Fulguleti de nov-dec 2006 (163)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

maraniasa ii spuneam si eu unei prietene (care zicea ca ii este totusi teama sa mai dea un rand de hainute jos copchilului)ca ar fi facut asta dc era vara,nu stiu ,cred ca percepem altfel temperatura,ne gandim ca e primavara totusi si...si..nu stiu,dar asta nu e o scuza pt.cei care ii imbraca totusi ca in toiul iernii
kikineata si David s-a lovit de mai multe ori la buza,dar nu a plans mai mult de 2 min.dar fara prea mult sange cum a-ti patit voi,ultima oara a dat cu gurita de un topogan si imediat a inceput sa-i curga sange(putin)de eu ma agitam pe langa el ,dar el nici nu a bagat de seama,sa-i treaca !
asiza multam de raspuns,am vaz si eu chestie de aia dar mi s-a parut scumpicica totusi ,dar asta mi s-a parut cea mai sigura.
flore vizionat printesa scumpa,eu ii fac baie/dus in fiecare zi,asa mi se pare normal,iti doresc sanatate si cat mai putine greturi si dureri de cap!
Nb minunatelor...care sunteti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

deea da, am o chestie din aia antiderapanta de la ikea (daaa...) 10ron

flore baitza facem zilnic. acuma...ma scuzati ca va zic ceva de tv... da' ce pisici rau ii face acum si nu i-a facut cand avea 1 sapt-2-3-5. adica cand era mai mic as zice ca era mai nasol sapunul zilnic pt el. acum..la cum vine din parc..cu nisip si-n pampersi...ma scuzati...da' cum sa nu-l spal? stii vorba aia, decat sa-l spal mai bine il schimb poate doar varianta asta


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teutz spune:

Seara buna, dragelor!
Desiree, vazut frumusete de baiat cu gropite in obrajori.
Adina
Madaluta, Alexia bea lapte din biberon de la Avent cu tetina cu flux variabil, iara apa din canuta cu pai sau din cea cu cioc. Nu a ros niciodata tetina.
Roxanica
Kikineata, pupam buzita julita a Sarei Maria!
Flore, imi vine sa o mananc pe Alessia de scumpa ce e! In fiecare seara ii fac Alexiei dush si cam de doua ori pe saptamana baita.
DeeaA, eu ii fac baie Alexiei in cada mare si nu pun nimic dedesubt, dar sunt numai cu mana pe ea, ca nu sta locului o clipa. Un covoras antiderapant n-ar strica totusi, ar fi mai sigur asa. Vreau si eu sa cumpar unul.
Donia, ce frumos povestesti tu! De-abia astept sa creasca si piticuta mea!

Noapte buna, somn usor!

Teutz de Alexia Iarina (10.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Intrebare: cam cu cate numere se modifica incaltamintea copiilor pana la toamna??? Denis poarta acum 21...ce ziceti, cat va avea la toamna???

Edit ca mai am una: Cand le schimbati copiilor patuturile si ce v-ati gandit sa cumparati?


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:

quote:
Originally posted by asiza

Intrebare: cam cu cate numere se modifica incaltamintea copiilor pana la toamna??? Denis poarta acum 21...ce ziceti, cat va avea la toamna???

Edit ca mai am una: Cand le schimbati copiilor patuturile si ce v-ati gandit sa cumparati?


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




1. depends m-as risca la un 22.5 dar, repet, who knows...

2. pat mare, dublu si lat bun era 2x2m sa incapem toti 3 ca azi noapte m-am cam inghesuit cu ei doi in pat.
acuma serios, pana la 2 ani ianis a dormit in patut de 1.20m lungime, apoi i-am luat saltea de adult (de 1 persoana) si am pus-o direct pe jos in camera lui. pe care nu o mai foloseste, de aproape 1 an, evident... oricum doarme in patul mare cu unul dintre noi. am vazut paturi faine de copii gen masina, dar nu merita un car de bani un pat care la 6 ani il schimb iar... parerea mea


Marc 1+ si Ianis 3+

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=113084" target="_blank">Nasterea lui Marc

Mananc deci slabesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Fetele v-am pregatit Eu beau un ceai cu multa miere si lamaie. Mai dau si la cele care au nevoie..... O zi buna va dorim.


poze din Copou
poze din februarie-martie
Poze Stefy
Lacramioara mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Neata soare , bre da ce veselie pe-aici.. si bunataturi.. cu cognac, inghetata.. yamy.. place tare de voi.

Ieri am facut, pt prima data, briose... ce altceva?! Matei a fost un ajutor de nadejde.. a spalat forma, a clatit-o mama lui, el a sters-o, a mai amestecat prin castron, a amestecat mama lui, a mai dat pe jos, a sters cu mopul, cu buretele mama lui.. si tot asa.. da ne-am distrat. Si-a fost tare mandru de rezultat. Am facut reteta Doniei aia cu 20, da modificata.. cu 3/4 faina integrala si mult mai putin zahar si brun. N-am avut praf de copt.. asa c-am pus o tzara de bicarbonat.. ce-am mai gasit pe-aici. Si am adaugat mere rase in compozitie.

puteti sa mai dati o reteta la fata, ca povesteati de briose cu banane, cu ciocolata.. cum se fac alea??


Lavinia, danke.

Asiza, cum lui Matei ii crestea cam 2 numere/an pe la varsta asta.. as zice la toamna un 22.

tema cu spalatul:
- noi ne spalam zilnic, da inca in cadita lui. Si Matei s-a obisnuit cu dusul zilnic, adica il cere, si f rar sarim peste el.

tema cu patutul:
- Grigore doarme inca bine in alea de bb.. Matei a dormit intransele pana spre 4 ani. Apoi pe o saltea+somiera (sau cum se zice).. iar canva le vom face si camera/camerele lor cu mobila speciala, blabla.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Am facut rost si de ultimele poze din state.. asa ca, daca reusesc, poate fac si albumul. Dar m-am gandit si nu pot sa-l las pe public.. apar multi altii carora nu le-am cerut acordul. Asa ca, cine doreste, cine pofteste sa-mi trimita pe PM adresa de email pt invitatie de sharing.

La cei deja cunoscuti trimit eu. Asizaaaaa tu esti prima invitata.. asta daca mai vrei.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eri_ka spune:

quote:
Originally posted by deeaA

Mamicilor,am si eu o intrebare ,care faceti baita la bebei in cada mare,le puneti ceva dedesubt,ca am incercat sa-l bag dar aluneca tare si nu ar sta numai in fundulet.........revin

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz



eu ii pun covoras antiderapant, l-am luat din cora dar am vazut recent la bamboo unele mult mai ieftine si frumoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

asiza noi o sa luam 2x2. sa ajunga si de bb2 cu nr nu stiu.

ruxandra sa ma uit pe unde am scris reteta aia a mea, ca mi-e lene s o bag inca o data....eu pe aia o foloseam la de toate.

cu summitul asta se risca cineva la un kidex? eu m-as duce o tura mica pe la 2-3.


Daca aceasta vangheliada va rezulta, si va asigur ca va rezulta, v-am spus si de craciun, cand ne-am intalnit, va rezulta clar din aceasta vangheliada si din aceste intalniri.

Mergi la inceput