Fulguleti de nov-dec 2006 (163)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lavinia_P spune:

Seara buna,

Ce oki pot sa aiba Bubamara si printesuca...mama!incredibili!
Am vazut toate pozele: Octavian si el cu unna pereche oki albastri si plete balai,Gargarita tunsa(jap-jap,pai de ce i-ati luat carliontii,bre?),dulceata Iulia in Copou si ai cine?
Off sigur am mi vazut niste poze...lasa ca imi amntesc eu...

Danocica
,
Tu ai un mare "defect": pui prea mult suflet..
Din categoria infofolire culea vazuta d e mine a fost copil de 3(trei) ani cu fular pus pe nas,caciula si gluga la 23 de grade (afisat mare la o farmacie).
Eram pe trecerea de pietoni si nu am apucat sa zic nimic..nici nu stiu daca ziceam...pe mine ma enerveaza astea care ma comenteaza in parc: dar nu-l lasati sa stea jos.. dar nu-l lasati sa puna mana pe toate mizeriile...etc.
Ruxandra,
Somleac e pe ultima suta de metri...scrie la subiectul "aradence minunate"-nu stiu ,la noi se pare ca nu i-a placut.
Ai dreptate..e nedreapta viata..din pacate.
Dia,
muama...ce shopping pe cinste..vreau si iooooo!
Roxanica,
ma bucur pt voi...pt tati..
Ce mai face bunicul tau?
Flore,Ktrinel,
vacanta placuta!
Danita,
bravo voinicului.deja stie cantecele!

Despre Mihaita?
E dulce ,dulce ,dulce!
Cred ca stiti despre ce vorbesc..

minunea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by roxanica2006
Dianocico, pai tu detii secretul asta cu periutza electrica si nu-l impartasesti suratelor tale??



Bad, baaaad dianocica

Yagmur, daca lui flore ii ofer o cana de lapte cu un strop de cafea, tie iti ofer un pahar de cognac cu un strop de cafea
Chiar vroiam sa-ti scriu din capitolul trecut, ca scriai ca Luca doarme de cand cu debridatul, iar tu nu... de un cognac cu debridat ce zici?

Laura, imi pare rau de accident, te-ai speriat? Eu la ceva mult mai minor am ramas tremurand vreo doua zile.

kikineata, imi pare rau de kikineata aia mica, sper sa fie bine.

Ktrinela, concediu mult prea placut! Sa ne aduci o mie de poze! Da' las' ca-ti mai zic de cateva ori pana pleci...
O sa ratezi primavara canadiana

asiza, ai hotarat ceva cu serviciul?

Ruxandra, asa de scurt?


Eu sunt cu fluturi in cap ca ma bucur ca azi am fost tare binedispusa si mi se trage in principal de la Cristinelu, asa o armonie a fost, totul a mers bine, numai un zambet, ne-am jucat atat de frumos, am comunicat atat de bine...
Ma uitam cum isi face si singur niste jocuri atat de complexe... Roxana are o casa de marcat cu bani. Cristi a deschis casa, a scos banii, apoi a gasit o oala de-a ei cu capac, a pus banii in oala, a pus capacul, apoi a inceput sa scuture oala ca sa zdrangane banii. La un moment dat a scos banii si i-a pus pe jos, de acolo i-a pus frumos in casa de marcat ("La loc" ) si a inchis sertarul, dupa care a luat-o de la inceput. Si fiecare actiune atat de delicata, de meticuloasa, cu grija, multumit, incantat de el, se uita la mine zambind, parca vroia sa vada cum se vad pe fata mea actiunile lui...
Acum o secondez pe Roxana care de cate zile e pasionata de cusut, asa ca tot exersam. Ieri i-am cumparat panza si azi i-am desenat o para iar ea face conturul, exact cum faceam eu cu mama mea la varsta ei... Roxana a citit o carte a carei actiune se petrece in sec. 18 si in care o fetita de 5 ani si-a cusut toate literele alfabetului pe fata de perna. Asa ca ieri am cumparat si ata colorata, si fata de perna alba... are planuri mari, eu o ajut cat pot.
Si am luat si etamina... 17 dolari am dat pe 1,3 metri! Cand am ajuns acasa era sa cad pe jos! Costa pasiunile astea...
Da' e atat de draguta, coase si imi povesteste de la scoala si ma intreaba de profesorii mei si mai canta... ma apuc si eu de cusut cu ea.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

Mamicilor,am si eu o intrebare ,care faceti baita la bebei in cada mare,le puneti ceva dedesubt,ca am incercat sa-l bag dar aluneca tare si nu ar sta numai in fundulet.........revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by roxanica2006
Dianocico, pai tu detii secretul asta cu periutza electrica si nu-l impartasesti suratelor tale??



Bad, baaaad dianocica

i-ha
de fapt intrasem de altceva dar am vazut biciul si asa m-am binedispus ca am uitat


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by dianocica

quote:
Originally posted by Donia

quote:
Originally posted by roxanica2006
Dianocico, pai tu detii secretul asta cu periutza electrica si nu-l impartasesti suratelor tale??



Bad, baaaad dianocica

i-ha
de fapt intrasem de altceva dar am vazut biciul si asa m-am binedispus ca am uitat


diana si david 03.12.06







Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by deeaA

Mamicilor,am si eu o intrebare ,care faceti baita la bebei in cada mare,le puneti ceva dedesubt,ca am incercat sa-l bag dar aluneca tare si nu ar sta numai in fundulet.........revin

deeaA de DAVID IONUT 24.12.2006
pozedavidutz



Da, ii pun covoras dintr-ala antiderapant, ce se lipeste cu ventuze de vana...Dar atentie, merge doar daca ai vana neteda, nu cu striatii...




Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by flore26

E ora baitei...Apropo, voi mai faceti baitza in fiecare seara?



Facem dush zilnic si miercurea si duminica baitza...Te pup...scumpa tare tare tare printesuca!!!


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Yagmur

Ktrinelu' odihna maxima in Mexic.... si o tequila ptr mine.. (merge si un mexican dragutz)

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)


varsta Luca





Dac' la ingleji n-o iesit treaba, poate poate-o pui de-un mexican ... esti mortala...


Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis 1+
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

io bag seama ca s-ar pune de-o visinata in seara asta pe forum ceea ce era si cazul ca tare am fost in post dandusooooo hai sa bem, sa bem, sa bem sa treaca supararile si oboseala...


diana si david 03.12.06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

DIANAVmda,stau in sect.3 cam la 7 statii de 102 departare(stau fix la Titan)
DESIREEscump si dulce,dulce,dulce(vb.Laviniei)Octavian al tau!!
ADINAZOT si de la mine!
RUXANDRA hai,nu mai fi trista,eu te pupic sa-ti treaca orice ai avea!
prima masa din noapte se anunta...iar...revin



Mergi la inceput