Deserturi si dulciuri, toate bune rau (21)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:


Fetelor, gospodinelor, multumesc mult de tot pt. urari! Sunteti niste scumpe!
Noi suntem bine, azi avem deja o saptamana , mami e in urma putin cu somnul, dar in rest totul bine!

De bucatareala, mai subtire , dureaza putin sa-mi intru in mana si e tare bine sa mai faca si altii

Va pup pe toate, spor la gatit bunatati si va doresc Paste Fericit si linistit!

PS: Avem poze la semnatura


Oana, mami fericita de Eric-Stefan (18 aprilie 2008)
si Vlad-Ionut (2 ianuarie 2005)

Bubu mic
Bubu mare
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Oana, ce bubu mic si scump ai! E tare frumusel, si asa de pletooos deja, hehe! Mi se pare ca seamana mult cu Vladut.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

bubule sa-ti traiasca iepurahul zambaret alaturi de bubul mare ce poze frumoase...sa fiti sanatosi si fericiti
eu azi am dat chix cu iepurashii pe care vroiam sa-i fac m-am simtit tare rau, am avut o durere cumplita de cap si de mi-a venit sa vars am preparat pandispanul si pur si simplu nu am putut sa ma ocup sa-l pun in forma si la cuptor si l-am pus in vreo jumate de ora..ori fiindca a stat f mult pana l-am pus in forma ori nu stiu ce a patit dar a iesit batatorit, s-a lipit de forma...a iesit iepurila fara urechi asa ca am renuntat...sunt in urma rau de tot cu pregatirile...incerc sa fac alt aluat poate tot ceva de cozonac...nici nu stiu...dar nu ma simt in stare.
voi ce prajiturele si alte bunatati ati mai facut?


monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Monica, imi pare rau ca nu te-ai simtit bine, dar ce-ai patit, de la ce ai durerea de cap? Ai agatat vreo viroza ceva? Pandispanul nu a crescut pt. ca a mai iesit aerul din el cit a stat aluatul. Da-le incolo de prajituri, important e sa te simti tu bine, lasa ca mai faci. Mai bine du-te si te intinde si te odihneste.

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Vreau sa va felicit cu ocazia celei mai luminoase sarbatori crestine! Fie ca aceasta sarbatoare sa iti aduca numai bucurii, multa fericire si pace. Hristos a inviat!

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Natalia si tuturor celorlalte fete de la subiect va doresc din tot sufletul
Paste Fericit!

si spor la pregatiri


ps azi ma simt mai bine incerc sa recuperez cate ceva din meniul propus

monica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danybv spune:

Fetelor va dorim si noi : Paste Fericit !! si urarea " Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii. "

- va pup pe toate din grup


danybv
Mamy de Maria (11 Ianuarie 2008 ) si Andrei (21 Martie 2006)
Poze Diverse
Poze Nunta
Poze Botez Maria
Poze Maria
Filmulete Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumfi2004 spune:

Lumina Sfintei Invieri sa se pogoare in sufletele tuturor si sa ne calauzeasca mereu! Hristos a inviat!

Va aratam si barsanul nostru de Paste.

Gratiela, Maria si Stefan

Crede in ochii copilului tau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Gratiela, ce miel frumos ti-a iesit! Copiii cred ca au fost in culmea fericirii, nu-i asa? Mi-a placut mult si poza cu minutele in aluat, e demna de un concurs, pe bune!

------------------
Numai bine,
Natalia, Vlad si Vanda
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by laura72
Miha tu ai facut fursecurile sau deja le-ai servit la cafea?
va pup si spor la treburi.


Am facut fursecurile Trufe si Alfajores.Si da,merg tare bine la cafea. Asta fara cofeina pe care o beau acu.
Am facut si cheescake-ul cu ciocolata al Alinutei. Oare merge si asta la cafea?


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput