Deserturi si dulciuri, toate bune rau (21)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by strumfi2004
Va aratam si barsanul nostru de Paste.


Cu asa ajutor cred si eu ca a iesit o frumusete de barsan.


Un Paste fericit si plin de lumina tuturor!


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Monica,cozonacii si pasca ti-au iesit tare frumoase.
Imi pare rau ca nu te-ai simtit bine. Sunt sigura ca ti-ai revenit pana la urma si ai facut un meniu impresionant.


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, mai ai fursecuri?
Unde ai vazut cozonacii Monicai? Imi cer scuze daca sint cam chioara si am ratat vreo poza..

Uitati pasca mea de anul acesta, babana, vorba lu' Miha. Aluatul a fost a lu nenea oetker, genial dupa parerea mea (aluatul, nu nenea), se preteaza la o multime de chestii. Din restul de aluat (ca am facut portie dubla si a fost totusi prea mult pt. o singura pasca) am facut niste melcisori cu unt si scortisoara. Am intins aluatul, am uns foaia cu unt frescat cu zahar pudra si scortisoara, am rulat-o si am taiat bucati. Fiecare bucata am pus-o pe tava pe una din taieturi si am copt pina la rumenire. Au iesit deliciosi, lui Vlad i-au placut mult.
Umplutura pentru pasca a fost o improvizatie spontana, preparata din: 1 kg brinza de vaci, 200 g zahar, 1 fiola vanilie, 4 oua, 250 g smintina, 3 linguri pline cu virf de amidon. Am ornat cu citeva stafide.
Si la final, sectiunea modesta a cozonacilor mei de Paste.

Astept si alte poze cu bunatati.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Balbina
Unde ai vazut cozonacii Monicai? Imi cer scuze daca sint cam chioara si am ratat vreo poza..


uite aici

quote:
Originally posted by monica-elizabet
eu am terminat cei 5 cozonacei(pozati in ordinea iesirii din cuptor)
3 + 2 si Pasca care am vrut sa fie cu totul si cu totul altfel...dar nu mi-a reusit impletitura si am inceput sa pun bucatele de coca asa aiurea pe deasupra sperand sa iasa ceva pana la urma




Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

'ai de capu meu bineinteles ca am citit mesajul MOnicai, mai mult, cred ca am si raspuns la el mda, se apropie batrinetele, e clar

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Multumim mult de tot pt. urari!
Naty, semana si cu Vlad cand era bebe, vreau sa-i fac o poza cu acelasi body si lui Stefan si sa pun pozele una langa alta
Eu sunt indragostita de papusa ta, o sa venim in petit

Wow, ce de bunatati am vazut pe-aici

Paste Fericit si Hristos a inviat!




Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

HRISTOS A INVIAT!


fetelor, pascutele mi-au iesit minunate(ma laud singura)..am facut trei, le-am facut deasupra mieluseii NATALIEI(multumesc NATALIA)...unul a avut blanita din albus si nuca,altul doar din albus ,iar unul aluat simplu, fara blana(maine am sa-i pun frisca)..am facut doi din aluat frantuzesc si unul din aluat de cozonac.cei mai frumosi au iesit cei din aluat frantuzesc.
am facut si pozici la: oua,pasca si cozonac ..dar inca nu le-am coborat.

Monica,ti-a trecut durerea de cap?



Bubu..ce bebic frumos ai..fotografia"la somnic"(parca), este frumoasa tare...sa-ti traiasca!

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Hristos a inviat!

Wow, ce de bunatati ati pregatit, fetelor.

Miha cred ca merge cheesecake-ul cu ciocolata la cafea.

Oana ai un bebelash dragalash, sa-ti traiasca!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Mrs. Perfect for more than 1 year

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

buna fetelor,
va multumesc ca v-ati gandit la mine ...vorba mihai sigur ca mi-am revenit si m-am apucat pe ultima suta de m sa recuperez meniul propus ...cozonaceii si pasca ii facusem deja de joi, asa ca pana sambata pe la 15 am prestat asa: drob de pui, mititei facuti in casa(din carnitza de miel, oaie si porc) colac de paine si oua colorate, am vopsit oushoare colorate, am pregatit fripturica, salata boeuf si o salata de vinete...n-am mai facut specialitati si nici pe-astea de le-am facut n-am stat sa le bibilesc (nici macar nu le-am pozat pe toate) ca nu ma simteam chiar in forma maxima dar apoi am fost la piscina si m-am relaxat...apoi la biserica si asta m-a facut cea mai fericita...fiindca nu ma asteptam sa pot impartasi copilashii

am vazut ce de bunatati ati facut voi
natalia cozonacii arata super bine, pasca nu mai zic...are o super umplutura(a mea are mai multa coca) melcisorii...nu mai zic ce apetisanti sunt...trebuie neaparat sa-i fac si eu...
strumfi...super fain barsanul dar si mai bun ajutorul
principe, miha...sariti cu pozitele

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principe spune:

MONICA,

zi si mie cum fac sa pun "pozitele" intr-o "carte de bucate" ca a ta.am facut pozite la ousoare,pascute si cozonac,am sa fac si la oul lui mister FER...a iesit frumos.

Mata Emma lupta iar cu cancerul


http://www232.rockyou.com/my_gallery.php?source=smgb&instanceid=84575297&islocal=true#
http://www232.rockyou.com/show_my_gallery2.php?i

Mergi la inceput