Mamici norocoase de sept-oct 2008(32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Andy

www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Pui mic

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ce faceti norocoaselor?
Eu am fost la Kidex, e mai frumos ca in alti ani, acum e fix la fel ca la Baby Expo (poate spatiul e mai generos, sunt multe spatii libere intre standuri, sunt locuri de joaca, e ok).
Daca vreti sa vedeti carucioare, aveti de unde alege, sunt si ieftine si de super fitza.

In alta ordine de idei, va propun si eu un site de haide de gravida pe care l-am gasit de curand si care e singurul care imi place alaturi de Tara Fashion (si Tara nu cine stie ce, au un stand si la Kidex si mie mi s-a parut cam trist, poate nu erau bine puse in valoare). Site-ul se numeste www.e-reclama mascata//avertizare si are lucruri chiar dragute. Eu urasc din tot sufletul salopetele acelea dizgratioase de blugi si sarafanele de reiat in care arati ca o betoniera. Ne trebuie hainute moderne, haioase si de ce nu? mulate, sa se vada burticuta.

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Kid,te rog scrie-ne site-ul altfel, fara www ca ne dam noi seama, a aparut altceva.

www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Pui mic

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

oops. asadar este www. e - mami . r o fara spatii
Anca, imi place numele de Carla...
Aseara ca o aratau pe Carla Bruni la palatul Buckingham mi-a zis sotul meu ca e un nume frumos si are avantajul ca nu e plin de Carle, asa cum e plin de Alexia, Mara, Alexandra, Irina (mai nou) etc. I-am zis ca si mie imi place f mult, asa ca ...cine stie, poate ii punem Carla (pana acum spuneam ca o sa ii zicem Maria, dar parca nu sunt atat de hotarata, si Carla Maria suna bine, na, ca ajung si eu la doua prenume, ceea ce nu vroiam)

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice001 spune:

kid2003 sunt foarte frumoase hainele , dar am si eu o nelamurire ........majoritatea manechinelor poarta tocuri........voi mai purtati tocuri? ca eu nu mai pot.......am purtat la inceput cand nu stiam dar ma simteam aiurea ca si cum se misca ceva in burta cand mergeam .

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Kid, e super site-ul, imi plac hainutele. Yupeeeeee! Ti-am trimis si un privat, ca sunt disperata

Exact asa a spus si sotul meu cand l-am intrebat daca-i place numele Carla - Carla Bruni?



www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Pui mic

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Beatrice, eu de 2 zile mi-am scos cizmele cu toc de la naftalina. Bine, doar la birou, merg cu masina in rest. In birou nu ma fatai mult, asa ca am zis ca merge. Si nu sunt cu toc foarte inalt. Pentru primavara/vara am niste balerini foarte draguti cu un toc mititel, merg super bine cu jeansi sau pantaloni skinny.

Hainele sunt foarte frumoase, ma bucur mult ca in sfarsit imi place ceva. Deja incepeam sa ma consolez ca voi arata ca o "betoniera" - ai fost super tare Kid cu exprimarea asta!

www.flickr.com/photos/24604926@N03/" target="_blank"> Mami, Tati si Burtica

Pui mic

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Ma bucur ca va place, sunt mai deosebite, nu eternii saci in care ar trebui sa ne invesmantam in aceasta perioada.
Beatrice, daca vezi ce toace am azi, te iei cu mainile de cap...Ma ustura talpile deja, desi am facut toata iarna in botinele astea cu toc de 12...Nu renunt la tocuri, dar trebuie sa imi schimb optica un pic...adica daca am de mers pe jos (cum am incercuit azi tot Pavilionul Central de la Romexpo si mi-a iesit limba de un cot) sa imi pun deca cu toc mai decent sau deloc.
Eu am purtat tocuri si la prima sarcina, e drept ca vara mai mult sandale ortopedice decat cu toc detasat, dar nu m-am lasat. Daca poti si nu te deranjeaza, de ce sa nu porti?

bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrice001 spune:

ma bucur ca puteti purta tocuri.......mie imi plac la nebunie incaltarile cu tocuri.......dar imi e putin teama sa port tocuri pt ca eu merg mult pe jos.....dar la vara o sa incerc si eu tocurile mai mici sau talpa ortopedica

14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Ma bucur fetelor ca va place numele lui
De n-am cautat si rascautat, toate site-urile le-am luat de la cap la coada si de la coada la cap...pana la urma, intr-o seara imi spune sotul: "Eduard nu iti place?" si eu "Wooowwww ba daaaaa, asta ramane!"
Si....adjudecat!

Frumos nume Carla! Imi place! E asa....elegant


O sa merg si eu la Kidex...abia astept!

17+ cu Eduard

Mergi la inceput