Gravidute & Mamici de Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Laura25

Alina, stiu ca e vorba de bani. Ma intrebam cam cat se mai da acum. Prietena mea v-a naste probabil natural. Cel putin asa e programat acum.



Eu pot sa-ti spun pentru cezariana,ca asa am nascut eu.
In general,200euro dr care te opereaza,2.5 milioane mana a doua (la mine n-a fost cazul),1.5 milioane anestezist,100mii asistente,5 lei infirmiere (sau mai putin,depinde de fiecare),500mii neonatolog (pe noi ne-a vizitat doar o singura data,asa ca am spus pas ),din nou 100 mii asistente...


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Referitor la alimentatie si diversificare...un link interesant.

http://www.univermed-cdgm.ro/dwl/Cap_VIII_Alimentatia.pdf


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nonna76 spune:

Imi place schema Miha.
Si eu cam asa am facut cu Andrei,doar ca am inceput cu legumele si apoi am trecut la cereale si acum la fel,nu-i dau masa de cereale ci le adaug in fructe,iaurt sau legume cite putin.Suc de fructe nu-i dau ,prefer fructe rase,ii dau lapte la cerere(e mare cererea) si apa plata Izvorul alb(i-am mai dat si alt tip cind n-am avut).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by mihamora

Raluca - de ce esti suparata?



ei... niste problemute adunate... Nu ma bagati in seama, nu e cazul sa va impacientati pentru mine.
Merci, oricum, de grija!

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by mariussimiuc

Ce-ai patit?


Deschide...ca-s la usa...



lasa, mai, ca n-am nimic. Supravietuiesc eu, ca de fiecare data...

Hai, mai vii? Deja am terminat de mancat de mult. Nu te-am auzit sunand la interfon... Unde esti?

ps-m-am tinut de cuvant si mi-am amintit dimineata ce trebuia sa fac, sa stii. (iti scriu asta aici, ca nu-mi merge mess-ul )

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by addiana

mai botic alintat de ce esti botos?



ca sa-mi merit "numele" de Botic

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by alynta27
Ralu sanatate!



Multumesc, Alina, da' pana nu-si face de cap singura, doamna raceala, sigur nu scap... Vad ca se accentueaza de la o ora la alta... Ufff.... Las' ca ma fac eu bine pana la urma.

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

quote:
Originally posted by Nonna76
ralu vreau si eu peste cu mamaliga dar al meu sotz asa se strimba cind fac peste (zice ca miroase) si imi taie toata pofta.Dar lui vlad ii place.Mi-ai facut o pofta.....
Daca e sa fiu disperata dupa o mincare ,dupa peste sunt.Si cel mai mult tot pestele prajit cu mamaliga imi place.


Cand eram acasa si facea mama, eu eram cea mai innebunita dupa peste din casa.
Ma lasau pe mine sa mananc prima, sa fie siguri ca m-am saturat si dupa aceea, din ce mai ramanea, mai mancau si ei
In ultima vreme (adica de cand m-am maritat), facem destul de des pestele si cred ca mi-a ajuns si mie la saturatie. Ca nu mai mananc ca la mama, pe vremuri. Da' nici nu refuz...

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Miha, <<mana a doua>> ce face, mai exact?

www.flickr.com/photos/24498379@N03/?saved=1" target="_blank">Poze recente
Foto Ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by ralnied1

Miha, <<mana a doua>> ce face, mai exact?



Nu stiu,ca m-au adormit.


Miha,mami de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=1" target="_blank">2 picaturi pline de www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=clipe%20de%20viata%202007&page=13" target="_blank">curiozitate

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput