prin Balkanair la Nessebar in Bulgaria, dar sper sa fie bine si acolo (si oricum mai ieftin). Noi ne facem acum concediul, pentru ca la inceput de iulie nasc, asa ca nu mai pot pleca.

pup you all,

Caprioara, mami de Matei (07.01.2002) si in asteptare de Ilinca

"Omului ii trebuie un vis ca sa suporte realitatea." - Freud

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Dar oare cat e de cald acum la Turci. Ma tenteaza sa ma duc dar plaja /baie se poate face? Voi ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Alinaluca

Exista magazine si in hoteluri,un mall mai mic si chiar si o farmacie in zona.Nu ai de ce sa iti faci griji

In calitate de ghid in Antalya anul trecut le-am adus musafirlor din oras pampersi, lapte special, suzete daca cumva ramaneau in pana.

Vacanta placuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

Moniland

Iti raspund din Antalya unde am ajuns de cateva zile...seara e racoare insa placut.In timpul zilei se poarta tricou.Cat despre mare pentru turistii nordici a venit vara deja. Probabil in 2, 3 saptamani se va innota.Oricum ai alternativa piscinelor atat interioare cat si exterioare....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mr_baz spune:

quote:
Originally posted by viana

fetelor,ce sa aleg intre Delfin Deluxe Alanya ,RW,Lares park cred ca Lara.
Cum vi se pare pretul de 2033 pt 9 nopti din 1 sept la RW ,2 adulti ,1 copil 5 ani si unul sub 2?Totul e inclus.



Viana alege Royal Wings fiindca e posibil ca in 2-3 saptamani sa nu mai gasesti locuri.Delphin e ok insa Lares este inferior primelor doua.

Mergi la inceput