Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Eu sunt suparata, Cristi nu vrea sa pape nimic in afara de tatzi...a refuzat tot azi , l-am pacalit la pranz cu 4-5lingurite (de bebe)cu piure si apa, una piure una apa si atat...ma ingrijoreaza pt ca ieri a papat mai bine, ca sa nu spun ce lupta duc ca sa-i dau ospamoxul..

fetele la bb2 dati-mi solutii pt ai da siropelele in afara de seringa....am incercat lingurita si nu tine.....urla parca l-as otravii, nu facea inainte asa, ii dadeam fara probleme panadol, chiar lingea seringa ....



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

punct ochit punct lovit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

cecilia - eu ti-am dat o sugerstie, ori nu ai vazut-o, ori consideri ca nu e buna. Dai panadol in biberon cu putin ceai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, eu nu am gasit solutie. BB1 lua medicamentele fara probleme, ba pardon, de placere. Si acum cere tot timpul, trebuie sa tin siropurile incuiate. BB2 nu ia deloc, nu merge nici cu seringa, nici cu lingurita, ceai sau alte diluante nici gand sa accepte. Ii dam cu forta si gata. Ii mai lasam lui cate o seringuta in mana sau chiar cea cu siropul si se mai pacaleste sa o duca la gura. Dar e ceva crunt. La viroza aceea nasoala cu antibiotice si antitermice date des dura si jumatate de ora pentru 5 ml amarati de sirop. Aaa, ii dadeam totdeauna inainte de masa, ii era foame si mai casca gura. Daca apuca sa manance nu o mai deschidea cu nici un fel de metode sau pacaleli.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, inca o chestie. Probabil nu mananca de la gat, dar mai degraba de la siropurile astea care contin daca nu chiar zahar alte forme de glucoza care ii dau senzatie de satietate. Nici Andrei si nici cea mare nu au mancat cat au luat antibiotic sau siropele.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Nu va spun nimic despre pesti. Doar ca am rugat sotul sa care acvariul in baie, ca era f greu pt. mine. Acum nu mai am pestisori...si gata, nu va mai zic de ce ca iar ma enervez si nu ma pot desfasura fiindca dansul e foarte racit si cu dureri de cap,gat, dinti.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

quote:
Originally posted by papanash

Nu va spun nimic despre pesti. Doar ca am rugat sotul sa care acvariul in baie, ca era f greu pt. mine. Acum nu mai am pestisori...si gata, nu va mai zic de ce ca iar ma enervez si nu ma pot desfasura fiindca dansul e foarte racit si cu dureri de cap,gat, dinti.

Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)



si

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

piciuliko...vreai si io un site de imobiliare de la voi.Unu serios asa.... vreau sa ma inspir de model de casa de munte.
, stiu ca n-ai timp, asa, in perspectiva.
Dragele mele Nana si Greyeras, sa va trioasca sotii si sa va face fericite! La multi ani pe maine si vineri, ca nu stiu cand mai intru!!


papanash, imi pare rau de pestisori

Cecilia, si eu ca roxana, iti spun ca mai mult cu forta mergea la Sofia....ca ea nu lua in bibe nimic, bine, era mare la primu antibiotic, avea 3 ani si 2 luni. Cat despre nemancarwe, tot de la medicament e, da-i sa suga si gata, al meu nu vezi ca e bine merci numa pe tzatza si e mai mare ca al tau :))




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=34" target="_blank">Povesti nemuritoare
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202007&page=12" target="_blank">Culeg fericire

Multumim!


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Am scotocit dupa pampers si pana la urma tot la cora-s mai ieftini, pachetul 4+ de 66 buc. este 46 ron, pe net sunt mai scumpi cam cu 10 roni.
ziceam eu din comoditate sa-i iau de pe net, cum iau si laptele praf, dar asta-i mai ieftin cumparat online, asa ca-i ramane lui tati placerea de a cumpara pampersi.
azi am scotocit prin debara si am gasit geanta care am avut-o in maternitate, mai avea in ea o punguta cu 2 pampersi, mici-mici, doamne, erau enormi pentru Andrei, cat a crescut omuletul, m-am uitat dupa aia si la pozele de-atunci si m-a apucat nostalgia si bucuria laolalta, a trecut asa putin timp de-atunci si asa mult s-a schimbat...

aoleu, si eu cand ma gandesc la vaccin ma ia cu frisoane...saracul Andrei, iar o sa traga o repriza de plans ca de fiecare data, sper sa scapam doar cu durerea de la intepatura.




Mama de papanash Andreiutz ( 02.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Buna seara !
Nu mai reusesc sa tin pasul cu voi, abia acum am reusit sa citesc ce ati scris de aseara. Am incercat sa-mi dau seama de ce nu-mi mai ajunge timpul acum si nu pot sa dau vine decat pe diversificare
Adica inainte era simplu, ii da deam tzitzi si gata, nu trebuia sa fac nimic in plus. Acum trebuie pregatita papica, pe urma dureaza destul de mult pana ii dau sa manance si apoi de strans si spalat... Adica nu ar fi mare lucru, insa printesa mea vrea numai in brate, abia reusesc sa o fac sa stea in scaunelul de masina cateva minute.
Asa ca timpul ptrecut in fata laptopului s-a redus simtitor ( inainte ii dadeam sa pape iar eu eram pe DC )
Cam asta ar fi motivul pt care am intrat intr-un con de umbra in ultima perioada.
Erina, multumesc mult pt gandurile bune si pt intentia ta cu poza . Nu stiu de ce nu reusesc sa vad pozele pe care le-ai pus, desi m-am logat cu userul comun. Si sa stii ca nu m-as fi suparat daca ti-ai fi pus in practica gandul, ar fi fost culmea sa ma supar chiar eu. Dar iti inteleg retinerea, pt ca si eu o am uneori, ai vazut ca am mai facut pt cateva din mamicile care s-au aniversat poze personalizate cu bebelusii lor. Am facut pt mamicile care aveau pozele publice si care am crezut ca nu se vor supara ca am indraznit ( ci din contra, se vor bucura ). Recunosc ca zilele astea am vrut sa fac si pt Mada28, dar in cazul ei nu am avut timp in ziua respectiva ( erau socrii in vizita si n-am avut acces prea mult la laptop )
Nu am apucat sa-ti spun ca-mi pare tare rau pt cazatura Dariei, si eu sunt patita, asa ca te inteleg perfect. Important e ca nu a patit nimic, iar tu vei fi de o mie de ori mai atenta de acum inainte. mamica necajita si speriata si fetita zburatoare


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Bine ai revenit Luy! Am facut pozele din mesaz publice din nou.
Nu am mutat albumele in lista de contacts pentru ca astept permisiunea de la una din fetele care o pot da.

Si la noi e la fel de cind cu diversificarea, nu mai spun de Daria care vrea numai joaca si in brate. Ma vrea linga ea mereu. Chiar daca stau numai intinsa linga ea si nu interactionam e super fericita!!!

roz de la blonduta Daria pentru ochioasa Maria



www.flickr.com/photos/23256333@N02/sets/" target="_blank">Poze Daria ianuarie-februarie-martie
www.flickr.com/photos/26805627@N00/sets/" target="_blank">Poze Daria
www.dumex.com.my/members/tickers/98308/ticker2.png" target="_blank">Virsta mea

Mergi la inceput